Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

Nie umie Ci nic doradzić choć moja rodzina ma duze tradycje gastronomiczne :lol: Mój tata pewnie tez by coś otworzył jak odejdzie na emeryturę ale póki co bedzie dalej pracował na pół etetu bo go nie chcą z firmy puścić :wink: Ale myślał też o własnym lokalu. :wink:

Wieki temu prowadził przez miesiąc restauracje na Wiejskiej w Wawie :wink: Co miesiąc prowadziła inna ekipa, inny skład. Goście oddawali głosy na te ekipy. Oni wygrali :lol: W nagrodę dostali...... wystrój restauracji ala Cepelia :wink: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayland, jeśli chodzi o rady - to głównie wsparcia psychicznego potrzebuję :roll: A to od Was jak najbardziej dostaję i doceniam - nawet nie wiecie jak :roll:

 

Takie bardziej praktyczne - mam znajomych z knajpą, wszystkiego się od nich wywiem (czego nie wiem do tej pory - a wiem sporo :wink: ), już wiszę na dzwonku i wypytuję o najróżniejsze koszty itd. :lol:

Prawda jest taka, że najgorszy jest sam początek - znalezienie lokalu (te ceny w Warszawie :o :x ), umowa, dogadanie się, sprawdzenie wszystkiego - w każdym przypadku inne sprawy wchodzą w grę - potem zgranie kasy, czyli banki itd. Tu jest mój najsłabszy punkt - brak własnej kasy :evil: Ale nie mam innego wyjścia, pogadałam, policzyłam i wiem, że da się :wink:

Zdaję sobie sprawę, że jest spore ryzyko - ale co nim nie jest? Już samo urodzenie się jest ryzykowne :lol:

Na razie szukam lokalu i siedzę w necie w poszukiwaniu info nt. "co się da wyszarpnąć z UE i inszych instytucji" :wink: Tudzież molestuję znajomych tysiącem telefonów :oops: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rób! Najlepiej dowiadywać się u źródła. Popytaj tez w urzędach pracy o bezzwrotne pożyczki na organizację miejsca pracy. Dają coś ok. 15tys. Obre i tyle a przecież kogoś i tak zatrudnisz. :roll:

Mozesz tez zatrudnić stazystów, osoby na przygotowanie do zawodu lub prace interwencyjne. Takie mozliwosci dają urzędy pracy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona UP jest mi już znajoma - chyba więcej idzie jednak wyrwać z Unii :lol: I skuteczniej - nie trzeba zatrudniać osoby zarejestrowanej jako bezrobotna :roll:

Aczkolwiek na razie siedzę i czytam, jak przyjdzie co do czego, to i tak się z kim mądrym będę musiała skonsultować. Tylko nie lubię startować z pozycji ciemnej jak tabaka w rogu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwester, chrzciny, komunia - już cały zestaw rezerwacji się szykuje :lol: :lol:

 

Ja sobie kiedyś tak z moją przyjaciółką marzyłam, że razem jakąś kawiarnię z klimatem otworzymy, marzymy sobie dalej, może kiedyś dorośniemy do tych marzeń :roll:

Wierzę, że Tobie się uda i wkrótce marzenia się zrealizują Podjęłaś decyzję, a to już tylko krok od realizacji :)

a za jakiś czas, kto wie, może będziemy czerpać z Twoich doświadczeń? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko...

 

coś tam doniosłam....ale to tak asekuracyjnie, jakby po tutaj komus brakło....

 

Olga fajnie, że jesteś...

 

Kobietki mam dylemat - kominek pionowy czy poziomy

:wink: :o :roll: :-? doradźcie..

 

Moja kuzynka ma pionowy (o wkład chodzi chyba?) - świetnie wygląda na żywo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko...

 

coś tam doniosłam....ale to tak asekuracyjnie, jakby po tutaj komus brakło....

 

Olga fajnie, że jesteś...

 

Kobietki mam dylemat - kominek pionowy czy poziomy

:wink: :o :roll: :-? doradźcie..

 

Moja kuzynka ma pionowy (o wkład chodzi chyba?) - świetnie wygląda na żywo :wink:

 

no właśnie - chciałabym tak nmieć jakoś inaczej....bo jak kominek to od razu się kojarzy z poziomym, i to najczęściej rustykalnym...choć to drugie skojarzenie może być tylko moje...

 

u mnie w komentach coś Wam pokazałam...kobietki powiedzcie co myślicie....

 

Olga sorki za privatę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...