Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłogówka, ogrzewanie podłogowe a drewno, podłoga drewniana, deski, parkiet


MM1719499045

Recommended Posts

jak sprawują sie wasze podłogi drewniane na podłogówce po obecnym sezonie grzewczym , może ktoś wklei zdjęcia?

 

Proszę.

Deska Baltic Floor (teraz chyba się nazywają Baltic Wood) Dąb Classic klejony do podłoża. Drugi sezon grzewczy. Żadnych widocznych zmian.

 

 

http://www.softlan.poznan.pl/Public/Deska_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Trochę dziwnie położona ta podłoga...

Te deski są różnej długości? Bo schodzą się w jednym miejscu w kilku rzędach - nie ma przesunięcia względem krótszych boków, to chyba nieprawidłowo?

 

Sugerujesz, że poprzesuwały się od ogrzewania podłogowego? ;)

 

U nas wszędzie gdzie nie chodzimy będzie gres naturalny, w centrum salonu finishparkiet merbau. Cała góra w panelach 8mm Krono, oczywiście nie w łazience.

Podłogówka wszędzie - 1km rurek - 155m2 powierzchni użytkowej.

 

Nie ma strachu - to ciepło podane w podłogę musi gdzieś się wydostać, a styropian pod podłogą jest napewno lepszym izolatorem niż te 14mm drewienka w finishparkiecie, czy 8mm prasowanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję dać teak'a na podłogę w salonie z wodnym ogrzewaniem podłogowym pod spodem (żonie podoba się kolor drewna, a mi właściwości :-)). Z poziomu płytek (w kuchni obok salonu) wychodzi mi, że mam 1,5 cm miejsca. Czy ktoś może mi poradzić, jaki rodzaj deski wybrać: jakąś litą (kto to produkuje?), czy moze lepiej coś w stylu finish parkietu? Czy taki finish parkiet jest lepszy na ogrzewanie podłogowe, czy też jak pisał adam_mk, to jedynie kwestia czasu, w jakim podłoga zacznie/skończy oddawać ciepło?

I jeszcze jedno - hydraulik, który robił mi podłogówkę, nie robił żadnych wyliczeń, tylko dał rurki co około 20cm i na moje pytania, czy to będzie dobrze grzać pod drewnem, odpowiadał, że to tylko kwestia szybkości przepływu wody - jak będą zbyt duże straty, to trzeba zwiększyć szybkość przepływu i straty będą mniejsze, czyli będzie oddawana odpowiednio wysoka temperatura. I teraz pytanie - czy faktycznie będzie to działać i czy taki sposób wykonania podłogówki może mieć wpływ na to, jakie drewno można dać na podłogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawują sie wasze podłogi drewniane na podłogówce po obecnym sezonie grzewczym , może ktoś wklei zdjęcia?

 

Proszę.

Deska Baltic Floor (teraz chyba się nazywają Baltic Wood) Dąb Classic klejony do podłoża. Drugi sezon grzewczy. Żadnych widocznych zmian.

 

 

http://www.softlan.poznan.pl/Public/Deska_1.jpg

 

 

dziekuje , podłoga bardzo ładna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

mam takie pytanie, bo czytajac rozne watki mam tatalny metlik w glowie....

mieszkam w kamienic, na 3 pietrze, obecnie mam partkiet, nie wiem jaki, i kaloryfery wiszace pod sufite, co wyglada okropnie i malo ciepla daje... jakis czase temu wpadlem na pomysl aby wymienic ten stary parkiet na ogrzewanie podlogowe pod panele, czy to wogole ma sens, czy moze lepiej sie meczyc z kaloryferami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez sobie zamontuj konwekcyjne grzejniki ..na normalnej wysokosci...kamienica pewnie stara i wysoko jest ..trudno nagrzac a jeszcze numer polega na tym ze masz grzejniki pod sufitem....panele zimne beda..aby dac podłogówkę musisz wszystko zerwać przygotować stropy..jak stata kamienica poprosu moze nawet tego konstrukcja nie wytrzymać..(obciążenia stropu)..ja dałbym ..grzejniki konwekcyjne na normalnych wysokościach..obnizył sufity (jesli sie da)..zmniejszył kubature do ogrzania..a parkiet odnowił ..stary odnowiony parkiet ..nie dosc ze jest sliczny to jeszcze naturalny i zdrowy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam,

Juz prawie bylem zdecydowany na drewniana podloge az tu wybralem sie do sklepu aby sie upewnic i obejrzalem panele laminowane. Troche szok bo wygladaja super a od drewna ich nie mozna czasamo odroznic. Plusem jest ich cena bo prawie o polowe tancze od drewna no i sa cieńsze 8mm. Pytanie czy warto? Teraz prawie wszyscy parkieciarze robia podlogi pod ogrzewanie podlogowe (11mm) dwuwarstwowe. czy to sie sprawdzi? moze teraz taka moda i aby nie wypasc z rynku to trzeba produkowac nawet to co sie nie sprawdzi? w sumie to cały czas serce blizej jest podlogi drewnianej ale troche sie boje ze sie rozeschnie? Ni i czy te 3mm róznicy pomiedzy dewnem a lamilatem ma znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 100% będę kładł panele drewniane na podłogówkę, poza tym to nie jest wątek "za i przeciw" drewnie na podłogówce. Wiele osób na tym forum dowiodło, że drewno doskonale się sprawdza. A tutaj słyszę argumenty ludzi, którzy mają podłogówkę i położony na nią gres lub płytki jak udowadniają to czego sami nie sprawdzili.

Może ktoś podpowie raczej jak należy gęsto ułożyć ogrzewanie pod podłogę drewanianą lub panelową. Bo napewno gęściej niż pod gres. O tym chętniej bym poczytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie będziesz miał zapotrzebowanie na ciepło no i od tego jaką ciepłą wodę chcesz puścić tymi rurkami. Przy drewnie im niższa temperatura w rurkach tym lepiej a co za tym idzie więcej rurek. U mnie wygląda to tak:

 

http://www.softlan.poznan.pl/Public/rurki.jpg

 

Woda o temperaturze max 32 stopnie. Odstęp między rurkami około 10cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak: ...

 

Nieżle przekombinowane. Tam będzie tak dużo pomieszczeń czy tylko duża liczba obiegów?

Podwójny stelaż, podwójna podłogówka - a nie można po prostu lepiej ocieplić?

 

A skąd ty możesz wiedzieć czy przekombinowane? To jest akurat zdjęcie z jednego pomieszczenia. A tylko powiem że to działa i mam święty spokój. Podłoga drewniana niska temperatura zasilania i nic się nie dzieje z deskami. A na płytach ani jednego pęknięcia po 3 latach i nie żałuję podwójnego stelaża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ty możesz wiedzieć czy przekombinowane? To jest akurat zdjęcie z jednego pomieszczenia. A tylko powiem że to działa i mam święty spokój.

 

Widzę z tego zdjęcia. Rurki co dziesięć centymetrów i całą masę sekcji w pomieszczeniach dają "fachowcy" najwyższych lotów nie mający żadnych problemów z projektowaniem w czasie rzeczywistym.

A oczywiście, że będzie działało tylko jakim kosztem. Moja podłogówka została zrobiona taniej niż kaloryfery i też działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ty możesz wiedzieć czy przekombinowane? To jest akurat zdjęcie z jednego pomieszczenia. A tylko powiem że to działa i mam święty spokój.

 

Widzę z tego zdjęcia. Rurki co dziesięć centymetrów i całą masę sekcji w pomieszczeniach dają "fachowcy" najwyższych lotów nie mający żadnych problemów z projektowaniem w czasie rzeczywistym.

A oczywiście, że będzie działało tylko jakim kosztem. Moja podłogówka została zrobiona taniej niż kaloryfery i też działa.

 

No widzisz , to się ciesz że masz lepiej i taniej niż inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...