Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

Dam radę, ale właśnie potrzeba mi czasami opinii kogoś, kto zna się na rzeczy (dworkowej ma się rozumieć), a wiem, że Ty masz to również obcykane :lol: :wink: Wiesz jak to jest, jak się człowiek naogląda wszystkiego, nasłucha i zakręci ... wtedy dobry jest taki kubeł zimnej wody na ostudzenie i pozwolenie trzeźwo spojrzeć na świat :wink: Teraz to sobie tak myślę, że nawet gdyby te okna z Igies'a były droższe, to i tak warto byłoby dopłacić, niż brać z centralnej Polski "na telefon" :oops: Dobrze, że mi trochę nagadałaś :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, sama wiem, jak jest - czasem człowiek tak się czymś zaabsorbuje, że nawet nie rozgląda się na boki, a tam tyyyyle innych możliwości :wink: A budowlanka ma to do siebie, że takie oszczędności potrafią się bardzo brzydko mścić i to latami :-?

 

Z dworkami też jest tak, że nie było nigdy jednego określonego wzoru dworku - było jak dziś :wink: Różnie się budowało w zależności od regionu, mody i zasobności portfela - były dworki niewiele różniące się od chłopskich chałup, a były i takie, które raczej na miano pałacu bądź zamku zasługiwały :roll: Mieszano style, wprowadzano nowinki techniczne itd. Dużo zależało też od gustu właściciela :wink:

 

Ty również nie budujesz repliki jednej, konkretnej budowli, więc nie musisz się sztywno trzymać żadnych zasad. Musisz jedynie postarać się zgrać to wszystko, żeby pasowało :wink:

Dziś są inne rozwiązania i inne możliwości :roll: Gdyby 100 lat temu była technologiczna możliwość wyprodukowania dużej, płaskiej i równej szyby, to wierz mi, mało kto bawiłby się w szprosy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:

to może wcale nie bedę dwać szprosów :lol:

Nieee, no dam, bo podobają mi się, zwłaszcza jak pooglądałam z bliska te konstrukcyjne - super :wink: (gorzej bedzie z myciem :lol: ).

Zastanawiam się, czy na dole dać tylko jeden szpros u góry, co da podział na dwie małe szybki u góry i dwie dłuższe dołem, czy podzielić dwoma poziomymi szprosami na sześć jednakowych szybek. W związku z tym, że w lukarnach z nich zrezygnuję, to może lepiej podzielić tym pierwszym rozwiazaniem? Co myślisz?

A dworki... wiem, różne bywały, ale wszystkie miały pewne wspólne cechy i ... duszę :wink: Chciałabym, żeby mój taką duszę miał, bo i tak już pewne rzeczy mi sknocono :-? Nie powiem jakie, bo mnie to bardzo wkurza, ale są dwie sprawy, które powinny być inaczej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza duszą, to tylko niektóre miały wspólne cechy :wink:

 

Ja też lubię szprosy, niezależnie od ich wszystkich wad (zwłaszcza przy myciu) :wink:

 

Właśnie przed chwilą jeszcze raz popatrzyłam na Twoją budowę i upewniłam się, że tam bez szprosów w lukarnach będzie nawet lepiej :wink:

 

Co do pytania ile ich dać, to nie wiem - muszę się zastanowić i jeszcze przyjrzeć domkowi :roll: :wink: Na razie myślę, że obie wersje są w porządku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...