Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłogówka, ogrzewanie podłogowe a drewno, podłoga drewniana, deski, parkiet


MM1719499045

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

223 m2 podłogówki,wszędzie.Co powstaje temat podłogówki w sypialni lub na poddaszu to zaraz wyłażą zabobony i gusła.

Steruje podłogówką w dwojaki sposób - pompa ciepła "nastawia się" w zalezności od temperatury zewnętrznej i w środku mam elektrozawory w skrzynkach z obwodami podłogówki reagujace na zadaną temperaturę w każdym pomieszczeniu W łazienkach mam 24C a w sypialni 19 C gdzie indziej jeszcze inaczej.

Jakoś mnie kurz w sypialni nie zaatakował.Jakoś dziwnie w pracy chorują wszyscy z grzejnikami w domu.

Podłogówka nie oddaje ciepła przez KONWEKCJĘ jak głownie to robią grzejniki a PROMIENIOWANIE.Jak na litośc Boską może unosić się kurz gdy temperaura podłogi to np.30 C.Rozumiem,że jak grzejnik ma 60-70 stopni to kurz stoi w miejscu :o

 

I o to chodzi. :D :D

 

A panowie "experci" od ogrzewania niech może przekwalifikują się na robienie kawy albo na dojenie krówek :lol: :lol:. Jak czasami czytam ten bullshit to :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Ghostcie mam ok 40 m2 salonu. Zamierzam położyć na to Baltica bąb olejowany. Jakie będzie lepsze rozwiązanie zastosować podłogę pływającą czy przyklejć.

 

pozdrawiam

Tak wogóle to jestem przeciwnikiem baltików barlinków i w ogóle paneli z warstwą użytkową drewna 3-4mm..ale szczegół...możesz to zrobic na dwa sposoby jeśli chcesz odnowić w przyszłości ową podłogę to przyklej na dowolnym kleju nadajacym się na ogrzewanie podłogowe....nie wiem skąd jestes ale najlepiej udac sie do najbliższego sklepu z parkietami i zakupić taki klej ale poprosic o karte techniczną tegoż kleju i wziąść spróbować to co mówi sprzedawca uzyskac na piśmie aby ewentualnie uniknąć potem problemów jak napiszesz mi skad jestes namierze ci taki sklep i poradze jakiś dobry klej z firmy która tam handluja ...

Możesz również położyc na zasadzie podłogi pływajacej jeśli chcesz ta podłogę mieć np 5 lat i nie odnawiać tylko mniej więcej po tym czasie wymienić wtedy jest to bardzo proste demontaz i montaz posadzki nowej your choice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ghost34 jeszcze raz dziękuje za porade , wlasnie dzwoniłem do sklepu

(leroy merlin) i powiedzieli ze przyjmą bez problemu choc parkiet był zakupiony rok temu!!! :lol: . to teraz jeszcze raz proszę o rade jaki parkiet kupić zeby był ok na ogrzewanie i jak to pózniej dobrze zrobić dodam ze chciałbym uniknąć listew maskujących z góry dziękuje i pozdrawiam!!!!!!

 

Wybierz jatobe bądź merbau skoro podobał się małżonce kempas to jak juz wspominałem wyżej jatoba jest bardzo podobna i powinna jej się też spodobać...jeśli chcesz uniknąć listw maskujących (jak mniemam nazywasz tak listwy pokrywajace dylatacje na łączeniu podłogi drewnianej z gresem czy tez kamieniem) to przy układaniu każ sobie powklejać korek o gr 5mm...nic prostszego jeszcze jedno masz maty czy też rurki grzewcze na spodzie wylewki czy też pod systemem grzewczym masz też wylewkę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Darek za ten wątek. Po przeczytaniu zaczęliśmy się zastanawiać, szukać informacji i decyzja podjąeta - robimy podłogówkę w salonie, na to panele drewniane lub lamparkiet. Mam nadzieję, ze to słuszna decyzja 8)

Pewniejszym trwalszym, a przede wszystkim naturalnym i odnawialnym rozwiązaniem będzie lamparkiet...ale ten 14mm z warstwa użytkową 6mm...tak bym ci polecał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Darek za ten wątek. Po przeczytaniu zaczęliśmy się zastanawiać, szukać informacji i decyzja podjąeta - robimy podłogówkę w salonie, na to panele drewniane lub lamparkiet. Mam nadzieję, ze to słuszna decyzja 8)

Pewniejszym trwalszym, a przede wszystkim naturalnym i odnawialnym rozwiązaniem będzie lamparkiet...ale ten 14mm z warstwa użytkową 6mm...tak bym ci polecał..

 

a nie boisz się powstających szczelin? Zamki jednak trochę niwelują powstawanie takich sytuacji. Chyba, że na klej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra dobra podłogówka, komfort ciepełko promieniuje ale jak to wygląda z ekonomią? Ile droższe od wykonania instalacji z grzejnikami i czy bardziej ekonomicznie wykorzystuje grzanie tak że koszt inwestycji może się zwrócić?

 

I mam jeszcze jedną wątpliwość, co z pokojami dzieci? Dawać też? Jestem laikiem, rozumiem, że w każdym pokoju można zainstalować jakiś termostat i regulować sobie temperaturkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra dobra podłogówka, komfort ciepełko promieniuje ale jak to wygląda z ekonomią? Ile droższe od wykonania instalacji z grzejnikami i czy bardziej ekonomicznie wykorzystuje grzanie tak że koszt inwestycji może się zwrócić?

 

podłogówka wychodzi drożej - chyba że masz niskotemperaturowe źródło ciepła typu PC lub kondensat

 

I mam jeszcze jedną wątpliwość, co z pokojami dzieci? Dawać też? Jestem laikiem, rozumiem, że w każdym pokoju można zainstalować jakiś termostat i regulować sobie temperaturkę?

 

Teoretycznie można regulować temp w każdym pomieszczeniu osobno. Kupujesz RTL i po sprawie. Co do dzieci to każdy ma swoje zdanie :) - ale wg mnie nie ma prawa nic się dziać - chyba że będziesz podgrzewał podłogę do 40 oC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożej w wykonaniu to wiedziałem ale też drożej w eksploatacji???

Sama podłogówka ma niewielki wpływ na koszt eksploatacji ogrzewania. To zależy przede wszystkim od źródła ciepła.

 

Jest rzecz jasna jedna korzyść z podłogówki. Ponoć ten sam komfort cieplny można osiągnąć przy podłogowym gdy jest niższa temperatura w pokoju niż w ogrzewaniu grzejnikowym. Bo ciepło od podłogi się rozchodzi a nie od ciepłego powietrza w pokoju. Jeśli tak jest (piszę jeśli, bo nie miałem nigdy z podłogowym do czynienia w praktyce), to niższa temperatura w pomieszczeniach oznacza niższe straty ciepła do otoczenia (mniej ucieka przez ściany, okna i wentylację, bo niższa różnica temperatur jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy jezeli mam juz wylewki w calym domu moge teraz na tym ułozyc ogrzewanie podłogowe? Słyszałam o "korytkach" w ktorych układa sie rurki i pozniej na to układa podloge. Czy ktoś ma może doswiadczenie w tym temacie i mogłby mi pomoc?

są systemy przy których grubość podłogówki pod wykończenie to są niecałe 2 cm,

wadą jest cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...