Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłogówka, ogrzewanie podłogowe a drewno, podłoga drewniana, deski, parkiet


MM1719499045

Recommended Posts

ja na podajnik nie narzekam

choć w moim nowym domu są najbardziej logiczne kable

 

Być może nigdy nie trafił ci się kamień na ślimaku, który zerwał zawleczkę a potem jazda wyciągać 150 kilo groszku bo akurat zasypałem do pełna.

Być może nigdy u ciebie nie brakowało prądu i piec nie wygasł a po włączeniu zasypał komorę spalania groszkiem.

Być może pracowałeś kiedyś w kopalni i nie straszny ci pył dym i kurz przy czyszczeniu pieca. Ja się do kopalni nie nadaję.

A dlaczego teraz logiczne są kable a nie najlepsza pod słońcem, niezawodna, najoszczędniejsza, najbardziej komfortowa, najprostsza w budowie i działaniu z najkrótszym okresem amortyzacji i wreszcie NAJDROŻSZA PC ? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wg mnie najlepiej dobre ocieplenie i wodna podłogówka, a potem co dusza zapragnie. gdybym miał blisko gaz, to może gaz, do kotłów kondensacyjnych chyba nie trzeba murować komina. powietrzna pompa ciepła w stosunku do gazu wcale nie wychodzi chyba jednak tak drogo - w przypadku gazu trzeba zapłacić za przyłącze i kocioł. gruntowe też tanieją. nie doradzam w sprawie ogrzewania, każdy niech sobie sam przeliczy. Co mogę polecić to dobre ocieplenie domu (aczkolwiek jeszcze nie mieszkam) - takie mam przekonania. Izolacja i dbałość o szczegóły nie kosztuje wiele w stosunku do całości domu.

w moim przypadku będzie czysty prąd + wodna podłogówka. moje zużycie CWU będzie raczej niskie, zapotrzebowanie domu na ciepło też. kupię na pewno klimatyzator do salonu z funkcją grzania. jeśli koszt eksploatacji takiego układu mnie przerośnie, to wtedy może pompa. dom mam tak zaprojektowany że będzie można spokojnie nawet komin domurować bez robienia wielkiego bałaganu. na podłogach pewnie panele, może deska barlinecka, ale przy drewnie mnie trochę przeraża co z nim będzie się działo kiedy w domu będzie duży pies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OCZYWIŚCIE że miałem kamień- raz na 2 lata to nie katastrofa

i z powodu braku prądu musiałem rozpalać [robota na 15 min]

czyszczenie pieca -roboty 1do 2 min dziennie plus z 2 razy do roku czyszczenie przewałów[tu fakt jest trochę brudu i roboty na 1h]

wiem że taki piec ma wiele minusów ale nie demonizowalbym go

szczerze mówiąc wolalbym ten straszny piec niż połączenie gazu z przepalaniem rekraacyjnym w kominku[np 10m3]

a czemu mówię o kablach ?

ponieważ wiem ile po pierwszej zimie wiem ile poszłoby prądu na grzanie-max to 4000kwh-bardziej 3500kwh mnożąc to ceną 0,31 złotych to chyba rozumiesz[jest jeszcze kwestia cwu ]

jeśli chodzi o NAJDROŻSZĄ pompę te 16 -17 tyś za pompę przewymiarowaną z zasobnikiem 300l i robocizną jakoś tak nie boli

a ty czym planujesz grzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OCZYWIŚCIE że miałem kamień- raz na 2 lata to nie katastrofa

i z powodu braku prądu musiałem rozpalać [robota na 15 min]

czyszczenie pieca -roboty 1do 2 min dziennie plus z 2 razy do roku czyszczenie przewałów[tu fakt jest trochę brudu i roboty na 1h]

wiem że taki piec ma wiele minusów ale nie demonizowalbym go

szczerze mówiąc wolalbym ten straszny piec niż połączenie gazu z przepalaniem rekraacyjnym w kominku[np 10m3]

a czemu mówię o kablach ?

ponieważ wiem ile po pierwszej zimie wiem ile poszłoby prądu na grzanie-max to 4000kwh-bardziej 3500kwh mnożąc to ceną 0,31 złotych to chyba rozumiesz[jest jeszcze kwestia cwu ]

jeśli chodzi o NAJDROŻSZĄ pompę te 16 -17 tyś za pompę przewymiarowaną z zasobnikiem 300l i robocizną jakoś tak nie boli

a ty czym planujesz grzać?

 

Fakt raz na dwa lata, ale jak to mi się zdarzyło po przyjeździe z długiej trasy i byłem zmęczony jak koń po westernie to taka sytuacja nie przemawia za.:bash:

Zresztą nie będę demonizował. Ja więcej nie zrobię i już. Choć tanio jest. Pompa za 16 tysięcy ? z odwiertami materiałami itd itp z robocizną fachowców.

To ona jest z Caritas Polska ? Czym będę grzał ? Chyba kable. Choć najprawdopodobniej zatopię także rurki i podłącze do rozdzielacza. To taki plan B.

Ale ja nikogo nie namawiam, piszę tylko czego ja nie zrobię. I nie twierdzę że zrobię dobrze.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jak się nie ma za bardzo pojęcia a słucha się i powtarza nie sprawdzoen mity,że pompa ciepła to drogie urządzenie.

A co się dzieje jak jest zimniej na dworze niż -15 stopni ? Dlaczego ludzie nie montują takich pomp tylko bawią się, w kosztowne odwierty lub rozkładają rury po całej działce ? Oczywiście do tego musimy jeszcze zrobić WM za naście tysięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat fajny, ale ostatnie posty lekko odbiegaja od zalozen :) od PC jest osobny watek, wiec... :)

 

a wracajac do sprawy podlogowka vs. drewno, prawdopodobnie w okolicy konca czerwca powinienem miec juz zrobiona podlogowke po calosci w domu. Dol mam zaplanowany w wiekszosci w plytkach, gore w drewnie. Termin wprowadzenia sie, to pozna jesien - jak sensownie rozplanowac wygrzewanie podlogowki pod drewno? Czy i ewent. ile powinienem przyszla podloge zaaklimatyzowac w domku? najprawd. lite drewno 15-16mm, nie za szerokie i dlugie powiedzmy te 7cm na 60-70cm z frezikiem.(wpierw planowalem dab, ale moze cos bardziej egzotycznego po lekturze tematu)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat fajny, ale ostatnie posty lekko odbiegaja od zalozen :) od PC jest osobny watek, wiec... :)

 

a wracajac do sprawy podlogowka vs. drewno, prawdopodobnie w okolicy konca czerwca powinienem miec juz zrobiona podlogowke po calosci w domu. Dol mam zaplanowany w wiekszosci w plytkach, gore w drewnie. Termin wprowadzenia sie, to pozna jesien - jak sensownie rozplanowac wygrzewanie podlogowki pod drewno? Czy i ewent. ile powinienem przyszla podloge zaaklimatyzowac w domku? najprawd. lite drewno 15-16mm, nie za szerokie i dlugie powiedzmy te 7cm na 60-70cm z frezikiem.(wpierw planowalem dab, ale moze cos bardziej egzotycznego po lekturze tematu)

pozdrawiam

 

Minimum miesiąc od ułożenia podłogi drewnianej musisz dokonać wygrzewania posadzki. Gdzieś między 5-15 dniem wygrzewasz na max temperaturze.

A podłoga musi się aklimatyzować minimum 48h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W nowym domu (~250m^2) planuję ogrzewanie z pieca gazowego 1-funkcyjnego kondensacyjnego systemu podłogowego. Pytanie teraz co można na tej podłodze ułożyć? Chciałem mieć drewno, ale przy podłogówce podobno jest kiepskie :-/ Czy są jakieś deski możliwe do zainstalowania przy tego typu ogrzewaniu? Przecież nikt w całym domu nie kładzie płytek!

 

14mm warstwówka powinna Ci się sprawdzić.

w**owe ma rację - lita zachowuje się nie najlepiej na podłogówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...