Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

aniunia81 łazienka bez żadnych wodotrysków, ale podoba mi się. Nie jestem zwolennikiem listew, ale faktycznie nie wszystkie płytki nadają się do fazowania. Właśnie jestem na etapie końcowym robienia łazienki u klienta, chciał płytki fazowane, no to ma - tylko że wygląda to strasznie, bo płytki to typowe bananowce, więc w tym przypadku listwa wyszła by ładniejsza.

 

Nie zapominajmy, że są gusta i guściki - a o nich, nie powinniśmy dyskutować, a tym bardziej krytykować w stylu "szpeci, szpeci ..."

 

Najważniejsze że łazienka aniunii81 podoba się, nam nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrew - powinniśmy dyskutować bo to jest forum dyskusyjne. Dyskusja to przedstawianie swoich opinii i umiejętność ich obrony.

Niestety, to forum nie ma charakteru słodzenia sobie, tylko wali prawdę prosto w oczy.

Jak ktoś chce tylko słodziaków to niech łazienkę publikuje w swoim dzienniku budowy czy w dziale "Galerie". Tam z grzeczności się mocno nie krytykuje, tylko chwali. Ale tutejsze tematy z cyklu "pochwalcie się" są pod mocnym obstrzałem krytyki, gdzie każdy wyraża SWÓJ pogląd i go broni. Tak jest od początku i osoba publikująca tu zdjęcie powinna sobie zdawać z tego sprawę.

 

Moim zdaniem rozwiązanie narożników można było rozwiązać jeszcze inaczej - za pomocą szerokich kątowników ze stali, co wskazywałoby na celowy zabieg industrializacji łazienki w stylu loftowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrew - powinniśmy dyskutować bo to jest forum dyskusyjne. Dyskusja to przedstawianie swoich opinii i umiejętność ich obrony.

Niestety, to forum nie ma charakteru słodzenia sobie, tylko wali prawdę prosto w oczy.

Jak ktoś chce tylko słodziaków to niech łazienkę publikuje w swoim dzienniku budowy czy w dziale "Galerie". Tam z grzeczności się mocno nie krytykuje, tylko chwali. Ale tutejsze tematy z cyklu "pochwalcie się" są pod mocnym obstrzałem krytyki, gdzie każdy wyraża SWÓJ pogląd i go broni. Tak jest od początku i osoba publikująca tu zdjęcie powinna sobie zdawać z tego sprawę. .

 

Owszem po to jest forum by dyskutować, omawiać, doradzać. Mówisz, że walenie prosto w oczy,a nie słodzenie.... szczerze to chciałabym widzieć, jak zadowolona i szcześliwa prezentujesz na forum swoją długo wyczekiwaną łazienkę a tu zona m wali tą krytykę prosto w oczy ( jeszcze dużo bym zniosła gdyby jej dom byl naprawdę super ale raczej mu do tego daleko-zrobiła tak jak sie jej podobało i gdy była krytyka jej kuchni na watku kuchennym to jakos tej krytyki nie potrafiła przyjąć na klatę z dystanem) Najbardziej irytuje mnie w tym wszystkim postawa zony m- chyba co drugi post zawiera ostrą krytykę. zawsze znajdzie minusy ( założe się że nawet nie zwróciłaby uwagi że te listwy tam są gdyby ktoś o nich nie wspomniał) zamiast plusów bo przeciez gdy coś już jest gotowe to cięzko to zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do własnej opinii Arturo i do inwestowania w wykończeniówkę ile się mu tylko podoba. Ja uważam, że snobizm jest kiedy przychodzą znajomi i chwalą nowy dom a ktoś odpowiada "no tak wiesz, jest ładnie bo to drogie płytki z Włoch" :lol2: niestety spotkałam się i z czymś takim, a dom był taki sobie - ale o to mniejsza.

 

Poza tym zarówno w wątku o kuchniach jak i o łazienkach Arturo mam wrażenie że pojawiasz się zawsze aby wspomnieć o pieniądzach. To, że ktoś ma nieładnie (dla większości na forum) wcale nie znaczy, że ma teraz wejść do swojej kuchni/łazienki i ją rozwalić lub przemalować (myślę, że nie o to chodzi forumowiczom). Nie oznacza to również tego, że nie miał funduszy aby wyglądała. Na forum przewijają się i wnętrza z wykorzystanym dużym nakładem finansowym i te z praktycznie minimalnym a efekt jest powalający.

 

Możesz sobie pisać o drogim badziewiu itp, ja wiem swoje, mam kilkanaście opinii najbardziej polecanych fachowców na tym forum i nie zmieniłabym swoich płytek na nic innego, tylko dlatego że mi wytkniesz że jestem nadęta i snobka - chyba że bym z marszu zaznaczyła "płytki z Włoch cena 250 zł/m2". Jeżeli mnie nikt nie pyta to nie podaję ceny, bo każdy robi jak mu się podoba i na co go stać, a mnie np...nie stać na kupowanie gó**a (choć nie twierdzę że mam materiały najwyższej klasy).

 

Liczę, że przy następnej ocenie czyjegoś wnętrza odstąpisz od tematu pieniędzy, a jak nie...to trudno :) do miłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to chciałabym widzieć, jak zadowolona i szcześliwa prezentujesz na forum swoją długo wyczekiwaną łazienkę a tu zona m wali tą krytykę prosto w oczy

 

Krytyk filmowy nie musi być wybitnym reżyserem, a reżyser, który nie chce mieć ocenianych filmów nie wystawia ich publicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest tu kwestia krytyki i dyskusji samej w sobie, a faktu, że zawsze te negatywne opinie płyną od tych samych forumowiczów, mogłabym tu spokojnie wymienić min. 5 nick'ów zajmujących się etatowym "punktowaniem" wnętrz, wytworzyło się takie towarzystwo wzajemnej adoracji, które spija sobie z dziubków, a łazienki i generalnie wnętrza wyłamujące się z ich konwencji są krytykowane.

Tak jak wspomniano wcześniej jeśli ktoś prezentuje łazienkę i są w niej elementy "stałe" typu kafle, mozaiki, listwy i tego typu rzeczy, które się niekoniecznie podobają oceniającemu, to moim zdaniem sporym nietaktem jest dowalanie komuś hasłami typu "ja bym to wywaliła, w życiu czegoś takiego bym sobie nie dała zrobić" itd, bo to już nie ten etap. Dyskusja co można wymienić może się ograniczyć do kwestii firanki czy dozownika do mydła.

Na koniec podam przykład forumowicza, który ma nieograniczone pokłady taktu i kultury, dla mnie jest idolem stylu i klasy. Ale nigdy, prze nigdy, nie spotkałam się z niemiłą i wręcz niegrzeczną opinią z jej strony - choć różne "buble" :) do oceny jej podsyłamy i prosimy o radę. Pozdrowienia dla najlepszego doradcy na tym forum - TOLI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytworzyło się takie towarzystwo wzajemnej adoracji, które spija sobie z dziubków, a łazienki i generalnie wnętrza wyłamujące się z ich konwencji są krytykowane.

 

No i co z tego?

Skoro nie zgadzasz się z ich opinią, możesz albo polemizować, albo zignorować. Jakie ma znaczenia, co ktoś inny sobie pomyśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniunia teraz własnie siadło na twoją łazienkę i stało się ostro, znowu mówimy czy można negatywnie komentować , znowu słyszymy o kółku adoracji, itd, znowu Arturo czepia się mojego pochłaniacza i wogóle nie rozumiem jego komentarzy, chyba nikt nie rozumie o co mu chodzi, bo to coś na zasadzie "zabierz bogatemu daj biednemu", nie pozwala krytykować ale sam to robi ale w gronie własnie tego kółka adoracji, czyli masz za swoje

 

ale wracając do łazienki, powiem szczerze, że łazienka ogólnie bardzo pozytywnie wyszła, mnie jakoś te listwy nie denerwują tak bardzo, podoba mi się umywalka i jej rozstawienie, może geberit bym obudowała po całości ściany i nie robiła takiego wycięcia, ale ogólnie całkiem ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytworzyło się takie towarzystwo wzajemnej adoracji, które spija sobie z dziubków, a łazienki i generalnie wnętrza wyłamujące się z ich konwencji są krytykowane.

 

ludziska chwalimy wszystkie piękne łazienki i kuchnie, i te sielskie i te wiejskie i klasyczne i nowoczesne i drogie i tanie, ważne, że ze smakiem i konsekwentnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%.

I ,tak, specjalnie się zalogowałam ,żeby to napisać :p

Podglądam to forum od dawna i zauważyłam ,że żona m ,krytykuje wszystkich i za wszystko ,a nie widzi swoich ,według mnie tandetnych wnętrz ;).Chyba ,że żona m traktuje to forum ,jako sposób na podbudowanie własnego "ego",to przepraszam ,że przeszkadzam w terapii :lol2:

 

 

to miałaś poważny powód do zalogowania. Strasznie się twoją opinią przejęłam, jak mam z tym żyć? Jeśli pokażesz swoje wnętrza domu/mieszkania to możemy podyskutować. Nie rozumiem jak można sobie podbudować ego tandetnymi wnętrzami:P

Edytowane przez żona m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki za pozytywne opinie o mojej łazience. Te negatywne...cóż, gdyby to była jeszcze konstruktywna krytyka...ale...mam wrażenie, że sporo osób zapomina dodać w swoich wypowiedziach coś typu "moim zdaniem", bo każda opinia jest subiektywna, o gustach się nie dyskutuje, choć wiadomo, że nie wszystko wszystkim się podoba.

Burza wyszła mocna. Mam jeszcze dolne wc, ale nie mam chyba go co wklejać, bo szkoda robić "dym" :)

 

Płytki na podłodze w łazience to Paradyż - TARANTO GRYS półpoler (dodatkowe zdjęcie wklejam), takie same tylko GRAFIT i w większym rozmiarze mam na dole domu (dolne wc, korytarzyk, wiatrołap i kuchnia) ale wszystko dopiero co skończone i mega brudne.

P4296781.jpg

P4226752.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniunia81 wrzucaj dolną, ja chętnie zobaczę, bo jestem na etapie zakupów do dolnej, może coś skopiuję. A krytykantami się nie przejmuj, burza wywołana Twoją łazienką dowodzi, że najtrudniej krytykę przyjmuje właśnie "loża szyderców" :)

 

Żona m z postu lenki.k nijak nie wynika, aby twoje rzekomo tandetne wnętrza były terapią na podbudowanie ego.

Autorka pisząc o kwesti podbudowania ego miała na myśli sam fakt udzielania się na forum i punktowania innych ;) W jej ocenie: Twoje posty sprowadzają się do wytykania błędów innym, podczas gdy (podobno) Twoje wnętrza pozostawiają wiele do życzenia.

 

I nie ma się co pieklić i pluć jadem, bo nie wydaje mi się, aby było to dobre miejsce na bezsensowne i aroganckie polemiki. Takie obrzucanie się błotem zostawmy na Wiejskiej ;)

Wszyscy chyba po to się tu logowaliśmy, aby czerpać wiedzę, inspiracje i dzielić się trudami, ale też radościami z budowy czy remontów. Mamy ten sam cel: mieszkać ładnie i wygodnie. Nie psujmy radości jaką ma inwestor po żmudnych bojach remontowo-budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem dlaczego przy zdjęciach łazienki Aniuni wałkowany jest temat wnętrz żony m. Żona przynajmniej się nie bała i pokazała swoją kuchnię na wątku ogólnym, każdy krytykę przyjmuje na swój sposób. Są tacy którzy po kilku nieprzychylnych komentarzach obrażają się na cały świat. Pamiętajmy, że ma się podobać przede wszystkim inwestorowi, my to możemy wyrazić wyłącznie naszą subiektywną opinię.

 

Stefany może głośno powiesz kto zalicza się do tej loży szyderców, bo niestety tak nazywając poszczególne osoby Ty plujesz jadem, a wierzę że nie taki masz cel.

 

Aniunia nie przejmuj się i wrzucaj dolną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...