Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

Do drzwi, wg mnie, to nie ma sensu dobierać. W końcu drzwi masz tylko "punktowo" i może się różnić - nie potrafię sobie wyobrazić różnicy na całej długości ściany między podłogą, ścianą i listwą :roll:

 

Robi się do podłogi i już :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

Olga, Ty mądra kobieta jesteś, to wykorzystać Cie mogę?

Zapytałabym u siebie ale do mnie nikt nie zagląda wiec zapytam tutaj.

Szukam kolorów do sypialni

łóżko mam czarne ze skaju, drzwi takie coś orzech-nieorzech... pasują mi ściany szare? Chciałam ciemny fiolet u wezgłowia ale nie mam pomysłu na resztę scian wiec pomyslałam że dam ciemniejszy szary u wezgłowia a pozostałe ściany jaśniutki szary. A fioletowe ciemne dam zasłony, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola, wykorzystuj do woli :wink:

Ale pamiętaj, że ja mam zazwyczaj mało popularne zdanie :wink:

 

Nie ryzykowałabym dwóch odcieni szarości, w tym jeden ciemny :roll: Dałabym jasnoszary + fiolety (okno i kawałek ściany). Fiolet raczej wpadający w róż, żeby smutno nie było :roll:

 

 

I owszem, zagląda, zagląda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niuansów kolorów przez neta nie podejmuję się tłumaczyć :lol:

A różowy - chodziło mi raczej o fiolet taki bardziej różowy niż śliwkę :roll:

To do szarego - do popielu (taki ciepły szary) bardziej śliwka... chyba :roll:

Rozważania teoretyczne nt. kolorów są do d...

 

 

Monżu nic nie mów - farba jak mokra zawsze ciemniejsza, a potem... tak wyszło i już :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jessuu ja chyba za duzo męskich genów mam. Jaki to jest jasnopopielaty i to perłowy? :o

 

Na odcienie różowego mąż się nie zgadza a chciałabym żeby do tej sypialno wpadał choć czasami :lol:

 

Wiola, dobrze reagujesz, bo takich kolorow nie ma. To mi przypomina kreatywnosc producentow w nazwach kolorow samochodow: piasek pustyni, wisnia jasna itd. Szarosc to szarosc - robi sie ja z bieli i czerni, czasami z dodatkiem umbry. Musialabys rzucic okiem na skale w jakims programie graficznym - ile w tym jest procentow bieli, a ile czerni. A "perlowy" to wykonczenie takie jak polysk, satyn czy mat, nie kolor.

 

A co do meritum... Jeden i drugi pomysl moze dobrze grac - jak dla mnie byloby za ciemno, ale ja latwo w depresje wpadam i dlugo w sypialni przebywam. :lol: :lol: :lol: Mysle, ze nawet dobrze kombinujesz z tymi dwoma odcieniami szarosci + zaslony w kontrastowym kolorze. Mnie by sie to podobalo. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez net sobie można ogólnie pogadać - a co do różnic odcieni tylko na żywo :lol:

 

Przecież ten sam kolor całkiem inaczej wygląda w zależności od podłoża, nie mówiąc o takich duperelach jak światło :lol: A co dopiero monitor :-?

 

 

Trza zainwestować, próbek nakupić i sprawdzić na ścianie w tym pokoju, gdzie ma leżeć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na zywo wszystko wyglada inaczej. Uwierzyc kiedys nie moglam, jak na dekorii zamowilam probki, ze to sa te same tkaniny co na zdjeciu. Nie mowiac o kafelkach itp. Mamy zle skalibrowane monitory, np. slynne pod tym wzgledem Macintoshe poakazuja kolor zupelnie inaczej niz pecety. Jesli ktos jest profesjonalnym grafikiem, uzywa macintosha i na naszych monitorach nigdy to nie bedzie wygladalo tak samo. :roll: :roll: :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgoś, znam człowieka, który żyje wyłącznie z kalibracji sprzętu dtp :lol:

Baaardzo dobrze żyje :wink:

Maca też trzeba skalibrować i trzeba wiedzieć, jak to zrobić :wink:

 

No oczywiscie. I w ogole kalibracja i dobieranie koloru to jest niezla fucha. Tez mam takiego znajomego i takim ludziom sie baaaaaaaardzo dobrze placi. Z tym, ze maki maja o wiele, wieeeeeeele jasniejsze monitory niz pecety, matowe itp. One zawsze inaczej pokazuja kolor, a czy wiernie - to juz zalezy od tego, kto go kalibruje. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...