Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłogówka, ogrzewanie podłogowe a drewno, podłoga drewniana, deski, parkiet


MM1719499045

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

1.Dobrze zaprojektowana podłogówka ( ilość pętli,temp.wody itp.

2.Dobrze wykonana wylewka.

3.Dobra izolacja od spodu ( styropian)

4.Odpowiednie drewno ( nie parkiet ale 2 lub 3 warstwowe deski lub parkiety )

5.Dobry klej....

....i wszystko gra.Bez żadnych szczelin,wygięć drewna itp,itd

Na podstawie własnej podłogówki - 223 m2 ( bez grzejników ) - woda w instalacji przy - 7 na zewnątrz 29 stopni czyli praktycznie ledwie letnia.

Cieszę się,że powoli argumenty decydują o poglądach na podłogówkę i tematach z niąz wiązanych a nie opnie "fahofcuf"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dodam jeszcze jedną według mnie ważną część izolacji podłogi na gruncie która jak sądzę zwiększa efektywność podłogówki .

Myślę o papie termozgrzewalnej . Kiedyś kiedy kol Janzar (pozdrawiam) namawiał mnie na wlaśnie takie rozwiązanie a nie na folię zrobiłem prosty test który mnie przekonał do papy . Połozyłem sobie na chudym betonie kawałek folii i kawałek papy termozgrzewalnej . Nachyliłem się dotknąłem policzkiem do nich . Folia była zimna jak lód taka jak beton natomiast papa była lekko ciepła dzięki swoim 4mm grubosci . Taki sam efekt można zaobserwować dotykając drewna czy styropianu oraz np. metalu . To mnie przekonało że (choć nikt o tym nie pisze ) papa chyba zwiększa izolacje termiczną od gruntu i dodatkowo doskonale zabezpiecza przed wilgocią .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do autora:

mam koleżankę, która ma w części podłogówkę pod panelami a w części pod gresem

dlaczego tam gdzie są panele temperatura jest o 3 stopnie niższa niż tam gdzie jest gres??

Zapytaj koleżankę. :D

Oczywiście zapytaj czy przed położeniem gresu i paneli temp. była taka sama i jak steruje temperaturą w tych pomieszczeniach. Przecież zrobiła jakieś sterowanie i temperaturę może ustawić jaką chce, może najwyżej troszkę dłużej na to ciepełko poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do autora:

mam koleżankę, która ma w części podłogówkę pod panelami a w części pod gresem

dlaczego tam gdzie są panele temperatura jest o 3 stopnie niższa niż tam gdzie jest gres??

Zapytaj koleżanki. :D

Oczywiście zapytaj czy przed położeniem gresu i paneli temp. była taka sama i jak steruje temperaturą w tych pomieszczeniach.

ja znam odpowiedź, więc pytać nie muszę

pytanie zostało postawione dla refleksji

temperatura przed położeniem podłóg była wszędzie taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do autora:

mam koleżankę, która ma w części podłogówkę pod panelami a w części pod gresem

dlaczego tam gdzie są panele temperatura jest o 3 stopnie niższa niż tam gdzie jest gres??

Zapytaj koleżanki. :D

Oczywiście zapytaj czy przed położeniem gresu i paneli temp. była taka sama i jak steruje temperaturą w tych pomieszczeniach.

ja znam odpowiedź, więc pytać nie muszę

pytanie zostało postawione dla refleksji

temperatura przed położeniem podłóg była wszędzie taka sama

 

Skoro znasz odpowiedź to ją podaj bo ja mogę ustawić sobie temperaturę jaką chcę i mogę raz mieć cieplej tam gdzie gres, a czasem cieplej tam gdzie panele, więc nie wiem czemu Twoja koleżanka ma zawsze cieplej tam gdzie gres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do autora:

mam koleżankę, która ma w części podłogówkę pod panelami a w części pod gresem

dlaczego tam gdzie są panele temperatura jest o 3 stopnie niższa niż tam gdzie jest gres??

 

Witam

 

Moja odpowiedź brzmi -nie mam pojęcia .............. U mnie nie ma takiego problemu ,a 3 stopnie to przepaść .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku -dzięki za ten post!!! My już podjęlismy decyzję o podłogówce wodnej w całym domu (120m.kw) i Twój post tylko nas utwierdza w tej decyzji! Dom będzie ogrzewany kominkiem z płaszczem (Lechma 15kW), oraz kotłem kondensacyjnym Vaillanta. Podłogi: salon deska 3warstwowa 14mm (też merbau), kuchnia, hole, łazienki -gresy i terakota. Sypialnie na poddaszu -deski 3warstwowe -dąb, doussie, jatoba (też 14mm). No i właśnie mieliśmy obawy jak to się sprawdzi -szczególnie zimą :roll: Ale wygląda na to, że powinno wystarczyc -zresztą bazujemy też na doświadczeniach innych forumowiczów :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...