Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pierwsza podstawowa wada tego systemu - jak rozumiem woda będzie cały czas krążyć pomiędzy piecem a zbiornikiem i CO. Zanim ty rozgrzejesz taki układ to ze 4-5godzin będziesz palił w piecu. A to znaczy że piec przez większość czasu będzie pracował na temperaturach poniżej 65*C co rokuje maksymalnie na 5 lat żywotności pieca - zginie od korozji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 573
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zamysł jest taki, że jest to piec z ręcznym podajnikiem, na węgiel. Jak sobie w nim napalę i nie mam zasobnika, to spora część jego pracy idzie na marne - w komin. A jak mam zasobnik, to odbiera on pełną moc pieca, woda nagrzewa się w zasobniku do 95% i krąży w CO. Jak się zrobi za zimna, to znów muszę napalić w piecu. Ale ponoć mam to robić zdecydowanie rzadziej i zaoszczędzić do 30% wydatków na węgiel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Rozwiązanie ze zbiornikiem,czyli z buforem ciepła przy piecu węglowym i dodatkowo solarami jest rozwiązaniem jedynie słusznym.Palisz w piecu z całą możliwą jego mocą,wykorzystujesz energię z paliwa w maksymalnej wielkości i w krótkim czasie, a solarami grzejesz CWU i nie musisz podpalać w piecu.Układ działa najlepiej z ogrzewaniem domu niskotemperaturowym,czyli z podłogówką.Ja mam układ-piec CO ręczny miał+grzejniki.W ubiegłym roku założyłem 4 solary WATT płaskie + zbiornik 500L.Od połowy marca praktycznie temperatura nie schodzi mi poniżej 50 st.(no dziś 65 ).Zrobiłem to właśnie po to żeby nie palić przez całe lato w piecu .Działa super,kotłowni nie widziałem już dwa miesiące.Jest nas pięcioro,500l ciepłej wody wykorzystujemy tak około w 50%,a słoneczko go spokojnie doładuje.Jak nie zaświeci to taka ilość wody wystarczy na dwa dni.Oprócz tej ciepłej wody to największa frajda ,że nie trzeba odwiedzać kotłowni.

Pozdrawiam Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam troche tutaj poczytałem i zastanawiam się jaki cel ma instalowanie systemów solarnych których cena oscyluje w okolicach 10.000? taki system nigdy tak naprawde nam się nie zwróci... Ja zainstalowałem system solarny firmy poleconej mi przez znajomego zapłaciłem ok 3000 za system wystarczający na 4 osoby i z przeliczeń widzę że taki system zwróci nam się za 3 lata... Wszyscy wiemy że zastosowanie takich systemów sprawdza się jedynie w wodzie użytkowej bo nikt nie będzie korzystał z ogrzewania w sezonie wiosenno letnim w którym te właśnie systemy się sprawdzają w naszym klimacie... Ja rozmawiałem z panem z tej firmy i powiem szczerze że był to jedyny przedstawiciel który nie wciskał mi ściemy że będzie to działało zimą... SERDECZNIE POLECAM firma jest w z łodzi jednak prowadzi sprzedaż na całą Polskę... szybko i tanio i co najważniejsze widać realny zwrot te inwestycji...

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SERDECZNIE POLECAM firma jest w z łodzi jednak prowadzi sprzedaż na całą Polskę... szybko i tanio i co najważniejsze widać realny zwrot te inwestycji...

POZDRAWIAM

 

Fajna kryptoreklama. Zerknijcie na inne posty goscia. Wszedzie pisze na temt solarow i firmy z Lodzi. I podaje rozne miejsca montazu, dla innej ilosci osob itd. Jasne. Zarejestrowal sie na forum, aby we wszytskich zmalezionych tematach o solarach pisac jaka to fajna firma zalozyla mu solary :)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a co myślicie o zestawie

http://allegro.pl/kolektory-sloneczne-zestaw-solarny-300l-30-rur-i1623517466.html

Nosze się zamiarem ale nie wiem co to warte. Nic nie pisze o uzysku energetycznym. Chcąc zwiększyć wydajność tego zestawu chciałbym go rozwinąć o dodatkowe 10 rur czyli do 40 rur próżniowych z tym ze w okresie maj-sierpień połowa zestawu wyłaby zasłonięta roletą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie to mam w dupie ile wydacie na taki system i wszędzie pisze że że mam zestaw na 4 osoby w domu i na 2 na działce kolega FANATYKU FORUM... a polecam to co sam sprawdze... sprawdziłem tą firmę wcześniej miałem o niej takie zdanie jak red1980 że to wanna pomalowana na czarno jednak okazało się że nie wanna i nie czarna... ale wasza sprawa naprawdę - LEPIEJ KUPIC ZA 10.000 I BRAC KREDYT DLA DOTACJI nie ma sprawy... a prywatnie jestem wojskowym nie handlowcem...haha... POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie to mam w dupie

... a prywatnie jestem wojskowym nie handlowcem...haha... POZDRAWIAM

 

A wysoki poziom postu wyglada jakby go pisal handlowiec. No ale widocznie w wojsku tez takich mozna znalezc.

 

Tak swoja droga, to idac Twoim mysleniem, to moj system kosztowal cos kolo 300 zl - 5 razy taniej niz Twoj ! Tyle zaplacilem za pomke. Wprawdzie do tego jeszcze kupilem sobie jakies solary, zbiornik, sterownik, rury,glikol i robocizna, ale to juz sa grosze.

Normalnie chcialbym zobaczyc taki kompletny zestaw za 1500 zl. Jestem ciekaw, czy wogole jest tam jakis sterownik, naczynie wzbiorcze itp. A w rurach chyba woda zamiast glikolu.

 

Fantom

ps. Nie obrazam handlowcow ani wojskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam izolowany zbiornik na 180L 30 rur próżniowych ( bez glikolu ) stelaż na dach prosty i skosny, zbiornik wzbiorczy 3L to za cene 2500zł , dodatkowo za 500zł dokupiłem sonde elektroniczna i grzałkę na 1,5kW żeby w nocy kiedy mam przymrozki nie zamarzla mi woda w rurach a okres grzewczy wydłużył do późnej jesieni... pompke kupiłem we właśnym zakresie na 6 bar za ok 300zł ... firme montażową znalazłem sam także ta kwota jest juz zalezna tylko od nabywcy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Chcę tylko ogrzewać wodę w lecie. I oczywiście montaż razem z budową dachu ?!

 

Ogólnie pytam czy takowy system jest OK po prostu kosztowo do jakości :)

 

Pozdrawiam

 

To ma być instalacja do domku letniskowego, że chcesz ciepłą wodę tylko latem?

 

Ile osób ma korzystać z ciepłej wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to do domu mieszkalnego :)

 

W Zimie jest zimo więc i tak muszę palić w PIECU na ogrzewanie domu więc w zimie solar będzie tylko dodatkiem.

 

Latem nie mam zamiaru Palić na ciepłą wodę więc decyzja o solarach.

 

Znalazłem system FAKRO, który pasuje mi ze względu na możliwość otrzymania dofinansowania i łatwości zamontowania. Obecnie buduje dom.

 

Z wody korzystać będzie 2 dorosłe osoby + 1 dziecko (w przyszłości może 2-je)

 

Ogólnie napisz czy to dobry system :)

Edytowane przez TEGUSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po uzyskach osiąganych w SPF i porównując z innymi płaskimi kolektorami widać iż są kolektory, które mają wyższe uzyski niż Fakro SKW.

Patrząc po cenach pakietu dla 3-4 Osób, to w tej samej (mniej/więcej) cenie możesz mieć AquaPakiet CPC 40 Allstar dla 3-4 Osób ze świetnym kolektorem próżniowo rurowym CPC. Urządzenie będzie pracować cały rok, nie pół a dostarczonej energii będzie znacznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to do domu mieszkalnego :)

 

W Zimie jest zimo więc i tak muszę palić w PIECU na ogrzewanie domu więc w zimie solar będzie tylko dodatkiem.

 

Latem nie mam zamiaru Palić na ciepłą wodę więc decyzja o solarach.

 

Znalazłem system FAKRO, który pasuje mi ze względu na możliwość otrzymania dofinansowania i łatwości zamontowania. Obecnie buduje dom.

 

Z wody korzystać będzie 2 dorosłe osoby + 1 dziecko (w przyszłości może 2-je)

 

Ogólnie napisz czy to dobry system :)

Miałem identyczną sytuację , grzanie wody w lecie prądem, zima piec na ekogroszek, założyłem kolektory próżniowe, wodne Paradigmy i jak na razie jest OK, rzecz jasna z mizernej dotacji unijnej skorzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...