Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

Zochna, płytki na "piecu" to Space Crema jakiejś hiszpańskiej firmy, kupowałam je w L-M. Niestety one są z urodzenia kwadratowe, trochę tak jak płytki, które udają mozaikę - mają na sobie fugi. Glazurnik każdą płytkę ciął na 3, albo na 6 paseczków, żeby je ułożyć w cegiełkę i porobić te narożniki :roll: A błyszczą się fajnie, bo mają taką nierówną powierzchnię, jakby były ręcznie kształtowane :wink:

 

A z drzwiami, to się jakoś tak samo urodziło, chodziło o to, żeby móc zamknąć kuchnię czasami. Na te czasami to szkoda trochę miejsca na zwykłe drzwi, a z kolei szafę się otwiera tylko czasami :wink: Będę miała jeszcze jakieś podręczne haczyki na co dzień, bo z doświadczenia wiem, że mi jakoś chowanie bez przerwy wszystkiego do szafy nie wychodzi :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiety czlowiek ten glazurnik :lol: dobrze sie sprawil.

zajrze do LM - bo mi sie takie swiecace krzywe i w tym kolorze bardzo widza -

z tym ze te co widzialam "na zywo" to uroda cenie dorownywaly - chyba z 350 za metr za nie chcieli :roll:

 

ja z powodu "czasami" tez w suwane do kuchni poszlam - z tym ze nie ma takie fikusnej wneki coby dwa w jednym od razu przyslaniac.

 

fajnie wyglada ten wysoki pas oddzielajacy kolor scian od sufitu. Przy wysokich wnetrzach mozna sobie pozwolic :D

 

Bede zagladac 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glazurnik, jak mu się chce :wink: , to potrafi.

 

U mnie też nie było tej wnęki, ja ją zrobiłam :D Szafa na korytarzu jest potrzebna, a korytarz ma 4,5m2 i same drzwi - nie jest zły jak na tak małe mieszkanie, spokojnie parę osób się w nim mieści, ale jakbym dostawiła szafę, to by się zrobiła ciemna ciasna kiszka. Stąd wnęka i piec :wink:

 

A mieszkanie nie jest bardzo wysokie, ma 2,65. Ale sufit ze ścianą nie jest połączony pod kątem prostym, tylko jest tam takie zaoblenie, jakby pomalować ściany wyżej, to chyba nie bardzo by to wyglądało :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja. Mi wypłacili, chyba elektronicznymi bo na oczy ich nie widziałam, ale widzę cyfry na koncie. Tylko teraz musze zacząć coś robić lepiej a tu mróz przyszedł. I śnieg. I co? i nic. Czekamy...

a ja nawet wirtualnych ceferek nie widzę :-? jadę się dzisiaj kłócic :x -chociaż może poczekam, bo inspektor był w piatek to muszą miec chyba czas na jakąś papierologię :roll:

Wiolasz- a jaki masz etap obecnie domkowy? co będziecie robic jak mróz zelżeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas kilka rzeczy jest do niewielkich poprawek, szerokość drzwi, ścianka przy kotłowni i drzwi, schodki do kotłowni, wylewka. To wszystko murarze. Tylko musze jeszcze poczarować ich szefa, żeby ich do mnie wysłał, bo nie są to prace objęte umową. No i elektryka teraz. A reszta już na wiosnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...