Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Jestem na etapie robienia łazienki. Mam pytanie planuję blat pod umywalkę taki z karton-gips obłożony płytkami gdzieś na długości 1,20 .Pod tym blatem chciałabym sobie zrobić na wymiar szafki u stolarza .Czyli umywalka na blacie z płytek a pod blatem szafki robione .Czy ma ktoś coś takiego .Jeśli tak to pochwalcie się .Interesują mnie głównie te szafki jak są zamontowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja planuję biblioteczkę w klopie? :D

 

Nie.

http://b23.pl/blog/wp-content/uploads/2011/05/hemreportage_marseille_13.jpg

Ale jeśli jest tam wanna czy prysznic bałabym się, że papier będzie pęcznieć od wilgotnego powietrza.

 

Mnie nie chodzi o półkę, jako miejsce na odłożenie czegoś, zwieńczenie stelaża, tylko o robienie podświetlanych wnęk. Bo kojarzy mi się z ołtarzykiem.

To podobnie jak z telewizorem w podświetlanej wnęce. Robi się z klopa główny element dekoracyjny łazienki, a chyba lepiej wyglądałaby dekoracyjnie podkreślona wanna czy umywalka.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestię półeczki pominęłam ;), juz raz poruszyłam ten tamat i była afera. Więc zostawiam to do przedumania właścicielowi.

 

Nigdy , ale to przenigdy nie usytuowałabym książek w WC, lub pod trepami schodów(czasami wstawiacie takie inspiracje) być może to kwestia mojego szacunku do książek a być może schiza. Generalnie gdy ktoś czyta na Wc, powinien chyba skonsultować się z gastrologiem, bo zaparcia można leczyć.:p Moim skromnym zdaniem milej czyta sie w fotelu czy na kanapie przy szklaneczce aromatycznej herbatki.

A'propos inspiracji, na fotce kilka postów wyzej na pólkach nad WC są filmy na CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir piszesz jak prosta baba, kibel albo klop, kurcze tak brzydko to brzmi

 

Bo pisze się szybciej niż: toaleta czy muszla ustępowa.

Poza tym podkreslam trywialnośc tego elementu ceramiki sanitarnej - w kontraście do skłonności do podkreslania jej roli za pomoca lampek, półeczek i dekorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja planuję biblioteczkę w klopie? :D

 

To nie jest głupi pomysł :no: Choć może rzadko spotykany, stąd reakcja na forum.

Czy ktoś z Was widział może (swoją drogą genialną) łazienkę projektantki Kariny Snuszki z Interium Studio? Ja byłam zachwycona jej pomysłem - nie dość, że łazienka połączona z garderobą (marzenie :rolleyes:), to jeszcze przy wannie wolnostojącej w ścianie zrobiła właśnie półki na książki :yes: Warunkiem takiego rozwiązania jest duże pomieszczenie i okno, żeby nie było problemu z wilgocią.

 

Znalazłam tylko taką fotkę, po drugiej stronie (za plecami fotografa) łazienka jest otwarta na garderobę:

http://www.canalpluscyfrowy.pl/wideo/zmediastore/domo/jpg/dom-i-wnetrze/odc1/domiwnetrze1-0094.jpg

 

Tutaj jest krótki filmik, na którym widać nieco więcej (warto zerknąć, moim zdaniem całe mieszkanie jest godne uwagi):

http://www.domoplus.pl/2010/dom-i-wnetrze-druga-mlodosc-kamienicy_444

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy wiecie ile osób w tych czasach czyta w toalecie? Moi rodzie na przykład całe życie tak robili i w obu łazienkach są obok WC specjalne szafki na prasę, książki i krzyżówki!!! Rodzina duża, życie w biegu i nie ma czasu spokojnie w ciszy pobyć sam z sobą. Ja tego w domu już u siebie nie propaguję, ale jak jadę na "stare śmieci" , to nie powiem, że gazetki nie sięgnę :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir nie dla wszystkich łazienka to poprostu miejsce do umycia się czy też tak jak to nazwałaś "klop" niektórzy łazienkę traktują jak miejsce w którym człowiek może się zrelaksować w którym ma poczucie prywatności a nastrojowe delikatne oświetlenie np. mi bardzo pomaga w relaksacji :p dodam również jak byś nie zauważyła że w mojej łazience muszla jest usytuowana specjalnie na samym końcu tak aby po wejściu nie była widoczna :no: bo cóż jest pięknego w muszli klozetowej? dodatkowo właśnie dlatego zaprojektowane zostały półki nad wc aby odciągnąc wzrok od tego zwykłego "klopa" po odwróceniu się w jego stronę...

 

natomiast garderoba połączona z toaletą jest dla mnie czymś nie do pomyślenia, obecnie mam klientke która do mini łazienki chce wcisnąc szafę na przepiękne suknie :o i jak dodała toaleta będzie użytkowana gdy w rodzinie zdarzy się jelitówka :confused: to mi się w głowie nie mieści !!!!

 

A tak z ciekawości spytam kto co woli?

 

wannę czy prysznic?

bo każdy dziwnie reaguje na półki bo brud i co nietylko a ile czyszczenia jest przy wannie??? przez kilkanaście lat miałam wannę i coś na ten temat wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...