Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika budowy Alabastra


jasabar

Recommended Posts

ja w sprawie ścianki "telewizyjnej" :) o ile ją poszerzyliście i w którym kierunku (jadalnia czy hol)?

oraz jak sie maja do tego te pułeczki wycięte w tej ściance - czy telewizor sie zmieści bo w jakiś sensie ją zmniejszają

 

Dokonałam pomiaru ścianki :D

 

_________________152cm________________

|

|

| [__________]

|

| [__________] -----------111cm----------------- |

|

|_____________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 305
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

Jasabar, masz piękne plany kominkowe... i nie tylko. Mnie też bardzo podoba sie kominek w tym stylu, widziałam kiedyś to zdjęcie i ten zegar też mnie ujął. Identycznego nie znalazłam, ale niedawno otrzymałam na maila reklamy zegarów i jest coś podobnego, chociaż ten ze zdjęcia chyba jest zdecydowanie większy... Zerknij tu:

http://www.galeria.vox.pl/artykul_dekoracyjny,zegar_vasco,1177.xhtml

Może coś takiego?

A w razie czego pewnie można kupić zegar wykonany na zamówienie...

pozdrawiam

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich zwolenników tego pięknego domu.

Jesteśmy już praktycznie zdecydowani na Alabastra ale nurtuje nas jego kubatura 820mkw. W innych "podobnych" projektach jest ona zdecydowanie mniejsza.. Czy miała dla Was znaczenie podczas wyboru projektu? Jeśli tak/nie to dlaczego?

 

PS.1. Fajnie, że jest Nas (bo mamy wielką nadzieję, że nasz, nazwijmy to problemik, przebrniemy i lada dzień kupimy projekt Alabastra) coraz więcej!!

 

PS.2. W dużej mierze dzięki Waszym postom, radom i zdjęciom (także galerii 'Wrocławskiej' ;-) ) zdecydowaliśmy się (prawie) na ten dom.

 

Pozdr.

P&M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Zajrzałam do Ciebie i jestem pod wrażeniem, jak to wszystko masz rozplanowane dokładnie. I konsekwencja też pełna podziwu. Nie zmienia Ci się koncepcja gdzieś po drodze ? :wink:

Pozdr.

 

Dziekuję za miłe słowa.

Czerpiąc pomysły z kopalni wiedzy forum zapaliłam się do kilku z nich i próbuję zrealizować je w moim domu. Chociaż czasami jestem zła sama na siebie, bo podczas wdrażania planów napotykam na problemy z ich realizacją, a mimo to nie chcę sobie ich odpuścić i brnę do przodu mimo protestów innych :roll:

Mam wizję swojego domu, chociaż często nie moge się zdecydować na pewne rzeczy i tak naprawdę nie jestem do końca pewna, cze moja koncepcja jest dobra :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich zwolenników tego pięknego domu.

Jesteśmy już praktycznie zdecydowani na Alabastra ale nurtuje nas jego kubatura 820mkw. W innych "podobnych" projektach jest ona zdecydowanie mniejsza.. Czy miała dla Was znaczenie podczas wyboru projektu? Jeśli tak/nie to dlaczego?

 

PS.1. Fajnie, że jest Nas (bo mamy wielką nadzieję, że nasz, nazwijmy to problemik, przebrniemy i lada dzień kupimy projekt Alabastra) coraz więcej!!

 

PS.2. W dużej mierze dzięki Waszym postom, radom i zdjęciom (także galerii 'Wrocławskiej' ;-) ) zdecydowaliśmy się (prawie) na ten dom.

 

Pozdr.

P&M

 

Witam Was i zapraszam do grona Alabastrowiczów :D

Również uważam, że forum do bardzo pożyteczna sprawa, a bez galerii wozików, ktorzy jako pierwsi umieszczali fotki, byłoby nam o wiele trudniej budować.

Co do kubatury nie zwracaliśmy na to, aż takiej uwagi. Liczona jest po zewnętrznym obrysie ścian - prawdopodobnie jest taka duża, bo dom wg projektu np.na poddaszu ma ściany rygipsowe w zupełnie innym miejscu niż po podniesieniu ścianki kolankowej (rygipsy są na kolankówce) i wtedy jego pow. użytkowa znacznie się zwiększa i jest bardziej wykorzystana. Przynajmniej tak to rozumiem :-? Może wpływa na kubaturę również to, że nie ma zabudowanej klatki schodowej, tylko otwarta przestrzeń. Nie wiem, czy przypadkiem nie wypisuję głupot, ale jestem laikiem budowlanym :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za zainteresowanie w sprawie zagara :D . Ten z vox-u mógłby wyglądać na jeszcze trochę starszy :wink:

Zaintrygowała mnie druga część Twojego postu - zagar na zamówienie? Naprawdę można coś takiego zrobić? Orientujesz się może, gdzie coś takiego wykonują?

 

Szczerze mówiąc nie orientowałam się gdzie, ale wiesz, dzisiaj prawie wszystko zrobisz na zamówienie. Myślę nawey, że tarczę można wykonać oddzielnie, a kwestia mechanizmu zegarowego to już nie problem. Prawdopodobnie ten zegar ze zdjęcia też był wykonany na zamówienie, bo takiego cudeńka nigdzie nie widziałam :-?

pozdrawiam

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...