Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziewczyny .. pomocy...

Gdzie montuje się słuchawkę z zestawu prysznicowego jak jest deszczownica za tynkowa????? na równi z baterią czy wyżej?

Majster rzeźbi i chce wiedzieć dość szybko, a ja nie wiem...

Ja bym zamontowała mniej wiecej na wysokości szyi, bo wtedy można polewać się wodą bez moczenia głowy, a jak ktoś chce z głową to wtedy deszczownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie montuje się słuchawkę z zestawu prysznicowego jak jest deszczownica za tynkowa????? na równi z baterią czy wyżej

 

Jeśli słuchawka ma być na mocowana na uchwycie z przyłączem kątowym bez pałąka, to bardzo prosto:

 

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Grohe01.jpg

 

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Grohe01a.jpg

 

Jeśli przyłącze kontowe ma być wspólne z uchwytem to można tak:

 

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Tres01.jpg

 

Jeśli ma być pałąk prysznicowy, to tak:

 

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Grohe02.jpg

 

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Grohe03.jpg

 

Ale konia z rzędem temu, kto powie jak to zrobić, jeśli ma być deszczownica, słuchawka na pałąku, wylewka wannowa i bateria podtynkowa termostatyczna z osobnym przełącznikiem do wybierania źródła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dziewczyny.. pokazałam panu kafelkowemu.. bo ja chciałam na wysokości odkręcania wody, a pan chciał wyżej... dziś prace domową jeszcze w marketach odrabiałam pokazując mężowi palcem... teraz obrazowo pokazałam panu kafelkowemu.. zadał pytanie z prawej czy z lewej strony... wsio rybka... pół rodziny jest prawo, pół lewo ręczna;)

 

Jeszcze raz dziękuję :)

 

A wannę dostawia się do kafli na ścianie, czy wannę do ściany i kafle do wanny? są dwie szkoły, która lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale konia z rzędem temu, kto powie jak to zrobić, jeśli ma być deszczownica, słuchawka na pałąku, wylewka wannowa i bateria podtynkowa termostatyczna z osobnym przełącznikiem do wybierania źródła...

 

Nie bardzo rozumiem w czym problem. Bateria termostatyczna z przełącznikiem źródła w niczym nie przeszkadza.Bateria z przełącznikiem jest wtedy w centrum a wszystko w koło prowadzi się po linii prostej.Czyli prawo-lewo, góra dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dziewczyny..

 

Foch! Z przytupem!

 

A wannę dostawia się do kafli na ścianie, czy wannę do ściany i kafle do wanny? są dwie szkoły, która lepsza?

 

Ja mam miękką wannę Koło dosuniętą do ściany i na to płytki na sztorc. Bez wody między rantem wanny a płytkami są 2 mm szczeliny. Z wodą i osobnikiem płci MĘSKIEJ szczelina miejscami sięga do 6-7 mm. Wanna się rusza, silikon pęka i się odrywa. Ekipa próbowała wzmocnić wannę wszelkimi sposobami, wpakowali pod spód 2 tuby pianki montażowej i pół taczki cegieł. Nic nie pomogło. Miękki akryl żyje swoim życiem.

 

Jak kupisz masywną 30-kilogramową wannę, to sposób montażu pewnie nie gra roli. Ale taki np. Duravit sugeruje, żeby najpierw dać płytki, potem 3-punktowe kotwy do ściany, później ich specjalną uszczelkę między płytki a wannę i dopiero dosunąć wannę i dokręcić. Na końcu dociąć uszczelkę i gotowe. Podobno bez silikonu. A uszczelka wygląda tak:

 

http://www.lazienkaplus.pl/pl/tasma-uszczelniajaca-duravit-790104-00-0-00-0000,30596,56,i.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=

 

A wannę dostawia się do kafli na ścianie, czy wannę do ściany i kafle do wanny? są dwie szkoły, która lepsza?

 

:)dostaw wannę do kafli - jak chcesz zmienic w przyszłosci wanne jak zrobisz odwrotnie ?

i jeszcze jedna mała rada

jak bedzie glazurnik kładł płytke to niech zrobi to tak aby nad brzegiem wanny poszła mozliwie cała płytka - aby nie było fugi.

w tym miejscu lubi sie pochlapac a to moment i masz grzybka - nawet na najlepszych fugach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wannę mam ravak 160/105 (chyba bo już nie pamiętam wymiarów... ) i mocno zastanawiam się czy kafelkować za wanną i dostawić do kafli, czy najpierw wanna a potem kafle na wannę... Czyli szkoły są dwie... wiem, że będzie się chlapało.. wiem, że żaden silikon tego nie załatwi, bo po jakimś czasie chyba każdy ciemnieje.. brrr.. ale tak jest i co ja na to...

f.5 tak właśnie chciałam dostawić wannę do kafli... bo nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć w czasie... tylko te taśmy są skurczysyńsko drogie, a wyglądają jak listwy przypodłogowe z pcv... Spiner podał linka... i chyba będzie cała płytka nie fuga.. tak wyjdzie ... mam nadzieję.,... bo linia prysznica jest wysokością kafli w łazience...

Deszczownica jest z Hansy za tynkowa bez termostatów, więc luzik.. panu pokazałam obrazki i tak ma wykonać... słuchawka mała jest zaczepiana/wieszana jakby na przyłączu kątowym...

 

Sniper.. nie miałam pojęcia, że jesteś mężczyzną... ale jakby na "Seksmisje" się powołać.. to Kopernik też była kobietą;) :)

Edytowane przez Arnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi się nasunęło, że istotne jest to jak ma być obudowana wanna. Moja jest odsunięta od ściany o 20 cm, więc nie było potrzeby kłaść za nią płytki. Przy wannie położonej bezpośrednio przy ścianie to faktycznie może mieć znaczenie. Nie pomyślałam o tym :)

 

Arnika jeśli musisz/lubisz mieć kosmetyki "na wierzchu" jestem za wykuciem półki, bo wygląda to lepiej niż jakikolwiek koszyk. Ale to moje subiektywne zdanie.

Z kolei na plus koszyka (na przyssawkach) jest fakt, że można go zdjąć, wymienić etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój prysznic ma półkę na 1,2 m maskująca rury (rury idą wierzchem, obudowane k-g, nie wkuwaliśmy w ściany). Płytki bedą ułożone z lekkim spadkiem, by woda spływała.

Teraz mam w mieszkaniu koszyczek z tworzywa kupiony w Jysk wieszany na baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wannę mam ravak 160/105 (chyba bo już nie pamiętam wymiarów... ) i mocno zastanawiam się czy kafelkować za wanną i dostawić do kafli, czy najpierw wanna a potem kafle na wannę...

 

Przy wannie narożnej z siedziskiem naprężenia będą gigantyczne i tu największym wyzwaniem może być jej solidne podparcie. Ale fachowiec powinien wiedzieć jak to zrobić prawidłowo. Ja z ciekawości zadzwoniłem przed chwilą do serwisu Ravak zajmującego się montażem wanien i usłyszałem coś takiego:

"Płytki muszą być na całej ścianie i podłodze, dopiero wtedy montujemy wannę, bo instrukcja montażu wymaga, żeby płytki schodziły przynajmniej 10-15 cm poniżej rantu wanny. Tam nie może być żadnych naprężeń od płytek. A jak jest reklamacja, to przyjeżdżamy i wyciągamy wannę. Musimy mieć swobodny dostęp. Jak płytki będą na wannie, to klient musi sam wannę wyciągnąć i nam dostarczyć."

 

W sumie to wiele się nie dowiedziałem, poza tym, że instrukcja tego wymaga. Ale skoro wymaga tego instrukcja, to można zakładać, że inny montaż może uniemożliwić skuteczną reklamację w razie problemów. Jeśli pęknie akryl, serwisant obejrzy rant wanny - wystarczy że będzie wyraźne zarysowanie lub odgniecenie sugerujące, że wanna w momencie naprężenia oparła się o płytkę, będzie to wystarczającą podstawą do odmowy reklamacji. Nie widzę zatem sensu, żeby robić to po swojemu, zwłaszcza, że argumenty o lepszej szczelności w przypadku płytek doklejonych na rant wanny do mnie nie docierają. Jeżeli pojawi się nieszczelność przy silikonie, to woda i tak wleje się za wannę.

 

chciałam dostawić wannę do kafli... bo nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć w czasie... tylko te taśmy są skurczysyńsko drogie, a wyglądają jak listwy przypodłogowe z pcv...

 

Ta, którą podałem jest dedykowana do wanny Duravit Vero. Nie mam pojęcia, czy można zastosować ją do jakiejkolwiek innej i czy w ogóle jest sens. To miał być przykład jak robi to Duravit. Ale jeśli chcesz taką taśmę, to może być sporo tańsza:

 

http://www.lazienkaplus.pl/pl/tasma-uszczelniajaca-duravit-790126-00-0-00-0000,403714,56,i.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie będzie...Miałam takie coś w poprzednim mieszkaniu- ciagle tam woda stała i taki śliski śluz sie zbierał.Paskudztwo!:PChyba juz lepszy taki koszyczek do powieszenia.

zaznaczam ze mam lekki spadek na tej wnęce a deszczownica nie chlapie na boki jest na srodku dosc sporego brodzika 90x160 cm

ale szczerze :) cos tam zawsze chlapnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Płytki muszą być na całej ścianie i podłodze, dopiero wtedy montujemy wannę, bo instrukcja montażu wymaga, żeby płytki schodziły przynajmniej 10-15 cm poniżej rantu wanny. Tam nie może być żadnych naprężeń od płytek. A jak jest reklamacja, to przyjeżdżamy i wyciągamy wannę. Musimy mieć swobodny dostęp. Jak płytki będą na wannie, to klient musi sam wannę wyciągnąć i nam dostarczyć."

 

taka sama sytuacja z brodzikiem

sciany poszły na styk - wkłada sie brodzik i silikonuje aby go potem mozna było wyciągnąc kiedys (oby nie)

http://images62.fotosik.pl/423/497b1bf4f851b80cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...