Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak, płytki to Corten Tau.

Ogólnie z każdym z tych elementów mamy jakieś wspomnienia lub skojarzenia z podróży po Afryce.

Brakuje jeszcze jednego posążka na postument, będziemy musieli jeszcze raz tam pojechać.

 

Armatura jest w Inoxie, ogólnie było trudno coś wybrac (mniejszy wybór), a jak już coś bylo to niestety b.drogie.

 

A mnie się nie podoba. Moim zdaniem do tematu podeszliście zbyt sztampowo - to raz, przedobrzyliście - to dwa.

Afryka to nie tylko cętki, panterki i drewniane murzynki. Żeby chociaż tych zdjęć nie było i tkanin w panterki, byłoby o niebo lepiej.

Łazienka z ogromnym potencjałem, płytki przepiękne - czy to Tau corten ?? Ceramika i armatura super.

Jak dla mnie mogło być cudownie, a wyszło na granicy kiczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooo i ta podoba mi się znacznie bardziej - dodatków jest mniej, nie jest tak naciapane wzorami, fakturami i duperalkami, więc to co w niej umieściliście jest ładnie wyeksponowane. wyszło z tego naprawdę fajne spa.

tylko to ledowe światło... no nie przekonam się do takiej dyskoteki.

ale ogólne wrażenie - jak najbardziej dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta zdecydowanie fajniejsza, moze to kwestia stonowanej kolorystyki i mniejszego natłoku dodatków. Choc ja jak zwykle etatowa zołza doczepię sie tych fioletowych podświetleń, i dodatków ''azjatyckich'', bez tego byłoby na 5 +.

 

A,propos dodatków, każde pomieszczenie w domu jest w innym stylu? Mamy już łazienke'' afrykańską'', ''azjatycką'' a jak reszta?,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaluzaw generalnie obie łazienki na bogato :wiggle:

 

w pierwszej łazience widać ogromną fascynację czarnym kontynentem i jak dla mnie wszystko gra, tylko trochę trudno się ogląda zdjęcia z takich dziwnych perspektyw i przez to wszystko wygląda trochę sztucznie i katalogowo.

przy takim konkretnie afrykańskim klimacie pisuar trochę mnie osobiście razi.

tyle, że sam pomysł pisuaru w łazience może i faktycznie trochę zalatuje łazienką publiczną, to sama chciałam zamontować pisuar, lecz ostatecznie przeważyła opcja bidetu :p

 

druga łazienka jak z katalogu wnętrzarskiego, dopracowana w każdym szczególe, przemyślana

troszeczkę mnie się tylko nie podoba kanciatość WC i bidetu, no i światło fioletowe to chyba kiepski pomysł jest :yes:

 

reasumując... obie łazienki robią WOW! ale sama nie wiem czy chciałabym takie mieć, bo z jedne strony są mega-super-wypasione, warte pozazdroszczenia, a z drugiej zastanawiam się, czy osobiście nie wiolę trochę spokojniejszych, łagodniejszych (czyt. nudnych) przestrzeni, gdzie szaleństwem jest zmiana ręczników z beżo-brązów na różowo-fioletowe :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy są oczywiście RGB - kolor sterowany na zachciankę.

 

Przy wyłączonym pozostałym oświetleniu i np. długiej kąpieli w wannie robią klimat są nie do zastąpienia.

Na co dzień mogą świecić na biało lub wcale.

Aktualnie testujemy pomysł: rano ożywczo na jaskrawo zielony, potem w ciągu dnia niebieski, wieczorem czerwień grająca z promieniami słońca zachodzącego.

 

Jeśli chodzi o pamiątki to bez nich, przynajmniej dla nas, te łazienki były by bez duszy, chcieliśmy je jak najbardziej spersonalizować.

To super uczucie obcować ze wspomnieniami z dalekich wypraw.

 

Łazienki są tematyczne, nie chcieliśmy żeby przypominały te z gotowych projektów, lub od Pani "Projektant" z centrum Łazienek.

 

Pisuar - każdy facet go doceni, na zachodzie to już standard, dla nas osobiście skojarzenie z publiczną toaletą to raczej zapach, którego nie ma

odkąd nie trzeba sikać do WC na stojąco.

Jako Bidet służy mała słuchaweczka (bidetta) - podpatrzone w Azji.

 

Cały dom (płaski dach + olbrzymie przeszklenia) jest w klimacie azjatyckim (pamiątki, pamiątki...), oprócz tej łazienki Afrykańskiej.

 

Grzejnik firmy PMH, Szklane wieszaki dorabiane na zamówienie (wychodzi taniej niż oryginalne).

 

Baterie i osprzęt Omnires.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaluzaw mamy trochę pamiątek z Afryki i to tej nieturystycznej częsci tegoż kontynentu, np: Kongo, Liberia, Ghana, Zanzibar..... Nigdy nie przyszłoby mi do głowy , aby urządzać tematycznie łazienkę, aby móc wyeksponować to czy owo. Wszędzie ale nie w łazience i nie w taki sposób.

Zresztą twoja lazienka z Afryką ma niewiele wspólnego, przeciętny afrykańczyk, nie potrafiłby z niej korzystać. Łazienka afrykańska bardziej kojarzy mi się z czymś innym.

 

''Łazienki są tematyczne, nie chcieliśmy żeby przypominały te z gotowych projektów, lub od Pani "Projektant" z centrum Łazienek.''

 

no ale wyglądają właśnie jak od pani projektant z centrum łazienek ''Łomianki''.

Edytowane przez żona m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...