Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam! Mam niedokończoną łazienkę - sufit i 30 cm pasek ściany do sufity (reszta płytki) - połozony normalny tynk (nie gipsowy) - i chcę todoprowadzić do porządku - wymyśliłam sobie tynk - baranek taki jak na elewację - mam pytanie - czy to się sprawdzi w łazience? Czy można to tak kłaść od razu czy trzeba zagruntować? Może tak ktoś ma i pochwali się jak wygląda i jak się sprawdza?

Jeśłi już masz na tyle nieładny tynk i chcesz go zakryć minimalnym nakładem pracy, to proponuję jakąś farbę strukturalną malowaną odpowiednim wałkiem dla uzyskania określonego efektu.

Nie wiem czy w marketach ale w specjalistycznych sklepach z farbami powinni mieć bez problemów, zarówno farby strukturalne jak i różne rodzaje wałków (i nie tylko) do ich nakładania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam problemu - tylko muszę najpierw wygładzić (bo jest nierówne), potem zagruntować i pomalować przynajmnie 2 razy. Widziałam taki baranek u znajomych tylko, że w przedpokoju i bardzo droby - ,że z dalega wygląda jak gładki, tylko w dotyku jest lekko chropowaty. Ale dzięki za odzew - może faktycznie pomaluję farbę stukturalną - trzeba będzie tylko zagruntować.

Przepraszam za kłopot - ale szukam rozwiązania niezbyt drogiego - i w miarę łatwego i szybkiego do wykonania - jestem zmuszona zrobić to sama. Wcześnie malowałam kuchnię - i wiem jaka to ciężka robota, więc wpadłam na pomysł, aby jakoś sobie ułatwić życie i było ładnie, a nie gołe tynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam niedokończoną łazienkę - sufit i 30 cm pasek ściany do sufity (reszta płytki) - połozony normalny tynk (nie gipsowy) - i chcę todoprowadzić do porządku - wymyśliłam sobie tynk - baranek taki jak na elewację - mam pytanie - czy to się sprawdzi w łazience? Czy można to tak kłaść od razu czy trzeba zagruntować? Może tak ktoś ma i pochwali się jak wygląda i jak się sprawdza?

możesz nakleić płytę k-g o grubości 10mm. wyrównasz i zlicujesz płytki ze ścianą. potem pomalować farbą do łazienek i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak ktoś ma dostęp do większych składów i hipków budowlanych, to fakt - nie ma problemu z dostępem :) Płyty są bodajże w grubościach 6mm, 9mm i 12... Gorzej w mniejszych miejscowościach położonych daleko od centrów budowlanych. No i przewiezienie takiej płyty to też sztuka :) Zwłaszcza tej 6mm... Się toto gnie i łamie... No, ale to już problem inwestora :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako że szukając inspiracji do swojej łazienki nigdzie nie znalazłam

zdjęć (oprócz katalogowych) kolekcji, która po ciężkich bojach i

znojach spodobała się mnie i mojej Połówce - GRES AMARANTE z Opoczna (wersja w kolorze kremowym i grafitowym),

zamieszczam zdjęcia naszej prawie gotowej już łazienki (brakuje lustra,

oświetlenia i szafek). Być może komuś pomoże to w podjęciu decyzji co

do wyboru płytek - my nie żałujemy, na żywo łazienka prezentuje się

cudownie :)

http://i54.tinypic.com/22i90l.jpg

http://i51.tinypic.com/2md5utf.jpg

http://i56.tinypic.com/155417s.jpg

http://i53.tinypic.com/r2qixz.jpg

 

Pod podcięciem zamontowaliśmy czerwone, natomiast pod półką nad

geberitem białe oświetlenie LED. Czekamy jeszcze na montaż wklejanego lustra oraz na lampy...

 

Komantarze i sugestie mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie dzisiaj spotkała przedziwna sytuacja.

W poniedziałek weszli "fachowcy" do łazienki, było "to się zrobi, to nie ma problemu, tu się wyrówna klejem, tu regipsem". Położyli płytki na dwóch ścianach i mąż się dopatrzył, ze na jednej ścianie bardzo widoczna jest różnica w szerokości fug. To pan "fachowiec" ujął się honorem, powiedział, że klient nie będzie mu zwracał uwagi,i że ściany krzywe, płytki krzywe!!!!! zabrał swoje zabawki i wyszedł!!! jestem zrozpaczona, bo nie wiem, kto teraz chętny wejdzie mi i położy płytki na dwóch ścianach i podłodze!!! czy wam też tacy kosmici się trafiaja????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trafiają się i to polecani na forumowych białych listach. Różne grubości fug? to jeszcze nic, mam też różne kolory fugi - w całym domu te same płytki, a fuga w kuchni szara, w korytarzu już grafitowa. (może ktoś wie, jak przyciemnić?) W łazience wystrzepione i wyszczerbione płytki - nie ryzkuję wymiany tych płytek, bo fachowiec obawia się, że zepsuje całą obudowę wanny przy okazji. Zrywałam też mozaikę pod prysznicem, bo płytkarz nie zauważył,że kładzie dwa odcienie białego i do tego część mozaiki matowej i część z połyskiem... Nie wspominam już o krzywo położonych płytkach na podłodze... ale pewnie się czepiam...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d8da050bf87f31a7.html

Kochani. Pomocy. Nadal nie wiem co zrobbić z łazienką. Mam pewien pomysł, ale boję się, że coś zepsuje, będzie niepraktyczne. Może jakiś program do wizualicaji?

Łazienka nie jest malutka, jak na niemiecką kamienicę, w dodatku na poddaszu... 175 x 330. Na końcu duży skos na wysokości 80cm.

Edytowane przez w-i-ola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...