Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłogówka, ogrzewanie podłogowe a drewno, podłoga drewniana, deski, parkiet


MM1719499045

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...
Będę robił płytę fundamentową. Chciałbym zrobić sobie ogrzewanie podłogowe. Planuje założyć piec na ekogroszek. Co jest potrzebne by można było zastosować ogrzewanie podłogowe z tym piecem (np. jakie rurki, jakie rozdzielacze i itp.) oraz ile wstępnie mogą kosztować same materiały?

 

Używam pieca od 6-ciu lat. Teraz przygotowuję się do budowy drugiego domu. Powiem tak: nawet jakby producent pieców na ekogroszek zaoferował mi piec i całą instalacje za darmo to bym grzecznie podziękował. Zrobisz jak uważasz, a jak założysz piec to za 3-4 lata wróć do tego postu. Wtedy będziesz wiedział o co mi chodziło. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam pieca od 6-ciu lat. Teraz przygotowuję się do budowy drugiego domu. Powiem tak: nawet jakby producent pieców na ekogroszek zaoferował mi piec i całą instalacje za darmo to bym grzecznie podziękował. Zrobisz jak uważasz, a jak założysz piec to za 3-4 lata wróć do tego postu. Wtedy będziesz wiedział o co mi chodziło. Pozdrawiam

 

To co byś teraz zastosował. Jakie są koszty ogrzewania podłogowego z połączeniem z piecem? Dlaczego jesteś tak negatywnie nastawiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Używam pieca od 6-ciu lat. Teraz przygotowuję się do budowy drugiego domu. Powiem tak: nawet jakby producent pieców na ekogroszek zaoferował mi piec i całą instalacje za darmo to bym grzecznie podziękował.Zrobisz jak uważasz, a jak założysz piec to za 3-4 lata wróć do tego postu.

Jakie są koszty ogrzewania podłogowego z połączeniem z piecem? Dlaczego jesteś tak negatywnie nastawiony?

Jeden warty drugiego ;)

No ale cóż,forum robi z ludzi bezmyślnych inwestorów lub inwestorzy bezmyślnie studiują forum.

Jeden buduje dom koniecznie z kablami,na oślep,bez podstawowej wiedzy o budowaniu i wg mnie z takim podejściem skończy to się następnym domem za kilka lat ze twierdzeniem "unikaj kabli bo nawet za darmo ich nie chcę",drugi buduje na płycie ale wg mnie nie ma pojęcia dlaczego na płycie chcąc grzać ekogroszkiem :)

 

Panowie,myślcie czytając porady...

 

Miuzziker,chcesz mieć węgiel w domu na płycie z podłogówką to rozsądnym wyjściem będzie zastosować bufor ciepła ok.1000l,naładujesz raz i jak masz dobrze zrobiony dom to jedno rozpalenie na tydzień wystarczy.Do tego wystarczy najtańszy kocioł bez podajnika.Nie znajdziesz dzisiaj kotła o mocy grzewczej odpowiadającej obciążeniu cieplnemu Twojego domu,każdy będzie musiał być przewymiarowany czyli większość ciepła będzie szła w komin a nie w dom czyli sprawność pon.50%.

Koszty za węgiel na ogrzewanie zależą tylko i wyłącznie od domu a nie od systemu podłogówka/grzejniki.

Wivaldi miał i ma innych doradców ;)

 

A żeby było w temacie ,mam panele 8mm na ok.70% pow.domu,temperaturę zasilania max.34st.C i w domu mam ciepło :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To co Twoim zdaniem było by dobre do ogrzewanie tego domu?

Ja miałem swoje priorytety,Ty masz swoje,także sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie.To jest Twój dom a nie mój.

Ja w swoim odrzuciłem węgiel i gaz,miało być tanio,bezobsługowo i komfortowo.

Ty chcesz mieć węgiel,to zastosuj go najlepiej jak można a nie jak wszyscy dookoła.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam pieca od 6-ciu lat. Teraz przygotowuję się do budowy drugiego domu. Powiem tak: nawet jakby producent pieców na ekogroszek zaoferował mi piec i całą instalacje za darmo to bym grzecznie podziękował. Zrobisz jak uważasz, a jak założysz piec to za 3-4 lata wróć do tego postu. Wtedy będziesz wiedział o co mi chodziło. Pozdrawiam

 

To co byś teraz zastosował. Jakie są koszty ogrzewania podłogowego z połączeniem z piecem? Dlaczego jesteś tak negatywnie nastawiony?

 

To co Twoim zdaniem było by dobre do ogrzewanie tego domu?

 

 

musicie chłopaki posiadziec jeszcze z 5 lat na forum a zapomniałem ze Aretk jeszcze 2 lata wczesniej uczył sie budowac razem to juz 7 latek

musicie nabic przynajmniej 8315 postów stracic pracę , wejsc w spóke z forumowym specem od pomp ciepła i wowczas bedziecie mogli spokojnie budowac dom.

 

mniej wiecej w prostym uproszczniu tak to wygląda.

wiec powodzenia.

 

Artek kolorystyka scian powala czy Ty aby nie zaocznie ASP ten teges ?

szybki kurs designu widzę tez był daj namiar pliz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty,to myśl chwili...ważne,że własna a nie przez opłaconego przez Ciebie "projektanta",gdzie ze względu na kasiorę każda koncepcja jest dobra ;)

Ach zapomniałem,że Ciebie stać na to,żeby olać pierwszą koncepcję i zapłacić za następną,mniej udaną :)

 

P.S.

Ciebie stać na kupno badziewia,żeby przerobić je na mniejszy badziew a ja muszę od razu budować dobrze...

A mnie wydaje sie ze Ty własnie chesz byc takim projektantem i wskazywac drogę nowym uzytkownikom jedyną słuszną drogę bo Twoją.

Opłacam ludzi bo mam z czago co w tym złego ?

Ludzie pracując zarabiają dla mnie ? o tez zle :(

kuzwa ciagle zle .

Arczi popatrz na ułozenie swoich płytek nie stać Cie było na cos lepszego ??? maprwedę ?

tylko tyle ?

troszke wiecej polotu :) spelnienia marzen tak jak w tytule a z czyją pomocą ? czy to wazne?

co dla Ciebie jest badziew dla mnie spełnienie moich marzen

 

ogolnie jestes mało przyjemny i widze ze masz pełno wrogow tam gdzie sie pojawisz nie boisz sie tak wogole bo swiat jest ogolnie mały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden buduje dom koniecznie z kablami,na oślep,bez podstawowej wiedzy o budowaniu i wg mnie z takim podejściem skończy to się następnym domem za kilka lat ze twierdzeniem "unikaj kabli..

 

Wivaldi miał i ma innych doradców ;)

 

Przyganiał kocioł garnkowi..:stirthepot: Wskaż mi jedno słowo w moim poście które sugeruje zastosowanie kabli :bash:

Nawet mikro sugestii nie ma! Co do pieca na ekogroszek to mam prawo wypowiadać się autorytatywnie (wiem-trudne słowo)

To ja od sześciu lat, co tydzień w okresie grzewczym czyszczę cały piec wewnątrz, bo jak go nie wyczyścisz to spada jego sprawność.

To ja wiem że jak kupisz inny ekogroszek to wszystkie nastawy idą precz. Ba nawet jak używasz ciągle tego samego to i tak inna jego wilgotność sprawia że piec inaczej pracuje. To ja muszę pamiętać o tym żeby ekogroszku nie zabrakło jak wyjadę. Nie wspomnę o tym że jak podczas mojej nieobecności zabraknie prądu i piec wygaśnie i jak wrócisz to masz robotę na kilka godzin przy usuwaniu nie spalonego węgla.

Ni będę rozpisywał sie o okresach przejściowych nw wiosnę czy jesień gdzie w nocy jest 2 stopnie a w dzień 20. Rozpalasz, gasisz, rozpalasz, gasisz.

To że nie jestem fanem PC nie upoważnia cie to oceniania mnie. Dla mnie PC to jak kupić browar żeby się napić piwa. Ale to jest moje zdanie. Jak ktoś ma kasę i ochotę to nich grzeje czym chce, nawet stuzłotówkami w kominku z płaszczem i ogniskiem w salonie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co byś teraz zastosował. Jakie są koszty ogrzewania podłogowego z połączeniem z piecem? Dlaczego jesteś tak negatywnie nastawiony?

Jak miałbym teraz lub w przyszłości dostępny gaz ziemny - to piec gazowy i rurki w podłodze. Koszt używania gazu z butli jest wysoki i porównywalny z używaniem do ogrzania domu oleju lub prądu. Tu także info dla oświeconej góry Arturo - tego ja nie wymyśliłem wyczytałem to w którymś z MURATOR-ów.

Wybór ogrzewania to bardzo trudne zadanie. Im dłużej czytam to forum tym mam więcej wątpliwości. Wiem że nie założę PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na złośliwe teksty,odpowiadam równie złośliwie.

A droga wskazana nowym użytkownikom przez ukierunkowanie na własne myślenie i "uczenie" się budowy a nie tylko bezmyślnego słuchania jakichkolwiek rad jest wg mnie bardzo pomocna przy budowie własnego domu.

Powinienes takszą szkólke doradztwa załozyc aby kasę na tym zarabiać pomysl o tym.

tylko patrząc na Twoją więzbę widziałem tam puszkę elektryczną a z tego co pamietam masz zamiast wełny styro.

niby wszystko dobrze i ciepło w co nie wątpię ale osobiscie ciagle bym o tej puszcze myslał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne priorytety ale najważniejsze,żeby decyzje podejmować samodzielnie,świadomie i najważniejsze po gruntownym przemyśleniu i przeliczeniu a nie za sprawą jednej czy drugiej opinii czy na podstawie Muratora.

 

Aby dojechać 5 km do pracy,można kupić hybrydową toyotę za 100 tysięcy która pali 3,5 litra czy kupić jakiś sprawdzony prosty samochód za 5 tysięcy ale pali 10 litrów.

Jak długo będzie jeździł tanio do pracy żeby zwróciła mu się kasa za drogie auto.Oczywiście można taką trasę pokonać rowerem.

PC - to nie panaceum na oszczędzanie.

Legenda:

5km- dobrze ocieplony dom

auto hybrydowe - PC

zwykłe auto - wodna podłogówka z Kospelem, kable

rower -piec na ekogroszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...