Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mnie również ta ostatnia łazienka nie powaliła... żeby nie powiedzieć, że po prostu mi się nie podoba. Przerost formy nad treścia.

Sufit - nie dość, że wygląda kościelnie to chyba też za duży do chyba małej dość łazienki. upchana suszarka, waniennki... to coś wiszące koło witraża na suficie... otwarte połki i na nich wystawka kosmetyków..

kibelek i zabudowa umywalki dość fajne, ale jakoś brak mi tam lustra - chyba, że jeszcze będzie dołożone.

dopatrzyłam się 5 rodzajów płytek/wykończenia ścian - podłoga, ściana za wanna oraz półeczki koło wanny, ściana koło umywalki, ścianka za kibelkiem...

Edytowane przez nicol21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również ta ostatnia łazienka nie powaliła... żeby nie powiedzieć, że po prostu mi się nie podoba. Przerost formy nad treścia.

Sufit - nie dość, że wygląda kościelnie to chyba też za duży do chyba małej dość łazienki. upchana suszarka, waniennki... to coś wiszące koło witraża na suficie... otwarte połki i na nich wystawka kosmetyków..

kibelek i zabudowa umywalki dość fajne, ale jakoś brak mi tam lustra - chyba, że jeszcze będzie dołożone.

dopatrzyłam się 5 rodzajów płytek/wykończenia ścian - podłoga, ściana za wanna oraz półeczki koło wanny, ściana koło umywalki, ścianka za kibelkiem...

 

chyba mamy taki sam gust bo gdyby nie Ty to odnośnie tej łazienki napisalabym dokladnie to samo

przerost formy nad treścią

no chyba że wanna - ta jest fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mamy taki sam gust bo gdyby nie Ty to odnośnie tej łazienki napisalabym dokladnie to samo

przerost formy nad treścią

no chyba że wanna - ta jest fajna

 

wyszło jak wyszło... choć gdyby patrzeć na pojedyncze elementy to są zupełnie fajne - ale nie wszystko na raz... ale sufit dla mnie zdecydowanie odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabudowa na suficie: polsko-amerykański koszmar nowobogacki.

I po co wywalać tyle kasy na taką łazienkę, w której suszarkę upchnęło się beztrosko za wanną, nie wspominając już o plastikowych miskach :p

 

Za wanną stoi stelaż do wanienki służącej do kąpieli niemowlaka (kawałek wanienki też widać). Rozumiem, że według Ciebie, jak ktoś "wywalił tyle kasy na taką łazienkę" to powinien specjalny pokój do kąpieli maluszka wybudować, żeby nie trzeba było patrzeć na te "suszarki i miski" i itp. przedmioty? A czy kaczuszka siedząca beztrosko na wannie może tak pozostać, czy też należałoby ją usunąć?

 

PS. Ta łazienka to zupełnie nie moja bajka, ale jestem w stanie zrozumieć, że właścicielowi może się podobać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny nie tak ostro;). Łazienka też nie w moim stylu. To coś na suficie też kojarzy mi się z kościołem. Fakt stelarz do wanienki i sama wanienka z miednicą mało atrakcyjnie wyglądają na zdjęciu, ale powiedzcie gdzie takie rzeczy trzymacie jak nie w łazience? Ewentualnie miednicę trzymałabym w pralni ;). Wanna też wydaje mi się za duża do tego wnętrza. Reszta ok. Pomijam wystawkę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My realizujemy projekt, który zachwycił inwestora. Najważniejsze, żeby każdy czuł się dobrze w swoim domu:) A że miski i suszarka się przemyciła i jakieś kosmetyki? Przecież po udanej realizacji nie karzemy zamawiającemu posprzątać miski itp bo firma Obsydian łaskawie zdecydowała się zrobić fotograficzną dokumentacje swoich prac:) Może trzeba było zaproponować łaskawie eksmisje dzidziusia wraz z osprzętem na czas sesji?:) Zawsze powtarzam ile ludzi tyle gustów... Edytowane przez obsydian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obsydian rozumiem, realizacja. Ale chyba do realizacji zdjęć można zapytać klienta czy możesz na 3min przesunąc waniennke i suszarke ;) tudzież, nie jestem pewna co jest na górnej półce w szafce ;) ale niektóre rzeczy lepiej zakryć. Ok - czepiam się już teraz. Tak czy innaczej, uważam że prośba o chwilowe przesunięcie rzeczy aby zrobić zdjęcie nie jest niczym nie na miejscu.

 

i czy w tej łazience nie będzie lustra? :)

co do zdjęć - rozumiem, że focia z małpki była robiona - a może macie coś o szerszym kącie tak aby więcej pokazać na jednym zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie intryguje kwestia zabudowy wanny, widać panel (moim zdaniem wcale nie pasuje do wystroju wnętrza) ale widać też dziurę u jej szczytu... co będzie z tą dziurą?

Lampa na suficie, wygląda ciekawie, myślę że akurat takiego efektu spodziewał się inwestor, ma to swój urok i jak pisałem wygląda ciekawie.

Pomijając wielkość samej łazienki, jedna jej strona nie pasuje do drugiej, dwa światy - jeden to umywalka i miska WC a drugi, to właśnie wanna i ściana nad nią.

Myślę, że by zamknąć ładnie kompozycje, zamiast tych polerowanych i wysuniętych płytek, na których jest zamocowana bateria wannowa, zdecydowanie lepiej wyglądałyby te brązowe kafle które są nad miską WC. Do tego zmieniłbym zabudowę wanny. Powinna być zdecydowanie w takim samym brązie jak nad WC lub jasnej mozaice (tej która jest nad umywalką) z dodatkiem brązu np. jako przedłużenie brązowego już panelu z baterią wannową.

 

Nie czepiam się wanienki do kąpania dziecka ani też stelaża do niej, ale nie rozumiem pozostawienia tej wąskiej wnęki za wanną, odnoszę wrażenie jakby tam miał się znaleźć jakiś kosz na brudną bieliznę lub inny symbol blokowych łazienek. Ale może właściciel zechce nam to wyjaśnić.

 

Jeszcze sam sufit, o ile koło i oświetlenie jest ok, o tyle dodatkowe wystopniowanie wydaje się nie mieć sensu i dlatego bardziej razi mieszając zbytnio w całym wnętrzu i nie dodaje mu lekkości. Cholera, aż szkoda.

Edytowane przez wingerman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@obsydian

no niestety, masz pecha - zdecydowana większość z nas, to inwestorzy - nieprofesjonalnie zajmujący się projektowaniem i popełniający pewne błędy, jakich tobie, jako fachowcowi popełniać nie przystoi. stąd ta cała lawinowa krytyka.

odnośnie wanny - w ogóle ładna, ale ten plastikowy panel wygląda tandentnie. chyba przypomniałam sobie jak bardzo ich nie lubię.

osoba, która skomentowała, że g-k dziwolong na suficie przypomina odwrócony sedes - ma u mnie duże piwo za uczynienie mojego dnia pięknym i cudownie radosnym. komentarz miesiąca :)

i zgadzam się z tymi wszystkimi, który narzekają na cały widoczny w łazience majdan. chcesz tymi zdjęciami reklamować i polecać swoją firmę, a to co chcesz pokazać jest przykryte warstwą wątpliwych ozdobników. to tak jakby aspirujące modelki to portfolio wrzucały zdjęcia z cyklu "gorąca focia w kibelku" rodem z naszej klasy. pojęcie profesjonalizmu jest względne, ale gdy robiliśmy zdjęcia na www mojej firmy, to też ogarnęliśmy nasze biurka.

po drugie - pewnie zboczenie zawodowe i moje zboczenie osobisto-naukowe - czy właściciele tego wnętrza zezwolili ci na opublikowanie tych zdjęć? (pytam, bo ja stanowczo zabraniam prezentowania moich zdjęć, tym bardziej bym nie pozwoliła mając z lekka bajzelek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Ta łazienka to zupełnie nie moja bajka, ale jestem w stanie zrozumieć, że właścicielowi może się podobać ;)

oczywiście, że komuś może się podobać, ale forum jest od tego by nie tylko się zachwycać ale i krytykować... ;)

Ja powiem tak - nie wiem czemu mają służyć zdjęcia, bo powiem szczerze, że o jako takim wnętrzu nie możemy dyskutować, bo to nie wystawia inwestor, a wykonania ja osobiście nie jestem w stanie wypatrzeć z tych zdjęć...

odnośnie projektu to zależy czy inwestor "coś" sugerował czy opierał się wyłącznie na wizji projektanta....

jeśli druga opcja to gorzej dla wystawcy zdjęć..., bo mogę napisać, że nic mi się w tej łazience nie podoba... - abstrahując od tych różnych rzeczy na półkach.., to właściwie można olać, ale jak dla mnie każde z tych zdjęć jest jakby z innej łazienki.., albo inwestor w jednej łazience chciał zmieścić wszystkie swoje pomysły.. albo projektant...

..choć osobiście myślę, że jak się zatrudnia projektanta i średnio zna na dobieraniu czegokolwiek to... już raczej polega się na "jego" zdaniu..., no chyba że z projektanta dup....

..bo i takich się spotyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie projekt łazienki firmy Obsydian jest fatalny. I nie chodzi mi o lampę, bo gusta inwestorów są różne. Skoro właściciele łazienki maja wanienkę i stelaż oraz sporo kosmetyków, należało zaplanować schowki na te przedmioty, by nie walały się po kątach. Inaczej ten projekt, mimo, że ładny dla właścicieli, jest dla nich kompletnie niefunkcjonalny. A niefunkcjonalna łazienka IMHO dyskredytuje fachowość projektanta.

 

Ja rozumiem, że właścicieli zafascynowała piękna wizualizacja z tą lampą i zgodzili się na jej realizację. Są ludzie, których fascynują domy z wieżyczkami, kolumienkami, arkadami rodem z Disneylandu. Są architekci, którzy za kasę podejmą się zaprojektowania takiego koszmarka - bo czemu nie, skoro znajda się inwestorzy?

Ale niech nie liczą wówczas na ogólny poklask od ludzi mających nieco więcej wyczucia stylu niż ci inwestorzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej ten projekt, mimo, że ładny dla właścicieli, jest dla nich kompletnie niefunkcjonalny. A niefunkcjonalna łazienka IMHO dyskredytuje fachowość projektanta.

 

Nie do końca się z Tobą zgodzę. A co w przypadku, jeżeli inwestor życzy sobie od projektanta właśnie takiej funkcjonalności i przychodzi do niego z nakreślonym odręcznie projektem i mówi mu : "Panie, tu ma być szafka, tu półka, tu wanna a tu okno z widokiem na wieżyczkę" ? ;) I co ma w tej sytuacji zrobić projektant ? Przekonywać go, że inaczej będzie lepiej ? Jednego uda mu się przekonać, a drugi powie "Płacę - żądam!" i każe mu zrobić wszystko wg. własnej wizji. A wizje klientów potrafią być czasem naprawdę interesujące - na przykład replika Bitwy pod Grunwaldem w przedpokoju ( jak w mieszkaniu towarzysza Jana Winnickiego z Alternatywy 4 :D), z tym że to nie żart i takiego właśnie obrazu zażyczył sobie klient naszego znajomego projektanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...