Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Tomka i Gosię. Mam do Was pytania/ kilka zdjęć mojej POŁUDNIOWEJ znajdziecie na http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3603acd34c4fc9d2.html.

 

1. czy realizując więźbę dachową zgodnie z projektem nie zauważyliście ugięcia krokwi głównie w części poza ścianami szczytowymi w obrębie okapów / w środku budynku sa przecież rozpierane przez jętki , a poza ścianami szczytowymi juz nie/ - pytanie kieruję do inwestorów którzy już zrealizowali Południową i nie robili płatwi pośrednich/ wydaje mi się po Waszych zdjęciach że do takich się zaliczacie/. Mój dach kryty jest dachówką cementową.

 

2. Czy realizowaliście zgodnie z dokumentacją wieniec ukośny na ścianach szczytowych- jeśli nie to dlaczego

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niektórzy pytają o wymiary poszczególnych pomieszczeń otóż mogę ze swej strony dodać, że uważam że kuchnia jest ok. Nie powiększałam jej kosztem łazienki choć początkowo miałam taki pomysł. Uważam że spiżarka pod schodami po prostu musi być. Ze zmian jakie wprowadziliśmy to poszerzyliśmy domek z obydwu stron o 0,5m, zmieniliśmy dwa okna w salonie na ścianie szczytowej na jedno trzyskrzydłowe - uważam że w ten sposób salon jest bardziej ustawny i słońce mi w telewizor nie będzie świecić nawet jak rolety będę miała otwarte. Na poddaszu zlikwidowaliśmy okno połaciowe na korytarzu gdyż w tym miejscu będzie garderoba. Natomiast w miejsce garderoby z projektu jest pomieszczenie połączone z łazienką stanowiące jej zaplecze i pralnię a w przyszłości może sauna się zmieści :wink: W tym celu jednak musieliśmy przesuwać komin do tylnej ściany domu żeby zrobić przejście. Aha no i ścianka na dole między salonem a jadalnią też jest zlikwidowana. I jak sobie chodzę po naszym jeszcze nie wykończonym domku to wydaje mi się że wszystko ma "ręce i nogi" :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź Gosi:)

Miałam też wątpliwości co do okien na poddaszu w kontekście letnich upałów. Czy góra nie jest przez to zbyt nagrzana. Może od razu zakładać markizy? Z jednej strony doświetlenie , z drugiej te upały ( czy nie przesadzać za bardzo z ilością tych okien, ale to przecież tylko 2 miesiące:))

Pozdr. Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałam na żywo ten górny hol i powiem wam,że te dwa okna wyglądają pięknie i nadają taki super klimat, za nic nie dałabym się namówić na ich zlikwidowanie, a jeśli latem będzie się przez nie nagrzewać to założę markizy, jak słusznie zauważono lato upalne w Polsce jest jedynie dwa miesiące w roku więc myślę,że nie będę tego żałować :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zupełnie wystarczający, zresztą zobacz na zdjęciach chyba u Rafała - można tam urządzić całkiem funkcjonalne miejsce do pracy przy komputerze. W POŁUDNIOWEJ, którą widziałam na żywo stał tam jedynie duży kwiat, a całość z tymi dwoma oknami wyglądała super :D ...już widzę mój hol oczyma wyobraźni... zważając na to, że dopiero czekam na pozwolenie na budowę to muszę mieć cholernie bujną wyobraźnię :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy popularne ostatnio rozwiązanie w kwestii ogrzewania, tzn. podłogówka tam gdzie kafle i grzejniki reszta, plus grzejniki w łazienkach - napiszcie czy ktoś może tak zrobił w swojej POŁUDNIOWEJ i jak to się sprawdza??

Jeśli macie inne rozwiązania to proszę o opinię na ten temat, czy jesteście zadowoleni ze swoich rozwiązań czy drugi raz zrobilibyście inaczej, proszę o opinie, tutaj szczególnie ukłon :D w stronę forumowiczów, którzy już mieszkają w "naszym" domku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Planujemy budowę Południowej w wersji lustrzanej. Czy ktoś z Was dysponuje zdjęciami z realizacji takiej wersji?

 

Czy ktoś może wie jaki jest wymiar domku nie licząc zadaszeń? Będziemy musieli z tylnego zrezygnować, a przednie nieco skrócić z powodu wymiarów naszej działki (prostokąt 18m x 36m, z wjazdem od zachodniej strony).

 

z góry dziękujemy za odpowiedzi,

 

PS. jesteśmy z Katowic, czy gdzieś na Śląsku możnaby zobaczyć chociaż z zewnątrz taki gotowy domek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Miszaki

Cieszymy się, że planujecie dołączyć do naszego grona

Jeśli chodzi o Wasze pytania to po prostu przeczytajcie nasze forum, a i zdjęć z realizacji nie brakuje (wersji lustrzanej również, patrz np. abakuan lub Tomek i Gosia) jak wygląda domek bez tylnego zadaszenia zobaczcie u rafała, tak na marginesie u nas też go nie będzie, a taras zostanie powiększony (6mx4m)

Wymiary domku to 11,6x9,6 (podaję z pamięci, ale chyba dobrze) :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
dziennik budowy obejrzałam z zazdrością:) ja też tak chcę!!!!!!!!!!

 

Doczekasz się :) Wiem że ostatnie tygodnie wymagają najwięcej cierpliwości i nerwów, ale później już tylko lepiej. Chyba że chcesz gorzej, to dam namiar na poprzednią ekipę ;)

 

Przy okazji, nie wiem jak w nordei, ale na millennium dobrze działało bombardowanie mailami i częste co parę dni wizyty w oddziale. W pewnej chwili osoba nas obsługująca wyrobiła sobie nawyk szybkiego oddzwaniania jak tylko coś wiedziała nowego 8) :)

 

Jeżeli zostaniesz w millennium, to dobra rada z mojej strony - w pierwszej transzy weź 40-45% kwoty kredytu. Przy 50% jest kontrola, a branie na "etapy" po 15-30tys. kończy się przestojami na budowie i lataniem co 2 tygodnie do banku o kolejną transzę. Ja wziąłem 48% od razu i w trochę ponad 2 miesiące prawie już nie ma nic, teraz kontrola i biorę tak aby na ostatnią 3 transzę zostało 20tys. (wymóg banku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...