Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłogówka, ogrzewanie podłogowe a drewno, podłoga drewniana, deski, parkiet


MM1719499045

Recommended Posts

Ale ja sie z tym wszystkim zgadzam w 100 % !

Tylko czy to jest powod aby do tego dorabaiac jakies boczne nieprawdziwe watki o wzroscie kosztow ogrzewania ? Jaki ma byc tego cel ?

 

Fantom

 

powtarzam jeszcze ra, tym razem ostatni. Interesuje mnie stała, wieloletnia jakość posadzki drewnianej na podłożu ogrzewanym. Każdy wzrost temperatury szkodzi stabilności drewnu. ma wpływ na obniżenie wilgotności powietrza nad parkietem, a co za tym idzie również wysychanie drewna. Wywołuje niezadowolenie klienta z powodu szczelin. Często również powstających pęknięć czołowych drewna. Odspajania się lamelek drewna warstwy wierzchniej w deskach trójwarstwowych czy parkiecie dwuwarstwowym. Koszty ogrzewania są wyższe, o ile to mnie to nie interesuje. Dla mnie ważna jest podwyższona temperatura, która działa niekorzystnie na drewno. To wszystko. Nie jestem od obliczania wydajności systemu grzewczego ani od planowania czy wykonania ogrzewania podłogowego. Wiem za to dużo ważnych spraw związanych z posadzkami drewnianymi na takim podłożu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co myślicie o Khars z kolekcji Linnea seven? Grubość deski to tylko 7mm - jest to zaleta przy ogrzewaniu podłogowym. Ma on tez jedna wadę - warstwa drewna szlachetnego to tylko ok 0,5 mm - więc wszelkie zadrapania będą widoczne. Zaletą też jest jego cena - np Orzech City 126zł na m2 - przy odpowiedniku 15mm ok 350zł za m2. Jakbym dał taka podłogę pływająca - to przy jakimś zniszczeniach bym po prostu wymieniał sobie poszczególne deski. Co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Khars z kolekcji Linnea seven? Grubość deski to tylko 7mm - jest to zaleta przy ogrzewaniu podłogowym. Ma on tez jedna wadę - warstwa drewna szlachetnego to tylko ok 0,5 mm - więc wszelkie zadrapania będą widoczne. Zaletą też jest jego cena - np Orzech City 126zł na m2 - przy odpowiedniku 15mm ok 350zł za m2. Jakbym dał taka podłogę pływająca - to przy jakimś zniszczeniach bym po prostu wymieniał sobie poszczególne deski. Co o tym myślicie?

 

"Oszczędność prowadzi do bogactwa" ale tylko w przypadku gdy jest to oszczędność racjonalna. O cenie z czasem zapomnisz, a z bublem pozostaniesz i w dodatku z myślą, że będziesz wymieniał uszkodzone płytki, czego na pewno nigdy nie zrobisz. Tego typu produkt jest tyle wart co pozłacany tombak. Będzie ładnie wyglądał jeśli nie będziesz go używał.

Proponuję konkretne, techniczne rozwiązanie: 11mm dwuwarstwówka na twardym podkładzie z 4 mm warstwą użytkową, przyklejona do podłoża.

Producent i cena niech będzie do wyboru kupującego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz racje - bo po przemyśleniu tematu i z moja nutka majsterkowania - to pewnie nigdy bym tych zniszczonych desek nie wymienił.

Deski dwuwarstwowe PARAT DOS już nawet widziałem - ale dla żony orzech za bardzo się nie podoba z tej firmy. Kto jeszcze robi deski dwuwarstwowe?

 

EDIT: jest jeszcze FINISHPARKIET - nie ma orzecha - ale jest merbau - szukam dalej

Edytowane przez redlum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podlog, to ja kupilem dechy 3-warstwowe z tarketta i z baltic wood. Cena od 100 do 170 zl brutto. Zalezna od drewna (mam jatobe, mahon i merbau - czyli nie najtansze) i od ilosci lameli (mam zarowno 1 lamelowe jak i 3 i 4 lamelowe).

Wiec te ceny co podajesz chyba nie sa az tak rewelacyjne.

 

Fantom

ps. No i od tego jeszcze odliczenie 15 % - zwrot z roznicy VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja tez moze jestem slepy albo niedowidze ale nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi jaka moze byc maks. temp. wody w podlogowce pod a) drewnem b) panelami? Pozdrawiam.

Projekt ogrzewania określa wymogi odnośnie oporu cieplnego okładziny podłogowej.

W oparciu o powyższe musisz dobrać odpowiednią okładzinę.

Producent tego typu okładziny powinien zadeklarować wartość oporu lub współczynnika przenikania ciepła i tego się trzymaj.

Możesz pobawić się w obliczenia, przy czym jest tu wiele zależności. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...