Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Remika

 

mam jeszcze pytanie, bo już w tej kwestii pytam wszystkich i wszędzie: właśnie zobaczyłam, ze jesteś z Małopolski, ja też. :D Czy masz godnego polecenia fachowca do remontu łazienki? Chodzi mi o skucie starej, przeróbki wod-kan, zmianę wanny na prysznic z odpływem liniowym no i położenie płytek. Będę wdzięczna za ewentualne namiary :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie! Mam palący problem: szukam pilnie odpływu liniowego o wysokości 60mm. Głębiej nie możemy się wkuć w wylewkę, bo nie wypracujemy spadku. Dlatego wszystkie dobre dusze prooooooszę o podpowiedzi.

Odwdzięczę się zdjęciami z realizacji....

 

Właśnie zaczynam "walkę" z odpływem liniowym i wykonawcą, który twierdzi, że musi podnieść płytki w całej łazience, żeby uzyskać spadek do odpływu liniowego. Na co muszę zwrócić uwagę a na co może mnie "naciągnąć" wykonawca??? Odpowiedź może być na priva ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama sprawdź poziomy. Odpływy liniowe mają różna wysokość montażową - od 14 cm do 6 cm. Jaka jest wysokość posadzki i odległosc od rury? Bo między wysokością montażową a rurą musi być spadek 3 %. Jesli masz wysokosc montażową równą wysokości posadzki a odpływ daleko, to trzeba będzie podnieść.

http://images43.fotosik.pl/1690/9e8e59c5c6d0b515.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie zaczynam "walkę" z odpływem liniowym i wykonawcą, który twierdzi, że musi podnieść płytki w całej łazience, żeby uzyskać spadek do odpływu liniowego. Na co muszę zwrócić uwagę a na co może mnie "naciągnąć" wykonawca??? Odpowiedź może być na priva ...

 

Anulek, powiem Ci, jak jest u nas. Generalnie w wylewkę bezpiecznie możemy się wkuwać na ok 8 cm. Tyle według developera mamy pola manewru (pytaliśmy się przy grzejnikach podłogowych). Niestety, realną głębokość wkucia się z odpływem w wylewkę określa wysokość, na jakiej rura odpływowa wpada w pion kanalizacyjny. Przy prysznicu, gdzie woda nie jest tłoczona mechanicznie, tylko swobodnie spływa, musi być wypracowany jakiś spadek. Nie chcesz przecież, żeby woda Ci stała w "bezbrodziku". My dzisiaj mieliśmy sprawdzane, na jakiej wysokości wpada rura odpływowa w pionie (oraz jak głęboko sięga wylewka) na tej podstawie wiemy, że 60mm (a właściwie, jak się okazało 65mm) to max. wielkość całego korytka z syfonem, która zapewni nam odpływ wody. Co do spadku podłogi w stronę odpływu, to nie znam parametrów, bo jeszcze do tego etapu nie doszliśmy. Ale zaglądaj czasem do mnie, w miarę możliwości będę pisać na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź! Wersja druga został wybrana, tymczasem pojechaliśmy do mieszkania i co????? Okazało się że o zgrozo pomyłkowo ktoś wpisał długość łazienki 2,95 zamiast 1,95!!!! Przy takiej małej łazience ma to ogromne znaczenie :( Więc projekt nieaktualny !!!!

Teraz już całkowicie zrezygnowaliśmy z brodzika murowanego na rzecz akrylowego i zamiast jednej ściany szklanej której się obawialiśmy będziemy mieli dwie ;:cry::cry::cry::cry: Normalny prysznic. Łazienka jest strasznie mała ma 1,95 na długość i 2 na szerokość.

Prosze jeszcze raz o wyrażenie opinii na temat ustawienia, szafka z lewej strony w rogu musi być bo jest tam piec do zabudowania.

 

Mam problem z wklejeniem zdjęc zrobię to jutro..

Edytowane przez dorotka31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - półeczki na kiblem :-/

 

A co w tym takiego dziwnego? zawsze się przydadzą chodźby do postawienia brisa :p a półeczek jest tyle ponieważ wyglądają lżej niż szafka i moim zdaniem urozmaicają przestrzeń (przecież nie koniecznie musze tam stawiać kwiatki ale na programie miałam tylko to :p a jak wcześnej pisałam jestem w fazie początkującego) co do koloru to jestem osobą bardzo zmienną która lubi się bawić kolorystyką dlatego moje wnętrze będzie stonowane za to dodatki dość wyraźne przynajmniej tak mi się wydaje;) ale dziękuję bardzo za szczere odpowiedzi które bardzo cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ogromną prośbę, czy ma ktoś płytki Baldocer Madison w kolorze szarym? http://www.baldocer.com/77581_en/page-2/ Jestem ciekawa jakie są w utrzymaniu. Chcę je do ubikacji a ciemne również na podłodze w przedpokoju i zanim zamówie chciałabym znać opinię jakiegoś użytkownika.... Z góry dziękuję. Nie wiem jaki dekor do nich dobrać żeby troszkę je ożywić. Która wersja Wam się najbardziej podoba???

łazienkapng.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Swoją drogą - półeczki na kiblem :-/

 

Jeszcze 3 dni temu mówiłam to samo :)). obciach i kurz. A potem zaczęłam dumać i dumać (zaczęło się od tego, że chciałam gdzieś powtórzyć drewno z blatu) i całe szczęście wydumałam. W dotychczasowej łazience trzymam książki/gazety na pralce- w nowym pralka zabudowana.

Ja nie wiem co Wy w łazience robicie, ale ja np. czytam w wannie albo w ogóle zamykam się w łazience żeby w spokoju poczytać :p (patologia).

I to będzie jedyna półka w całej łazience - za wyjątkiem za wanną- idealna na łazienkową bibliotekę :)

 

Tylko ja planuję biblioteczkę w klopie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...