Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

grazi i artmag dzięki za opinie. tą łazienkę miał urządzić mąż, mi pozostawił główną. jeśli chodzi o cenę płytek to 71 zł netto więc dla mnie to nie jest bardzo drogo. ja przemyślałabym tą ścianę na przeciwko umywalki. grazi piszesz o pomyśle- u nas nie ma dużego manewru bo mąż nie uznaje żadnych półek podświetlanych i blatów z glazury, toaleta też ma być stojąca, żadnych podwieszanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aleksandryta i Mario dopiero zauważyłam wasze wypowiedzi :). dzięki, jeśli chodzi o mebel to taki nam wstawiła- szafkę z kolo. jeszcze nie kupiony więc możemy przemyśleć. w tej szafce front jest brązowy a boki kremowe. mi też ten brąz nie pasuje. ale nie wiem jak u was ale w moim mieście jest jakaś masakra z meblami- białe lub brązowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy może ktoś ma u siebie, albo wie gdzie na forum mogę znaleźć jakieś fotki z kolekcji Opoczna Capri? Chodzi mi o Wasze własne łazienki, bo inspiracje firmowane przez Opoczno są raczej nie ciekawe. Jakie są Wasze opinie nt tej kolekcji?? Serdecznie dzięki za wszystkie odpowiedzi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja z kolei chciałbym was prosić o poradę dotyczącą wyboru mozaiki do brodzika prysznicowego. Ale po kolei, mała łazienka 2 x 2,5m. Płytki ścienne z niedostępnej już w sumie kolekcji Cersanitu Cremona Giallo (ściany i podłoga - takie mi się spodobały)

http://sklep.phsaturn.pl/sklep/index.php5?t=2583&g=355&q=&r=0&rg=0&sg=P%B3ytki%20Ceramiczne|Cersanit|%A3azienkowe%2025x40|Cremona.

Ale żeby nie było za "ciepło", ściany kabiny prysznicowej 90x90 chciałbym wykleić mozaiką Paradyża Sensual Blue,

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1854556,

Myślałem aby tej mozaiki użyć również na brodzik, ale doświadczony glazurnik wypersfadował mi ją z głowy twierdząc, że w tym miejscu ona się w ogóle nie

sprawdzi ze względu na ostre krawędzie, które w skrajnym przypadku mogą nawet pokaleczyć stopy :jawdrop:

Jaką więc mozaikę wybrać do brodzika(kolekcja, producent), żeby to wszystko fajnie i estetycznie wyglądało, a przy okazji było przyjazne dla użytkowników. Za wszelkie porady z góry dziekuje.

Pzdr

 

Witam,

 

wydaje mi się,że przy tak małej łazience inna mozaika na ścianach a inna na podłodze w prysznicu ( bo tak zrozumiałam -że chcesz coś dobrać na podłogę żeby grało z tym

 

turkusem na ściankach) to za dużo. Cięzko będzie coś dograć i zrobi się ptrokacizna na małej przestrzeni.

 

Poza tym - jeśli mozaika ma się ładnie wyróżniać to musisz ją zafugować jasną fugą - nie wiem - ale ten kto będzie utrzymywał w czystości kabinę może przekląć ten

 

pomysł.Nie wyobrażam sobie szorowania fug, nawet jeśli miałabym to robić raz w roku.

 

Może przemyśl ułożenie tej samej płytki w kabinie ( łącznie ściany i brodzik) co na reszcie łazienki a z mozaiki zrób jakieś pasy szersze lub węższe w pion lub w

 

poziom.Zawsze to będzie przełamanie monotonni. Wydaje mi się,że jeśli w brodziku położysz to samo co na reszcie podłogi, to łazienka będzie się wydawać

 

przestronniejsza i prysznic nie będzie się tak ostro odcinał od reszty. Takie moje zdanie:-) Zawsze się bałam zbytniego kolorystycznego przeładowania na małej powierzchni.

 

Acha- a czy ten turkus nie jest zbyt zimny do ciepłej kolorystyki reszty ? Czy może to przekłamanie kolorów na monitorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę forumowiczów o radę, gdzie umieścić baterie wannową. Podłączenie na baterie jest tak jak na zdjęciu w ścianie, nad głową. Projektantka radziła mi aby przenieść baterie na dłuższą stronę wanny i tu do wyboru albo dać baterie taką schowaną w półeczce która będzie obłożona kafelkami, albo poleczkę podnieść tak z 15 cm wyżej i baterie zamontować taka ścienną w karton gipsie. Mąż mówi żeby zostawić tak jak jest, a ja się waham ciągle.

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przenieć - będziesz się waliła głową w kran, nie mówiąc już o trudności w dopełnieniu wanny, kiedy już w niej leżysz.

Kran powinen znajdowac się w nogach.

Przy układzie, jaki teraz masz możesz mieć kran wbudowany w osłonę wanny lub wolnostojący.

 

http://img819.imageshack.us/img819/4650/56767189.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kasi

71 to nie jest drogo, ale te dekory są drogie, przynajmniej ja widziałam drogie. Jeśli chodzi o półki i światełka też nie jestem ich fanką, raczej chodziło mi o ułozenie płytek. Pozdr

PS Sama też mam dylemat, gdzie dostać szybko fajne kafelki :)

Edytowane przez grazi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grazi wiem że dekory są drogie ale u nas będzie parę sztuk i cenę też mamy spoko. z ułożeniem już nie powojuję bo mąż zamówił płytki żeby mi się nie odwidziało bo mnie zna :) teraz szukamy do kuchni i mam dość- wymiękam na dodatek chyba ułożę w kuchni płytki łazienkowe bo te kuchenne są do bani- nie lubię tych dekorów z dzbankami, winogronami i takie tam. jak już będę mieć łazienkę to wkleję zdjęcia i ocenicie na żywo. jak glazurnik nie da ciała to w sierpniu.wiem że to marne tłumaczenie ale z kilkumiesięcznym dzieckiem nie ma się za bardzo jak czasu żeby wybierać długo :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam osob, ktore uzytkują natrysk typu walk-czy wszystko ok? dalej uwazacie, ze to dobry pomysl? co z rozchlapaną wodą? mam w planie postawic sciankę szklaną o dlugosci 78cm, przy powierzchni prysznica 80x120cm, bez brodzika, z tym, ze mam z jednej strony skos, wiec nie wiem czy postawic tam sciankę i stworzyc wneke, czy wystarczy postawic scianke szklaną np. novellini go 5 obok miski wc?

tak to wyglada:

 

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-06/87ff3f0d.jpg

 

 

czy ktos uzytkuje kabiny novellini? jak sie sprawdzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izyrider66,

 

a może taka mozaika by Cię zaineresowała http://www.eurolazienki.pl/produkt/269/ lub http://www.eurolazienki.pl/produkt/1266/ lub http://www.eurolazienki.pl/produkt/1303/

 

są to wprawdzie bardziej kolory oliwkowe i jeden ciepły brąz, ale może się spasują do płytki.Poza tm mają łagodne brzegi. Tylko teraz tak sobie właśnie myślę - są lekko

 

wypukłe, więc nie wiem jak się praktycznie sprawdzą na podłodze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

ponownie prosze Was bardzo o pomoc w wyborze kabiny. Musze podjąc decyzję lada dzien a nadal nie wiem:( Zdjęcia mojej przyszlej lazienki są w pooscie 3557 i 3558. Narazie wiem tylko tyle, ze jednak moge miec najcienszy brodzic czyli chyba 3cm on ma. Tylko nie wiem czy jest praktyczny? jak sadzicie? ktos ma taki? no i co z kabiną- pięciokątna Rea 90 cm czy półokrągła 80cm? Bardzo prosze o rady. Pozdrawiam, kajka

 

p.s. czy ktos z Was moglby mi zrobic wizualizacje mojej lazienki? nie mam programu ani nigdy tego nie robilam, jesli to nie problem oczywiscie to bardzo bym prosila o taką wizualizacje z jasnymi plyttkami i 2 typami kabin, pozdrawiam

Edytowane przez kajka21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można, to chciałbym się też czymś pochwalić:)

Otoczaki dałem tylko w jednej łazience czego teraz trochę żałuję.

Co o tym sądzicie?

 

Witam !

Fajnie wyglądają kamyki w brodziku.

Ciekaw jestem jak ze szczelnością z biegem czasu będzie...

Przy bidecie nie masz kolizji ze skosem ?.

Ogólnie mi sie podoba, spokojny klimacik...tak lubię chociaz ja jedna mam troche extrem (kontrast ciemno-białe - w dzienniku fotki).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko po prostu REWELACJA!!! pieknie to wyglada i wiem jak przyjemny jest prysznic stojąc na takiej posadzce...mmmm mniam:)

czy mozesz napisac jaka jest dlugosc sciany na ktorej masz wc? widze, ze scianka kolankowa nie za wysoka, 56 czy 70cm? czy masz przy misce wc wysokosc 190 czy mniej (ile?) kabina to 80 czy 90?

 

jeszcze raz gratuluje podlogi, chwal sie wszedzie, bo na to zasluguje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa:)

Mam nadzieję, że szczelne będzie. Dałem trzy warstwy foli w płynie. Jak się nie będzie w tym grzebać jakąś wiertarką to powinno dać radę.

Przy bidecie jest coś koło 175cm.(jestem w robocie więc dokładne wymiary podam wieczorkiem) więc drągale mogą mieć problem, ale my się do nich nie zaliczamy:)

Kabina 90x100 z tym, że na ścianie z miskami jest 90. No i to mmmm mniam:), jest jak najbardziej na miejscu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...