Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...
Ile płaciliście za wełnę skalną grubość 20cm do ocieplenia budynku? Np rockwool frontrock super.

jak pytasz archiwalnie :) to pytaj o Frontroxk Max E bo tak sie jeszcze nie dawno nazywala :)

poza tym ceny byly mega rozne na przestrzeni ostatniego roku... od 220 do chyba 390 za m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Ile płaciliście za styropian pod wylewki? Grubosc 15cm. Cena najlepiej za m2

a jaka twardosc Cie interesuje? i lambda? i producent? bo rozstrzal cenowy w obrebie jednego producenta masz od jak już koniecznie chcesz w mkw przy 15cm:

22,50 brutto dla EPS60 0,040 do 47,41 brutto dla EPS200 0,034

a sa jeszcze np grafitowe, podlogowe EPS100 z lambda 0,030 np i wtedy 38,74 brutto mkw

wiec pytanie malo precyzyjne to i odpowiedzi beda setki zroznicowanych a kazda prawdziwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o jakimś eps 100. Lambda jakies 0,034. Ile mniej więcej za m2?

nie bedzie 0,034 :/

Bedziesz miec np:

Swisspor 0,036 eps100 ok 157 netto m3

bardzo fajny jest sonarol eps100 0,038 po jakies 140 n m3 (ale ma ograniczenie w zasiegu) jest tani i zaskakujaco dobrej jakosci jak za takie pieniadze i z pewnoscia warto wziac go pod uwage jezeli lapiesz sie w rejonie dostaw tego producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...
Sprawdzałem na początku roku ceny blachy na rąbek i mam "stary" cennik z Pruszyńkiego.

Dzisiaj pobrałem nowy i takie różnice w cenach na ten moment:

 

yP3eo8U.jpg

 

Co myślicie?

Patrzac na pozycje 1wsza mysle ze rok do roku cene cennikowa podniesli o 4% - czyli std inflacyjna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Jak myślicie, czy obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa może wpłynąć na ceny materiałów budowlanych? Lepiej kupować teraz i uciekać z gotówką, czy może przeczekać?

 

Też jestem ciekaw, aczkolwiek "uciekać z gotówką"? Ja bym tak nie panikował.

Sąsiad pracuje w hurtowni co/elektryka mówi że wszystko do góry, drugi w materiałach budowlanych mówi że normalnie bez podwyżek, ciekawe co będzie jesienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...