Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rafał, dziękuje za zdjęcia. O dawna miałem nadzieję na ich obejrzenie, domek super :) Z tego co zauważyłem wprowadziłeś zmiany nad którymi także się zastanawiam (poza usunięciem zadaszenia tarasu) - czyli jedno okno nad schodami, ale drugie dodatkowe w sypialni. Możesz napisać już teraz jak mieszkasz czy był to dobry pomysł? Czyli czy nie jest za ciemno na schodach oraz czy rzeczywiście potrzebne jest połaciowe w sypialni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, cieszę się, ze są kolejne osoby budujące Południowa ;) Ja właśnie ruszam z budową, w środę ekipa kopie pod fundamenty. Materiały zamówione, tylko pozostaje mi dokończyć sprawy z kredytem. Myślałam, iż uda mi się sprzedać mieszkanie i obędzie się bez kredytu ale niestety zastój na rynku nieruchomości zrobił swoje. Ja załatwiam kredyt przez Kredyt Bank i powiem, ż zaczynam sie trochę niecierpliwić, bo rzeczoznawca opłacony, i to nie mało - 879 zł i od 1,5 tyg. nikt sie nie odzywa. Rozumiem, długi weekend ale ileż można czekać :-?

Pozdrawiam Południowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. mam świeży kosztorys dla millennium - rozpisane na 310tys, jak chcesz to prześlę na priv

 

WITAM WSZYSTKICH BUDOWNICZYCH POLUDNIOWEJ :)

NASZ PLAN: POBUDOWAC DOMEK POLUDNIOWA POD BYDGOSZCZA I ZAMIESZKAC W NIM NA JESIENI 2009 ROKU. MAMY NADZIEJE, ZE UDA NAM SIE Z GOTOWKA 250 TYS ZL.NIE WLICZAM W TO DZIALKI KTORA JUZ MAMY :), TAKA FAJNA POD LASEM :)

 

TKM PISZESZ ZE TWOJ KOSZTORYS OPIEWA NA PONAD 300 TYS. TROCHE SIE ZMARTWILISMY BO TO JEST DUZO WIECEJ NIZ MY MAMY. PLANUJEMY WZIASC KREDYT NA 200 TYS ZL, 50 TO NASZ WKLAD WLASNY. CZY MOGLBYS PRZESLAC NAM TWOJ KOSZTORYS DLA BANKU. ZORIENTUJEMY SIE KTORYCH KOSZTOW NIE WZIELISMY POD UWAGE :) MAMY JESZCZE ODROBINE CZASU BY WYBRAC MNIEJSZY DOMEK CHOC BARDZO, BARDZO BYSMY NIE CHCIELI TEGO ROBIC :)

 

TYM OTO WPISEM ROZPOCZELISMY EGZYSTENCJE NA TYM FORUM I MAM NADZIEJE, ZE TAK SIE OSTANIEMY :)

 

A MOZE KTOS Z FORUMOWICZOW WIE COS NA TEMAT KOSZTOW TEGO SLICZNEGO DOMKU? BARDZO PROSZE O RADY. NIE CHCEMY BY KOLEJNY DOM STAL BEZ MIESZKANCOW, I TO PEWNIE NA SPRZEDAZ. BARDZO DZIEKUJE ZA ODZEW I ZYCZE POMYSLNOSCI NA BUDOWIE :)

 

nasz adres:

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avocado witaj w gronie budowniczych południowej.

My mieszkamy w naszej południowej od grudnia 2007.

Piszesz, że chcesz zamknąć sie w kwocie 250 tyś. Może zmieścisz się jak będziez robił wszystko sam. Nam budowała firma i stan surowy z dachem , bez okien wyniósł około 145 tyś. Ale to kropla w morzu. Zobaczysz jak będziesz wykańczał. My na razie wydaliśmy około 350 tyś, oczywiście bez działki.

Do wykończenia został jeden pokój na górze i ogród.

Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moze i masz racje ze sie mozna zmiescic, ale trzeba uwazac od samego poczatku z czego sie buduje, jaka ekipa, itd., np. pustaki na strop zwykle nie ceramiczne, komin z cegly a nie schiedla, okna plastkiowe biale a nie drewniane, male polecane ekipy a nie firma budowlane, ...

mozna by dlugo wymieniac gdzie mozna zaoszczedzic a gdzie sie plynie az milo, ja w swojej poludniowej mieszkam juz od lutego 2007, mnie budowa kosztowala okolo 250 (bez dzialki), i naprawde uwazalismy bardzo na kazdy pojedynczy zakup.

I jeszcze jeden drobiazg, najbardziej "kopią" po budzecie zakupy ktorych sie nie uwzglednie w kosztorysie, tj. np. kolejny kubik desek szalunkowych, kolejne 20 kg gwodzi, sruby, folie budowlane, chemia budowlana, ... (naprawde spore sumki sie za to placi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. mam świeży kosztorys dla millennium - rozpisane na 310tys, jak chcesz to prześlę na priv

 

TKM PISZESZ ZE TWOJ KOSZTORYS OPIEWA NA PONAD 300 TYS. TROCHE SIE ZMARTWILISMY BO TO JEST DUZO WIECEJ NIZ MY MAMY. PLANUJEMY WZIASC KREDYT NA 200 TYS ZL, 50 TO NASZ WKLAD WLASNY. CZY MOGLBYS PRZESLAC NAM TWOJ KOSZTORYS DLA BANKU. ZORIENTUJEMY SIE KTORYCH KOSZTOW NIE WZIELISMY POD UWAGE :) MAMY JESZCZE ODROBINE CZASU BY WYBRAC MNIEJSZY DOMEK CHOC BARDZO, BARDZO BYSMY NIE CHCIELI TEGO ROBIC :)

 

 

jejku, caps-lock :) ciężko się czyta

 

Kosztorys wstępnie robiłem na 200tys, ale zakładał najniższe ceny wszystkiego i nie wiem na ile obecnie realne. Później liczyłem od nowa i wyszło około 250tys, jednak jak życie uczy trzeba wziąć poprawkę z 30%. Kosztorys który otrzymaliśmy wraz z projektem (wersja ze średnimi cenami) także oscyluje około 300tys (tam podane są ceny netto!). Nie wiem ile będzie nas kosztowała budowa, mam nadzieję że coś zostanie na urządzenie domu, ogrodzenie, ogród. Zapytaj mnie za rok jak poszło ;)

Od samego początku sprawdzam ceny praktycznie każdego materiału i jest z tym strasznie dużo zachodu. Łatwiej zaopatrywać się w jednym miejscu, dostaniesz przedstawiciela który będzie biegał za Wami. Jednak jak nie liczyć, to na czymś sobie odbiją. Dlatego materiał negocjuje i kupuję sam, czyli stal jedno miejsce, bloczki inne, beton kruszywo inne, piasek inne itd Żadno sprawdzam (i tak trzeba zapłacić), ale muszę sobie pooglądać rachunki za telefony ;)

Kosztorys wysyłam na PW.

 

ps. założyłem dziennik budowy południowej - zapraszam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Południowców (po raz pierwszy) !!!!

 

Niedawno ruszyłem z budową. Jastem na etapie stanu zerowego. W projekcie zrobiłem kilka zmian, m.in. zadaszenie nad wejściem zmieniłem na wykusz podparty na filarkach z pierwotnej wersji projektu. Dzięki temu ma powstać coś w rodzaju saloniku na piętrze. Zadaszenie nad tarasem (nie rozumiem dla czego wszyscy z niego rezygnują) zamieniłem na jednospadowe ze spadkiem ok. 30°. Powiększyłem kuchnię kosztem łazienki - zostało miejsce na sedes i umywalkę.

Kierownik budowy namawia na dołożenie jednego stopnia schodów wewnętrznych - twierdzi, że wysokość stopnia = 18,8 cm nie będzie wygodna (zwłaszcza przy schodzeniu).

Czy ktoś, zwłaszcza spośród użytkowników Południowej może podzielić się doświadczeniami na temat funkcjonalności schodów. Obecnie mieszkam w mieszkaniu jednopoziomowym, jednak myślę że sporą część życia spędzę kursując po schodkach w obie strony.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bd4295bf82be1020.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My naszym domku dokonaliśmy kilku zmian.

Zmieniliśmy zadaszenie nad tarasem na na jednospadowe, zlikwidowaliśmy ściankę między kuchnią a jadalnią, dzięki czemu mogliśmy dołożyc w kuchni cały segment szafek tzn. lodówka w zabudowie "wchodzi" do jadalni.

Kominek ustawiliśmy przy ścianie obok wejscia i tym samym zniknęła ścianka dzieląca salon i jadalnię.

Salon teraz na prawdę wydaje się duży i stanowi jakby całość z jadalnią i kuchnią.

Poza tym chyba już nic nie zmienialiśmy.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego domku. Wbrew pozorom jest dość duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałam wcześniej, rozpoczęłam budowę i cały czas zastanawiam sie nad ilością okien w salonie. Mam pytanie szczególnie do osób, które już mieszkają w Południowej: czy salon jest ustawny, czy może zlikwidować te okna na ścianie bocznej lub wstawić zamiast 2 to 1 po środku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My naszym domku dokonaliśmy kilku zmian.

Zmieniliśmy zadaszenie nad tarasem na na jednospadowe, zlikwidowaliśmy ściankę między kuchnią a jadalnią, dzięki czemu mogliśmy dołożyc w kuchni cały segment szafek tzn. lodówka w zabudowie "wchodzi" do jadalni.

Kominek ustawiliśmy przy ścianie obok wejscia i tym samym zniknęła ścianka dzieląca salon i jadalnię.

Salon teraz na prawdę wydaje się duży i stanowi jakby całość z jadalnią i kuchnią.

Poza tym chyba już nic nie zmienialiśmy.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego domku. Wbrew pozorom jest dość duży.

 

Hej a czy mozesz wkleic jakies zdjecia kuchni z jadalnia i jadalni z salonem

a drugie pytanie do osób które mają zadaszenie nad tarasem czy nie jest przez to ciemniej w kuchni i jadalni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andda!

W żadnym wypadku nie likwiduj tych okien.Byłoby za ciemno .Salon jest ustawny.W salonie mamy rogówkę, dość duży stolik pod telewizor, komodę - stoi na tej długiej ścianie pomiędzy oknami, a wczęści jadalnej (właściwie u nas salon i jadalnia stanowią jedną część) stół i sześć krzeseł.Muszę wkleić kilka zdjęć, ale do tego jest mi potrzebny mąż.Oprócz tego w salonie jest jeszcze sporo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...