Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłogówka, ogrzewanie podłogowe a drewno, podłoga drewniana, deski, parkiet


MM1719499045

Recommended Posts

A mnie ciekawi otóż takie zagadnienie, które doskonale oddaje pewne niespójności i które uzmysławia mi, że jedna z grup tzw forumowych fachowców mija się z prawdą. Otóż kiedy jesteśmy przy wątku drewno na ogrzewaniu podłogowym to podnosi się wątek, że drewno to doskonały izolator i na podłogówkę się nie nadaje chociaż parkieciarze twierdzą, że się nadaje. Przy okazji wątku ocieplenia poddaszy okazuję się, że drewniana krokiew to mostek termiczny i najlepiej przykryć go jak najszerszą drugą warstwą wełny. więc jak to jest kłamią specjaliści od parkietów ociepleń czy ceramiki?

 

Nikt nie klamie chociaz moge sie wypowiadac tylko za parkieciarzy...moge ci podac w wawie i wielu innych zakątkach polski pare adresów i popytasz czy to dziala i jak sie sprawuje..to pkt.A

pkt b

Trzeba sobie uzmysłowic jedno drogi Panie ze to wszystko zalezy jaki gatunek , jaki element na czymże(rodzaj podłoża i rodzaj ogrzewania) jest układany..w jaki sposob(trzeba przestrzegac pewnych zasad) i jak i gdzie dylatować..można wtedy nawet ukladać lite dechy z niektorych gatunków..przetrenowałem..jesli chodzi o podłogówkę.

 

pkt c. proste i logicznie jesli wpompujesz cieplo do ogrzewania posadzkowego to co sie z nim stanie?? ucieknie przez 60mm wylewki..strop, chudziaka i 20cm styro do ziemi czy pojdzie w góre??..bedzie sie dłuzej nagrzewać i dłuzej oddawać ale na pewno sie nie zdematerializuje..nieprawdaż???

 

bilans cieplny to bilans cieplny...ile wpompujesz tyle wydostaniesz..Howgh!

Edytowane przez ghost34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Żeby nie było mam podłogówkę planuje deskę nie wiem tylko co wybrać tzn jak najcieniej dwuwarstwowa 11 cm czy nie przesadzac i dac 3 warstwy 14 cm.

 

deska wielowarstwowa, minimum trzy warstwy. Z podłoża nie może pod wpływem ciepła wydostawać się wilgoć! Podłoże musi być wyjątkowo dobrze sprawdzone i przygotowane. Grubość wylewki 6,5cm, wytrzymałość na ściskanie minimum >15N/mm2 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam takie pytanie - w całym domu planujemy ogrzewanie podłogowe, jednakże w cz. prywatnej domu chcielibyśmy mieć podłogi drewniane, ostatnio rozglądałam się troszkę w temacie drewna bambusowego - czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Jeżeli tak, to za jaką firmą się rozglądać?

Dziękuję za pomoc i informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
u mnie pompa ma 25 dniowy program wygrzewania posadzki

posadzka ma 8 miesięcy

czy warto ten cykl powtórzyć , ewentualnie obserwować wilgoć?

 

Jak chcesz obserwować wilgoć? Powtórz cykl. Posadzka ma na razie tylko 8 miesięcy i aż 8 miesięcy. Przed ułożeniem okładziny podłogowej jak by to nie była musisz sprawdzić wilgotność. Dobrze by było gdybyś wiedział konkretnie czego szukać. Podkłady podłogowe mineralne muszą zawsze mieć w sobie wodę, inaczej się rozlecą. Ważne aby wiedzieć ile tej wody może być w podkładzie aby nie zaszkodziła posadzce podłogowej np. drewnianej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam takie pytanie - w całym domu planujemy ogrzewanie podłogowe, jednakże w cz. prywatnej domu chcielibyśmy mieć podłogi drewniane, ostatnio rozglądałam się troszkę w temacie drewna bambusowego - czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Jeżeli tak, to za jaką firmą się rozglądać?

Dziękuję za pomoc i informacje :)

 

nie ważna jest firma, która sprzedaje tylko firma, która produkuje. Producenci to Vietnam i Chiny. Tam są też dobre firmy, tylko nikt albo mało kto wie, które top są. U nich bambus jest droższy. Poza tym bambus jest bardzo twardy, mało wrażliwy na zmiany klimatu otoczenia. Deska bambusowa to dużo kleju i poprzecznie lub wzdłużnie złożone ze sobą (posklejane) elementy. Jest też bambus klejony z włókien tzw. tygrysi. Problem może polegać na odpowiednim sklejeniu tych włókien pod b.wysokim ciśnieniem. Najczęściej jednak problemy występują z adhezją klejów do parkietu z powierzchnią spodu bambusa. powierzchnia jest impregnowana i nie wszystkie kleje wiążą się z taką powierzchnią. Kleje epoksydowe potrafią pomóc w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie podłogowe i parkiety , deski to taki troche ciężki temat .My zawsze jak układamy parkiety lub deski na podłogówce to inforumujemy klienta o wszystkich wadach i zaletach oraz o efektach podłogówki polączonej z drzewem. Widziałem ( ekstremalne przypadki)jesiony i dębowe deski na podłogówce - co się z nimi podziało .

Drzewo jest izolatorem o czym każdy wie. Jest podatne na zmiany temperatur i podatne na prace .Na podłogówce jesion potrafi się okropnie zeschnąc.

Najlepszym rozwiązaniem na podłogówke sa egzotyki , np merbau a w szcególności mozaika :)

Oczywiście na podłógówke można położyć wszystko co sie chce ( wedle zasady KLIENT nasz pan) ale należy pamiętać o uzyciu odpowiednich klejów o odpowiednim przygotowaniu podłoża oraz o tym że każde drzewo inaczej zachowa się na o grzewaniu .

Moje zdanie jest takie ze na ogrzewanie to raczej tylko płytki , szkoda wywalac kase w drewno które i tak po latach będzie brzydko wwygladać ( szpary itp)

Niektorzy producenci ( chyba marchewka)oferują specjalne deski na ogrzewanie podłogowe ( gotowe juz wylakierowane) które posiadają sporą grubość oraz wiele dużych otworów ww dolnej części deski które ponoć dobrze sprawuja sie na podłogówce , ale cena ogromna.Widziałem na ekspozycji za okoł 500-700 zl m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak byłam w salonie paradyża to widziałam płytki drewnopodobne (nie wiem, jak to się fachowo nazywa), więc jak ktoś chce, zeby wyglądało na drewno, a pała patologiczna nienawiścią do paneli (jak niektórzy na tym forum), to może takie coś zastosować. Nie wiem, jak wychodzi cenowo, ale płytki do małej łazienki wyszły porażająco ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez nie rob ludzi w konia..wezme cie w mazowieckim na pare budow jesli chcesz i obaczysz sobie parkiet na ogrzewaniu posadzkowym zarowno litym jak i warstwowy..moze ci sie oczka otworza..pa paru latach..a marchewka nie strasz bo on i ..normalne posadzki drewnane ma po 400-600zł..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez nie rob ludzi w konia..wezme cie w mazowieckim na pare budow jesli chcesz i obaczysz sobie parkiet na ogrzewaniu posadzkowym zarowno litym jak i warstwowy..moze ci sie oczka otworza..pa paru latach..a marchewka nie strasz bo on i ..normalne posadzki drewnane ma po 400-600zł..

 

Jak już do kogoś pijesz to cytuj

I nie unoś się tak bo odlecisz:)

 

Zacytuje twoją poprzednią wypowiedz-----------"""

Trzeba sobie uzmysłowic jedno drogi Panie ze to wszystko zalezy jaki gatunek , jaki element na czymże(rodzaj podłoża i rodzaj ogrzewania) jest układany..w jaki sposob(trzeba przestrzegac pewnych zasad) i jak i gdzie dylatować..można wtedy nawet ukladać lite dechy z niektorych gatunków..przetrenowałem..jesli chodzi o podłogówkę'''''''''''''--------

 

I Pisząc w moim poście o kiepsko wyglądających parkietach na podłogówce po kilku latach miałem na myśli parkiety lub dechy układane z pominięciem pewnie kilku zasad. A wiem że można ułożyć wszystko bo robie to od lat iwięc przestań toczyć piane i wszczynać głupie nieotrzebne dyskusje żeby pokazać jaki to ty jesteś król parkietu:)

 

A marchwką nie strasze tylko zwyczajnie napisałem o takim producencie bo pewnie masa osób w życiu o nim nie słyszała i jak ktoś się zainteresuje to sobie poczyta,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki drewnopodobne jakoś mnie nie przekonują. Poza tym poza sezonem grzewczym ceramiczna czy kamienna podłoga będzie nieprzyjemnie zimna. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem są deski warstwowe - komfort przez cały rok, a dodatkowo walory estetyczne naturalnego drewna.

 

też mi się wydaje że jak ma być drewno i ogrzewanie podłogowe to tylko deska warstwowa. Oczywiście są panele, które też się do tego nadają ale nie wygląda to zbyt pieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się wydaje że jak ma być drewno i ogrzewanie podłogowe to tylko deska warstwowa. Oczywiście są panele, które też się do tego nadają ale nie wygląda to zbyt pieknie.

Nieprawda moga byc wszelakego rodzaju posadzki z mozaiki sztorcowej , przemyslowej, moga byc lite niektóre gatunki jak Iroko, merbau, teak, jatoba...czy wszelkiego rodzaju gatunki poddane obrobce termicznej.

Z tym, że trzeba dopasować rozmiar i grubość tychże elementów..do ogrzewania posadzkowego.

Edytowane przez ghost34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając wiedzę i doświadczenie, możemy więcej i lepiej. Z jednej strony, podłogówka przez wielu parkieciarzy jest problemem nie do przeskoczenia, stąd ograniczenia w ofercie, z drugiej strony, lepiej jak będą się nia zajmować się fachowcy z prawdziwego zdarzenia. Ghost34 ma tu wiele racji. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - mozaiki, parkiety, lite drewno wymagają dodatkowego przygotowania, fachowej wiedzy i doświadczonego specjalisty, który to wykona. Deski warstwowe są praktycznie produktem gotowym do ułożenia. Jeśli możemy oszczędzić czas i pieniądze, uzyskując właściwie taki sam efekt wizualny i bardzo dobrą trwałość podłogi, to czemu z tego nie skorzystać :D

to prawda pod warunkiem ze te deski warstwowe maja 5-6mm drewna na górze czyli warstwy uzytkowej..w innym przypadku..taka deska warstwowa jest góra na 10-15 lat..i zawsze powtarzam zawsze drewno kleimy do podłoża..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...