Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

Pewnie, że teraz brać transzę, jeśli możesz :roll:

 

A drożejącą walutą się nie przejmujcie na zapas, tylko policzcie, jaką ratę byście musiały płacić, jakby kredyt był w złotówkach :roll: Wciąż jesteście pewnie do przodu :wink:

 

Ja mam największego bóla teraz, bo miałam sobie zamienić kredyt, żeby płacić mniejsze raty, a nie mogę z powodu zmiany planów :x W planach była też podwyżka, a tu doopa nie podwyżka :-? W efekcie nie styka mi do pierwszego i jedyne co mogę zrobić, to się rozejrzeć za jaką dodatkową, tymczasową robótką :roll: Tyle że o to też nie łatwo :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko policzcie, jaką ratę byście musiały płacić, jakby kredyt był w złotówkach :roll: Wciąż jesteście pewnie do przodu :wink:

no ja właśnie mam w PLN :roll: ... i chcieliśmy w grudniu przewalutować na CHF -i może nawet coś dobrać (autko by się przydało zmienić :-? ), ale teraz to już zupełnie nie wiadomo co czynić :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga -my nie braliśmy aż takiego ogromniastego tego kredytu. Wiem, że są ograniczenia, np PKO BP daje w CHF do 80% wartości nieruchomości, a Millenium do 65%, poza tym nadzór bankowy ma narzucić takie ograniczenia wszystkim bankom. Mi by wystarczyło jakieś 60% wartości -to już bym spłaciła ten co mam i jeszcze by cośtam na autko zostało :roll: . Tyle, że narazie mam związane ręce -muszę czekać do 18.12 -wtedy mi się kończy umowa na czas określony -i zobaczymy czy mi dadzą nową i na ile?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej wiesz, ile masz czekać :wink:

Ja nie wiem :roll: Mogę przewalutować w każdej chwili, i tak miałam zrobić - ale zaraz będę brać kredyt na działalność, więc nie ma sensu. Raz, że dodatkowe koszty i to nie małe, dwa, że banki też zaczynają dziwnie patrzeć, jak ktoś w ciągu 1,5 roku dwa razy kredyt zmienia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brała nowy, bo mogę dostać lepsze warunki. Ale to zależy od umowy :roll:

no właśnie -jak my wstępnie liczyliśmy (dla kwoty kredytu, bez żadnego "dobierania") -to przy przewalutowaniu w obecnym banku -zyskalibyśmy tylko ok 120zl na racie, przy nowym kredycie w innym banku -już ok 450zł :o (ale to kalkulacje sprzed "kryzysu" :roll: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też wezmę na wstrzymanie, bo wg umowy naszej, piewsza spłata kredytu wraz z odsetkami wyszłaby nam w miesiąc po wzięciu ostatniej transzy :o Kto dałby radę w miesiąc sie wprowadzić?? :-?

a kto Wam się każe wprowadzać? :o My ostatnią transzę wzięliśmy chyba w kwietniu, teraz już kredyt spłacamy -a na wprowadzkę nawet się nie zanosi :roll: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasa nam każe: wtedy nasze rachunki wynosiłyby: czynsz za mieszkanie+ kredyt 2 razy większy od czynszu i po opłaceniu dojazdów do pracy i przedszkola i telefonów i pradów x 2 na jedzenie juz nie mam :-?

Fajnie byłoby więc wprowadzić sie, zeby choć na jakieś jadło zaoszczędzić, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasa nam każe: wtedy nasze rachunki wynosiłyby: czynsz za mieszkanie+ kredyt 2 razy większy od czynszu i po opłaceniu dojazdów do pracy i przedszkola i telefonów i pradów x 2 na jedzenie juz nie mam :-?

Fajnie byłoby więc wprowadzić sie, zeby choć na jakieś jadło zaoszczędzić, nie?

A! -to jeśli o to chodzi -to masz świętą rację! Myślałam, że może Wasz bank ma takie wymagania (bo słyszałam o takim przypadku, ze spłata dopiero po zameldowaniu :roll: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...