Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłogówka, ogrzewanie podłogowe a drewno, podłoga drewniana, deski, parkiet


MM1719499045

Recommended Posts

No i jeszcze pytanko , co sadzicie o wylewkach anhydrytowych na podlogowke i na to drewno , podobno duzo lepsze parametry przewodzenia ciepla ?

Do anhydrytu musisz miec starannie przygotowane podłoże - rowne.

Myslałem o anhydrycie ale ze miałem nierownie wylany chudziak i kupę inastalacji ciagnietych po podłodze w rezultacie styropian i rurki podłogowe wyszły nie na jednej plaszczyznie.

W rezultacie wylewka miała by od 3cm do 6 cm takie miałem rozbieznosci na wysokościach.

Pamietaj tez ze gruba wylewka to akumulacja ciepła.

w tej chwili wykonuje sie nawet płyty fundamentowe po 20 cm grubosci

 

firm od wylewek betonowych jest duzo lepszych gorszych

od anhydrytu znalałem na Śląsku 2 ????? 2 lata temu.

 

Co do przewodzenia ciepła to anhydryt pewnie szybciej odda tylko jakie to ma znaczenie????

lepiej jak wylewka długo trzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam po założeniu merbau 15mm 6cm [tydzień temu skończyłem ] włączyłem ogrzewanie

temp zasilania to 26-27 stop powrót dochodzi do 24-25,5

przy tych parametrach posadzka betonowa miała na wierzchu 24 stop max czy ta temperatura jest bezpieczna jaka może być maksymalna?

 

to merbau to masz warstwowe ?

Jaka temperaturę puszczasz na podłogówkę w tym pomieszczeniu i czy odczułes ze drewno zabrało Ci troszke ciepła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do anhydrytu musisz miec starannie przygotowane podłoże - rowne.

Myslałem o anhydrycie ale ze miałem nierownie wylany chudziak i kupę inastalacji ciagnietych po podłodze w rezultacie styropian i rurki podłogowe wyszły nie na jednej plaszczyznie.

W rezultacie wylewka miała by od 3cm do 6 cm takie miałem rozbieznosci na wysokościach.

Pamietaj tez ze gruba wylewka to akumulacja ciepła.

w tej chwili wykonuje sie nawet płyty fundamentowe po 20 cm grubosci

 

firm od wylewek betonowych jest duzo lepszych gorszych

od anhydrytu znalałem na Śląsku 2 ????? 2 lata temu.

 

Co do przewodzenia ciepła to anhydryt pewnie szybciej odda tylko jakie to ma znaczenie????

lepiej jak wylewka długo trzyma :)

Mialem taka nadzieje ze jesli juz wylewka anhydrut to nie powinno byc problemow z wykonczeniem podlogi , ale dzieki za podpowiedz , mysle ze jesli juz zdecyduje sie na podlogowke musze sie bardziej wdrazyc w temat, zeby uniknac bledow a drzewo wytrzymalo moje pokolenie . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taka nadzieje ze jesli juz wylewka anhydrut to nie powinno byc problemow z wykonczeniem podlogi , ale dzieki za podpowiedz , mysle ze jesli juz zdecyduje sie na podlogowke musze sie bardziej wdrazyc w temat, zeby uniknac bledow a drzewo wytrzymalo moje pokolenie . Pozdrawiam

Basia z forum o ile pamietam ma wylewkę jaka Cię interesuje.

Pamietam ze trzeba ja przygotować pod deskę czyli jakies mleczko sciągnąc ale gdybam tylko

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?176270-komentarze-Guthouse/page185

tu masz jej temat popytaj co i jak

deske kleił jej parkieciarz z forum.

Popytaj u zrodła pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taka nadzieje ze jesli juz wylewka anhydrut to nie powinno byc problemow z wykonczeniem podlogi , ale dzieki za podpowiedz , mysle ze jesli juz zdecyduje sie na podlogowke musze sie bardziej wdrazyc w temat, zeby uniknac bledow a drzewo wytrzymalo moje pokolenie . Pozdrawiam

 

z wykończeniem podłogi problemu nie ma, mam anhydryt i warstwówkę na tym, trzeba to zagruntować innym środkiem więc koszty lekko w górę

plus anhydrytu to brak dylatacji (mniejsza rozszerzalność liniowa niż jastrych cementowy), lepsza przewodność cieplna (szybciej sie nagrzewa ale i oddaje.. przy murach silikatowych to akurat nie problem), minus to cena... wg mnie wystarczy dobrze zrobiony jastrych o gr 7-8cm. ja zrobiłem anhydryt bo nie mialem tyle miejsca na górze na jastrych cem. niestety projekty są jakie są a i wykonawcy też dali ciała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie wystarczy dobrze zrobiony jastrych o gr 7-8cm. ja zrobiłem anhydryt bo nie mialem tyle miejsca na górze na jastrych cem. niestety projekty są jakie są a i wykonawcy też dali ciała :)

 

O to to to ....na gorze straciłem 4 cm na styropian akustyczny + 5cm na wylewkę + 1,5 na deskę lub płytkę + dodatkowe 10 cm ocieplenie w konsekwencji mam 2,4 wysokosci.

Mozna stwierdzic ze bardzo przytulnie jest.

Takie pojekt nic dodac nic ując da sie z tym życ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia z forum o ile pamietam ma wylewkę jaka Cię interesuje.

Pamietam ze trzeba ja przygotować pod deskę czyli jakies mleczko sciągnąc ale gdybam tylko

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?176270-komentarze-Guthouse/page185

tu masz jej temat popytaj co i jak

deske kleił jej parkieciarz z forum.

Popytaj u zrodła pozdrawiam

 

Dzieki wielkie , poszukam , popytam , wkoncu kto pyta nie bladzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob w wiatrołapie i p.pokoju płytki nawet sie nie zastanawiaj.

drewno jest rewelacyjne ale na salonach.

 

To prawda, nie ma sensu w te miejsca sie pchac z drewnem ale reszta domu jak najbardziej. Fajnie jak w okresie przejsciowym chodzi sie po desce, nie odczuwa sie tego zimna jak w przypadku nieogrzanych plytek, brrrrrr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam podlogowke w calym domu na dole wszedzie kafle poza goscinnym (panele) u gory wszedzzie panele ac4 8 mm zadnych problemow z dogrzaniem

raczej musze skrecac najczesciej do zadanej temp podlodze 28 st piecyk na paliwo stale ogniwo

jak ktos chce pogadac zapraszam mieszkam od dwoch lat wiec to nie jakies tam wyliczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam. Czytam i czytam o panelach na podłogówkę....cóż . Też tak zrobiłem i już żałuję. Mam dom ok 170m2, parter z poddaszem i właśnie na poddaszu położyłem panele na podłodze. PORAŻKA!!! Fakt że to zwykły panel, ale podobno przystosowany. Zimno jak cholera. W łazience na tym samym poziomie mam temp. ok. 27 st. a w pokojach nie mogę dobic 18. Rurki na rozdzielaczu gorące a podłoga zimna. Z ciekawości rozebrałem kawałek podłogi...i też gorąca. Plan na wakcje-panele do kosza a płytki na podłogę! Pozdrawiam wszystkich podłogowców...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chće cię denerwować

już widzę typowe ocieplenie poddasza

ja mam na podlogówce 15mmzwykłe drewno

wczoraj przy minus 10 w dzień w nocy -15 pompa pracowała 10 h zasilała podłogę temp. 27-27,9 i pięknie to wszystko grzeję.

przy podłogówce najaważniejsze są straty ciepła wiesz coś o nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W swoim domu mam na podłogach ok. 40% płytek i 60% paneli, żadnych problemów z uzyskaniem żądanej temperatury na panelach. U siebie możesz mieć dwa problemy powodujące problemy. Zbyt mały rozstaw rurek i zbyt słabą izolację poddasza. Oczywiście zagęszczenie rurek pod panelami, musi być odpowiednio większe niż pod płytkami, zależnie od pomieszczenia. Do tego izolacja stropu. U siebie mam 35cm (skosy) i 40cm wełny 0,33 i żadnych problemów.

Podejrzewam że w Twojej sytuacji, po wymianie paneli na płytki możesz mieć problem ze zbyt wysoką temperaturą podłogi. Korzystanie z pokoi z gorącą podłogą może nie być komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docieplenie mam 20cm wełny na stropie +15 w ściankach + ścianka kolankowa siporex 24 + styropian 12 na zewnątrz. Jak są zagęszczone rurki nie mam pojęcia bo już dawno zalane ;), łazienka docieplona tak samo, a rozbieżności w temperaturze dość duże. grzeję co prawda tylko 5-6 godzin na dobę. Temperatura na piecu ustawiona na 40 st. Piec vailant ecotec plus kondensat. Myślę że jak położę płytki, to będę mógł trochę przykręcić górę na rozdzielaczu i nie będzie zbyt ciepło. Może jeszcze musi się wygrzać? nie wiem. Dom stał 2 lata otwarty miał sie suszyć... No i grzeję tylko tym piecem, żadnego wsparcia kominkiem czy inną grzałką...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

folia p.wilgociowa i pianka chyba izo floor 2mm perforowana też niby pod panele....też się zastanawiałem czy jej nie wyjąć... trochę to kłopotliwe w tej chwili. Panele najzwyklejsze mdf 7mm. Jakie macie zużycie gazu? u mnie wychodzi ok 1m3/godz, Może powinienem ustawić wyższą temp,? maom ok 40 st. na piecu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...