Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłogówka, ogrzewanie podłogowe a drewno, podłoga drewniana, deski, parkiet


MM1719499045

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak się uprzesz, to trochę zdjęć w albumiku znajdziesz 8) )

 

no uparłam się 8) :p :p :p pytań mam sporo ale to już na privie cię pomęczę :D

O "Domu korkowym" nawet nie pomyśłam a przecież wiele razy tam byłam :oops: namierzyłam też całkiem blisko siebie sklep z panelami drewnianymi Kahrsa, teraz trzeba tylko wizję lokalną zrobić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

to forum jest cudne... :D

Z braku pewnosci co do prawidlowosci jakiegos rozwiazania, czy warto czy nie, czy tak mozna, czy sie nadaje.....

rezygnowalam z pewnych rozwiazan ktore mi sie podobaly....

A tak poczytalam wasze wypowiedzi i juz wiem, ze jesli podoba mi sie podloga drewniana a jednoczesnie ogrzewanie podlogowe to moge to zrobic!!

I w innych tematach rozniez pomogliscie mi sie oswiecic.....

Dzieki za pomoc w podjeciu decyzji :D

 

Pozdrawiam

Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na ogrzewaniu podłogowym -cały parter- na całej powierzchni granitową płytkę..a w części salonu jakby dywan z parkietu dąb ale jakiś chiński... ok 110 za m2 ale już układanie tanie jak panela bo to się kładzie jak panel na klej....po zimie żadnych oznak zniszczenia....mają to w komforcie...i styl tego parkietu jest rustykalny tzn powierzchnia nie jest idealnie równa...wygląda z założenia jak trochę rozeschnięte deski..wiec jakby się coś działo i tak nie będzie widać..to był dobry wybór....a poza tym panele laminowane karls...też sprzedawane w komforcie mają świetne wzornictwo...i mają gwarancję jako chyba nieliczne na ogrzewanie podłogowe...i choć to panel nie drewniany to wygląda do złudzenia jak drewno ...tylko ceny bolesne ok.200 m2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

do specjalistów:

- jak sie bedzie sprawowac na podlogowce np parzona akacja?

- jesli uzyje tych stabilnych gatunkow (np merbau) to lepiej polakierowac taka podloge czy zaolejowac?

- jak zachowa sie prakiet przemyslowy z teak'a ?

 

pomozcie bo juz sie gubie - wiem jedno - chce mies na podlodze drewno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem podłogę wykonaną z desek drewnianych 1" położonych bezpośrednio na ogrzewaniu podłogowym - gruba warstwa styropianu w której w "rowkach" umieszczone były pętle grzewcze. Styropian wyłożony folią aluminiową. Nie było wylewki nad pętlami grzewczymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem podłogę wykonaną z desek drewnianych 1" położonych bezpośrednio na ogrzewaniu podłogowym - gruba warstwa styropianu w której w "rowkach" umieszczone były pętle grzewcze. Styropian wyłożony folią aluminiową. Nie było wylewki nad pętlami grzewczymi.

Ciekawe po jakim czasie się ten styropian pokruszy ?

A do czego te deski były montowane ?

No i chyba calowa deska nad podłogówką to niezła bariera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem podłogę wykonaną z desek drewnianych 1" położonych bezpośrednio na ogrzewaniu podłogowym - gruba warstwa styropianu w której w "rowkach" umieszczone były pętle grzewcze. Styropian wyłożony folią aluminiową. Nie było wylewki nad pętlami grzewczymi.

 

Ogrzewanie podłogowe bez jastrychu??? toż to grzeje powietrze pomiędzy rurkami a drzewem a powietrze ucieka przez szczeliny w kosmos - musi być bardzo "oszczędne", a po drugie musi cały czas chodzić bo czas wychłodzenia tak wykonanego ogrzewania jest bardzo ale to bardzo krótki.. Podstawą ogrzewania podłogowego jest wygrzewanie materiału który długo oddaje ciepło jak np beton. No chyba że jest to taki "kaloryfer w podłodze" :) i nie wygrzewa drewna tylko powietrze które ucieka przez "szpary i dziury technologiczne w drzewie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do specjalistów:

- jak sie bedzie sprawowac na podlogowce np parzona akacja?

- jesli uzyje tych stabilnych gatunkow (np merbau) to lepiej polakierowac taka podloge czy zaolejowac?

- jak zachowa sie prakiet przemyslowy z teak'a ?

 

pomozcie bo juz sie gubie - wiem jedno - chce mies na podlodze drewno :D

Akacja parzona sprawi mniej kłopotów niż akacja normalna. Jednak jest to drewno "słojaste", więc przy ogrzewaniu dobrze byłoby ułożyć je w jodełkę. :p

Merbau (i wszystkie inne parkiety/deski) na ogrzewaniu podłogowym zalecam olejowane/woskowane. Pod olejem/woskiem drewno oddycha - lakier "dusi" podłogi. Konsekwencje tego "duszenia" mogą być żałosne dla wyglądu/stanu podłogi (łącznie z odspoinowaniem parkietu/wylewki, że o wyłódkowaniu nie wspomnę). :(

Parkiet przemysłowy z teaka spełnia 2 z 3 zaleceń przy doborze drewna do ogrzewania podłogowego. Po pierwsze: jest to mały element. To plus. Po drugie: jest ze stabilnego gatunku. To drugi plus. Trzecie zalecenie to olej/wosk - ale decyzja należy do Ciebie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akacja parzona sprawi mniej kłopotów niż akacja normalna. Jednak jest to drewno "słojaste", więc przy ogrzewaniu dobrze byłoby ułożyć je w jodełkę. :p

Merbau (i wszystkie inne parkiety/deski) na ogrzewaniu podłogowym zalecam olejowane/woskowane. Pod olejem/woskiem drewno oddycha - lakier "dusi" podłogi. Konsekwencje tego "duszenia" mogą być żałosne dla wyglądu/stanu podłogi (łącznie z odspoinowaniem parkietu/wylewki, że o wyłódkowaniu nie wspomnę). :(

Parkiet przemysłowy z teaka spełnia 2 z 3 zaleceń przy doborze drewna do ogrzewania podłogowego. Po pierwsze: jest to mały element. To plus. Po drugie: jest ze stabilnego gatunku. To drugi plus. Trzecie zalecenie to olej/wosk - ale decyzja należy do Ciebie. :wink:

 

 

czy to znaczy, ze olejowany/woskowany tek (parkiet przemyslowy) bedzie spelnial wszytskie 3 zalecenia do ogrzewania podlogowego? - rozumiem ze przy tak malych elementach wzor ulozenia parkietu nie ma znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy to znaczy, ze olejowany/woskowany tek (parkiet przemyslowy) bedzie spelnial wszytskie 3 zalecenia do ogrzewania podlogowego? - rozumiem ze przy tak malych elementach wzor ulozenia parkietu nie ma znaczenia?...

Dokładnie tak jak napisałaś. :D Wzór nie ma znaczenia. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Tu, w Muratorze: http://www.muratordom.pl/6969_2631.htm , jest ciekawy artykuł o rodzajach podłóg drewnianych :)

 

Czytałam gdzieś, ale nie mogę znaleźć tej strony (późna pora? ;)), że do instalacji podłogówki jest wymagana grubość drewna nie przekraczająca 1,5 cm.

 

A w ogóle, niezwykle ciekawy wątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Jest takie, ponoć specjalnie przystosowane do tego celu. Nie wiem gdzie go szukać a potrzebuję szybko. Pytania o taki rodzaj drewna w większości punktów kończą się długą dyskusją na temat kiepskiego przewodnictwa drewna i jak to ludzie lubią wyrzucac pieniądze w błoto. Efektów w postaci namiarów na drewno brak.

 

Tak więc oficjalnie informuję :), że zamierzam pieniądze w błoto wywalić i proszę o pomoc w tym wywalaniu. Chcę mieć drewnianą, podgrzewaną podłogę nawet jeśli cały świat twierdzi, że ta podłoga wcale ciepła nie będzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, ja też mam zamiar wyrzucic pieniądze w błoto:) i u mnie w domu na ogrzewaniu podłogowym będzie leżało drewno i basta

 

dla mnie te wszystkie farmazony o tym, że drewno nie nadaje się są wyssane z palca i powielane az za bardzo

 

po prostu podłoga będzie się tylko dłużej nagrzewała i tyle na ten temat:) żadna tragedia poza tym sie nie stanie ( a wszelkie szpary i inne hmm... taka jest natura naturalnego drewna

 

pozdrawiam was dziewczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...