Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mój prysznic ma półkę na 1,2 m maskująca rury (rury idą wierzchem, obudowane k-g, nie wkuwaliśmy w ściany). Płytki bedą ułożone z lekkim spadkiem, by woda spływała.

 

Ja się tam nie znam, ale to się chyba nie uda... Istnieje coś takiego jak napięcie powierzchniowe cieczy, czyli taka niewidzialna siła, która jednak będzie tą wodę zatrzymywać. Oddziaływanie jest tym większe, im twardsza woda i niższa jej temperatura. Jeśli chlupniesz dużym strumieniem, to siła grawitacji zrobi swoje i woda zleci na dół. Ale pojedyncze krople przy lekkim spadku nic sobie z tego nie zrobią. Zatrzymają się na płytce formując piękny menisk wypukły. Nawet jeśli potoczą się w kierunku pochyłości, to jest jeszcze bardzo duża szansa, że zatrzymają się na krawędzi cięcia płytki, bo błona która się tam wytworzy będzie na tyle silna, że zatrzyma wodę na płytce. Moim zdaniem będzie tam stała woda. Nie kałuża, ale pojedyncze krople. Będą wysychać, zostawiając osady soli i metali, czyli naszego kochanego wapnia i magnezu. Im więcej osadów, tym większa porowatość i więcej stojącej wody. Półka będzie zakamieniona. Albo trzeba będzie wycierać, albo się z tym pogodzić. No jeszcze jakiś impregnat natłuszczający może pomóc, ew. nano-wycieraczka.

 

Jak masz pod ręką idealnie gładką płytkę, możesz zrobić test: jak duży musi być kąt, żeby woda spływała w całości i nie zatrzymała się na krawędzi? I czy taki kąt jest wystarczający, żeby ciężki szampon nie zjechał razem z wodą?

 

To powiedziałem ja - specjalista od teorii spiskowych, kuriozów i absurdów.

Edytowane przez Sniper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam wnękę na kosmetyki w jednej z łazienek. Woda się na niej odrobinę (dosłownie) zbiera, jednak deszczownia nie jest bezpośrednio nad półką, a na prostopadłej ścianie. Po każdym użyciu prysznica po prostu ściągam z niej wodę "ściągaczką", podobnie jak ze ścian kabiny (i z płytek od razu;)). Nie mam żadnego nalotu, nic nie jest oślizgłe etc.

Wymaga to poświęcenia ok. 3-5 minut po kąpieli, ale za to oszczędza mi potem znacznie więcej czasu, który musiałabym przeznaczyć na zmywanie kamienia szyb, płytek albo właśnie usuwania nalotów z półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jak tam milusio. Co to za wanna? A fotkę po przeciwnej stronie kibelka można prosić? Tam jakaś szafka wisi? A blat pod umywalkę jest z laminatu, płyty meblowej, gresu, szkła, kamienia, marmuru czy betonu?

 

Dziękuję :) na drugiej stronie stoi duża biała, lakierowana szafa. Blat pod umywalką to laminat. Wanna CERSANIT VIRGO.

Edytowane przez szpilka87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bateria wannowa z tej samej 'kolekcji' co umywalkowa ;) :)

 

Faktycznie jest trochę niespójności, chociaż sam nie zwróciłem na to uwagi. Ale jeśli to ta sama kolekcja, to może to być Tres Max-Tres, bo oni faktycznie wrzucili tam do jednego wora wszystko, co się tylko dało. Tam samych baterii umywalkowych jest ponad 40 rodzajów i tylko nieliczne mają ze sobą coś wspólnego. Inny producent zrobiłby z tego 10 spójnych serii, a tutaj jest chaos. Dla mnie nie psuje to obrazu łazienki, ale osobiście unikałbym takiego połączenia, choćby nie wiem jak bardzo producent przekonywał, że to ta sama seria. Ale Tres słynie z braku konsekwencji w swoich projektach. Raz jest dźwigienka, innym razem gałka, czy jakiś tam dzyndzelek, ale wszystko razem nazywa się tak samo.

Edytowane przez Sniper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam inspiracji na biało-kolorową łazienkę z płytkami 9,8*9,8 Paradyż: reflette, ton, oxicer lub vermilia. chciałabym połączyć je z biała płytką oxicer bianco 19,8 * 19,8; nie wiem co z podłogą - bo biała odpada absolutnie. więc jaka? szara? kolorowa?

 

bardzo mało jest łazienek z wykorzystaniem w/w płytek, a chyba nie wszyscy mają szare? help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się dodaje kilka cytatów, więc będzie bez.

Odpowiedź tyczy się właściwie kilku postów z ostatnich dwóch stron....

 

Jak mi zrobią łazienkę do Poniedziałku, to może pokaże Wam zdjęcia w której jest wszytko o czym piszecie i pytacie w ostatnich stronach.

Będzie.

- Zestaw podtynkowy z termostatem i wyborem kierunku (deszczownica - słuchawka). Tak w nawiasie pisząc (czemu niektórzy nazywają to deszczownią?, nie ma takiego określenia, jest deszczownica. Deszczownia kojarzy mi się ze "zlewnią").

- Wykuta półka w ścianie na mydełka, szampony i inne duperele.

- Łazienka na ścianach biała, podłoga właśnie w kolorze, tak dla odcięcia (teraz zastanawiamy się jaki kolor dać na podwieszanym pół suficie, w kolor czy biały).

 

Trochę się waham ze zdjęciami, bo wrzucę na koniec roku 2013. a w 2014 pojawi się post "najładniejsze łazienki 2014-go" i będzie DZ/DT czyli Dupa Zimna po Czasie jak to zwykł mawiać Pan Profesor od automatyki gdy wykładał całki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...