Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłogówka, ogrzewanie podłogowe a drewno, podłoga drewniana, deski, parkiet


MM1719499045

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

WOJTKUsz czu mógłbyś wstawić zdjęcie swojego parkietu. Jestem bardzo ciekaw efektu. Przymierzam się do podobnego rozwiązania które masz u siebie a nie mam gdzie zobaczyć tekiego rozwiązania. Jestem równierz ciekaw kto jest producentem twojego parkietu i jaką technologią olejowałeś swój parkiet? poważnie zastanawiałem się nad lamparkietem firmy finishparkiet. co sądzisz o nim?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darth:

zdjęć - ładnych - to nie mam pod reką :) teraz jeszce trwaja prace wykończeniowe więc podłoga jest w stanie wskazującym...

Parkiet zakupiłem jako podłoge przemysłowa w firmie Pantom. Słyszałem o nich rózne opinie ale w sumie u mnie wyszło całkiem całkiem. Jesli chcesz mieć ładniejsze rozwiązanie to zakup nie tyle parkiet przemysłowy ale małe lamelki np szerokości 5cm a długości ok 30cm - podobnie do wielkości klepek. Lamelki to takie klepki bez wpustów :)

Olejowanie wg technologii na która sie zdecydujesz. Wybór jest spory w zalezności od rodzaju powierzchni jką chcesz uzyskać. Najlepiej po zakupie swojego parkietu (lub jego próbek) udac się do kilku punktów sprzedazy i poprosić o przygotowanie próbek na tych elementach. Porównasz wyniki i wybierzesz to co ci będzie pasowało.

Poczytaj na forum co pisze boorg na temat podług odpowiadając na pytania ludzi - to prawdziwa kopalnia informacji :)

Jesli idzie o lamparkiet firmy finishparkiet to nie znam tego rozwiązania ale czy to nie jest juz polakierowane? Szukaj lamelek tzn rozwiązań bez wpustów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtiW

rzeczywiście 3..4 cm to niezbyt duzo ale pewnie musi wystarczyć więc weź styrodur lub inny materiał o wysokim wsp oporu cieplnego i pewnie warto wówczas zmniejszyć grubośc drewna z 15mm na 11mm co powinno pomóc.

pozdrawiam

 

Dzieki.

Co prawda jeszcze nie robie podlogowki na gorze, wiec nie zglebialem tematu dokladnie, ale wiem, ze sa rowniez specjalne folie (chyba aluminiowe) do "odbijania" ciepla. Czy sa skuteczne czy to raczej haczyk marketingowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie folie odbijaja promieniowanie podczerwone ale jakos tak w podłodze nie wydaje mi sie aby ilośc tego promieniowania była znacząca w stosunku do przewodzenia cieplenego materiałów. Dać mozna, na sturopian/styrodur wystarczy jak dasz folię odbijająca z nadrukiem siatki prostokątnej. Tańsze a wystarczy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Przeczytałam już chyba wszystko o drewnie na ogrzewaniu. Jest tego tyle, że zaczynam zapominać co było na początku :oops: Wybaczcie więc jeśli się powtórzę.

 

Szukam zdjęcia parkietu przemysłowego na ogrzewaniu podlogowym po kilku sezonach ogrzewania. Czy ktoś może ma? Albo chociaż widział i może opisać wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

braktki

mam podłogę przemysłowy merbau po jednym sezonie ale spodziewam się, że potem będzie podobnie tzn sa szparki dookoła wiekszości lamelek. szaprki sa ok 0,2..0,7mm i mimo, że widoczne wcale nie przeszkadzają bo to jest drewno i szparki musza być.

Sprawdzałem wilgotnośc powietrza i teraz niestety zazwyczaj jest poniżej 30% co nie jest optymalną wartoscią :( ale taka po prostu jest

Jesli ktos nie chce szparek niech zapewni stałą wilgotność i temperaturę :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

braktki

mam podłogę przemysłowy merbau po jednym sezonie ale spodziewam się, że potem będzie podobnie tzn sa szparki dookoła wiekszości lamelek. szaprki sa ok 0,2..0,7mm i mimo, że widoczne wcale nie przeszkadzają bo to jest drewno i szparki musza być.

Sprawdzałem wilgotnośc powietrza i teraz niestety zazwyczaj jest poniżej 30% co nie jest optymalną wartoscią :( ale taka po prostu jest

Jesli ktos nie chce szparek niech zapewni stałą wilgotność i temperaturę :)

pozdrawiam

 

 

Dzięki Wojtku - szparki to szparki, bardziej mnie zastanawia czy lamelki nie wyskakują? :D

 

Miałam kiedyś zwykłą mozajkę na podłogówce - dla mnie komfort takiego rozwiązania przewyższał małostkowe czepianie się szparek. Ale na szparkach się nie kończyło. No i małż miał takie jakby ślady piany w kącikach ust, kiedy mu dzieciaki przynosiły z dumą kawałek parkietu w wiaderku... :lol: Odkurzacz też był denerwująco przywiązany do niektórych fragmentów.

 

Tamta podłoga była już dość wiekowa. Pewnie teraz są lepsze kleje - ale muszę przekonać swoje drugie pół. :D

 

A jakiej wysokości są Twoje lamelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bratki

lamelki ma typowe jak dla przemysłówki tzn 15mm

oczywiście nie odskakują :) ale aby tak sie stało nalezy dopilnowac :

- posadzka musi byc dobrze wykonana wg przepisu

- wygrzana przed klejeniem (dobry montazysta to sprawdza próba karbidową)

- zastosowany odpowiedni klej (ja mam elstyczny klej uzin do parkietów z podłogówką) i technologia klejenia (elementarne zasady tzn czystośc, gruntowanie i dokładne rozprowadzanie)

- dylatacje w odpowiednich miejscach

 

tak naprawde to podstawą jest wybór dobrych wykonawców, tych słabszych łatwo wyeliminujesz po przeczytaniu kilku watków o podłogówce. Bez litości eliminuj tych wszystkich oszołomów którzy proponuja jakies czarodziejskie uproszcenia w technologii. To musi trwac ale tez i oczekiwane jest że efekty położenia podłogi maja pozostac na długie lat.

 

poczytaj posty boorg-a - to dużej klasy specjalista i sporo pisał na formu. wiele sie od niego nauczyłem :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
mam ogromny problem.Cały dół domu miał być z ogrzewaniem podłogowym, dlaczego??Bo wszystkie okna mam na 180cm. Otwarte wszystko, kominek na środku. Dzisiaj miałam spotkanie z panem od Co i powiedział,ze kategorcznie nie mozna zakładac ani parkietu ani deski na taką podłoge, bo nie przepuszczają ciepła. Czy to jest prawda???Czeka mnie cały dom w zimnych płytkach??? :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...