Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kupiłam przed tygodniem szafy PAX - jakieś 4metry bieżące, dużo półek - i ciągle jeszcze śmierdzi straszliwie chemią, pomimo ciągle otwartego okna. Jak długo Wam zajęło wywietrzenie mebli Ikea? - bo harmonogram remontu muszę przeprogramować...

 

 

w gabinecie mamy meble z ikea, mieszkamy już prawie 3 lata. Gdy na noc zamknę drzwi, to rano czuć zapach nowych mebli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 483
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Kupiłam przed tygodniem szafy PAX - jakieś 4metry bieżące, dużo półek - i ciągle jeszcze śmierdzi straszliwie chemią, pomimo ciągle otwartego okna. Jak długo Wam zajęło wywietrzenie mebli Ikea? - bo harmonogram remontu muszę przeprogramować...

 

Mam 2 szafy PAX, łóżko MALM, komody MALM, i nigdy nic nie czułam po umyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

endka, to na postawienie łóżka masz przestrzeń mniejszą niż 240cm? A czy w takim przypadku szuflady spod łóżka da się wysunąc po obu stronach?

Ten zagłówek jest z litej brzozy więc pewnie bez problemu można go przyciąć albo możecie na jego wzór zrobić własny zagłówek o dowolnych wymiarach z listewek/deseczek kupionych w markecie albo składzie budowlanym lub u stolarza - konstrukcja jest nieskomplikowana. W necie jest też dużo stron z instrukcjami i pomysłami jak i z czego samodzielnie wykonać zagłówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Z Ikeą to taka słodko=gorzka prawda.... był booom, był szał... szczytem marzeń wielu osób był dom wyposażony wszystkim, co tylko z Ikea. Teraz spowszedniała tak bardzo, że jak dla mnie wiele produktów to już nie hit a kit (no seria mamut dla dzieci już jest wszędzie...). Ale nie ukrywam, że cieszą oko dodatki, tekstylia, szkło :) z mebli regały można kupić, ale sofy - yyyy miałam, nie polecam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie ikeę chwalę. Szczególnie jeśli chodzi o dodatki. Choć szafy, regały i stoły też mam ;) Ale faktycznie - co do sof to racja. Mam Co prawda jedną z tych tańszych - taki stelaż z drewnianymi deseczkami i materacem na to nakładanym. Nie pamietam modelu. Ale to jest tragedia. Ostatnio znajomi na tym nocowali, obudzili się połamani.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się broniłam przed Ikeą ale wyszło jak zawsze ;)

 

Polecam stół Lisabo. Stosunek wygląd/jakość/ cena super! Stół stabilny, banalnie prosty do złożenia. Prezentuje się bardzo dobrze. Nie jest to może stół moich marzeń ale za ta cenę nic lepszego nie znalazłam.

 

Nie polecam szafa Pax. Dla mnie wielkie rozczarowanie. Tyle ochów i achów a to zwykłe g....o. Może kiedyś jakość tych szaf była lepsza ale teraz to zwykły, chamski papier. Kot zawiesił się na szufladzie i od razu dziura! Dodam, że wcześniej mieliśmy stare meble z bodzio czy coś w tym stylu maltretowane równo przez nas i koty i żadnych zniszczeń. Lekkie otarcia prawie niewidoczne. Dodam że na komodzie z Tchibo kot też wisiał i jest ok ;) Jak Ikea wytrzyma 5 lat to będzie sukces. Wszystko delikatne, trzeba obchodzić się jak z jajkiem. Strach półkę przestawić. Żałuję, że nie kupiłam jakieś starej szafy do odnowienia.

Na prawdę dziwią mnie te wszystkie zachwyty systemem Pax. Jedyny plus, że można sobie kupować po kawałku, dopasowywać jak się podoba. Ale to jedyna zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pokolenie ikea, lubię, urządziłam nią jedno mieszkanie, wymiary kuchni w domu mam pod ichniejsze meble. Długo szukałam wygodnej sofy i znalazłam ostatecznie w ikea - jest wściekle brzydka i nieprzyzwoicie wygodna - ale kosztowała tyle, co 2 tanie. Regały Billy są niezastąpione, lubię też serie Besta i Hemnes, niektóre krzesła mają świetne. Tkaniny są ok, system przechowywania salma, rolki papieru do rysowania, talerze, kubki, niektóre lampy, ramki, lustra. Rzeczy najtańsze wiadomo, że są raczej na rozwiązania tymczasowe. Trudno oczekiwać jakości i trwałości na lata od stolika z papieru za 20zł ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechaj, zgadzam się w 100 %. Sama mam sporo rzeczy z ikea i uważam, że są ok. Wzornictwo i jakość są o niebo lepsze niż np brw czy forte, choć oczywiście adekwatne do ceny. Łóżko malm w naturalnej okleinie brzozowej mam od ponad 10 lat i dalej na nim śpię. Było przenoszone 1 raz, trochę zżółkło, jak to drewno, dna można by wymienić, ale jeszcze obleci. Teraz malmy rzeczywiście są badziewne, cienkie, zwykłe płyty, wygląd zupełnie inny. Półki lack też kiedyś były oklejane drewnem, a nie w okleinie drewnopodobnej, jak wszystko teraz. A sofa i fotel ektorp są megawygodne. Oczywiście nierozkładane. Nie znalazłam jeszcze żadnej sofy rozkładanej, która byłaby ładna i wygodna zarówno do spania jak i do siedzenia (no chyba, że do spania przed telewizorem - polecam ektorpa). Mam dwa różne rodzaje pokrowców i te tańsze rzeczywiście są gorszej jakości, ale zawsze można dokupić i wymienić. Niewiele firm ma taką opcję w dobrej cenie.

Mamuty może i są wszechobecne, ale są świetne dla dzieci, lekkie, bezpieczne, kolorowe i niedrogie. Syn, choć ma już prawie 12 lat nadal nie chce rozstać się z krzesełkiem. Komody edland ładne, ale zrobione z miękkiego drewna, łatwo się niszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
jestem pokolenie ikea, lubię, urządziłam nią jedno mieszkanie, wymiary kuchni w domu mam pod ichniejsze meble. Długo szukałam wygodnej sofy i znalazłam ostatecznie w ikea - jest wściekle brzydka i nieprzyzwoicie wygodna - ale kosztowała tyle, co 2 tanie. Regały Billy są niezastąpione, lubię też serie Besta i Hemnes, niektóre krzesła mają świetne. Tkaniny są ok, system przechowywania salma, rolki papieru do rysowania, talerze, kubki, niektóre lampy, ramki, lustra. Rzeczy najtańsze wiadomo, że są raczej na rozwiązania tymczasowe. Trudno oczekiwać jakości i trwałości na lata od stolika z papieru za 20zł ;)

 

Jeżeli mogę wiedzieć to jaka to sofa? szukam sofy chyba której nie ma... do spania codziennego( musieliśmy ustąpić sypialnię dziewczynom) jednocześnie jakoś wyglądającą. Podoba nam się sofa BACKABRO, można zdejmować pokrowce i prać, ewentualnie wymienić na nowe i same materace też są wymienne...

Edytowane przez ahanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pokolenie ikea, lubię, urządziłam nią jedno mieszkanie, wymiary kuchni w domu mam pod ichniejsze meble. Długo szukałam wygodnej sofy i znalazłam ostatecznie w ikea - jest wściekle brzydka i nieprzyzwoicie wygodna - ale kosztowała tyle, co 2 tanie. Regały Billy są niezastąpione, lubię też serie Besta i Hemnes, niektóre krzesła mają świetne. Tkaniny są ok, system przechowywania salma, rolki papieru do rysowania, talerze, kubki, niektóre lampy, ramki, lustra. Rzeczy najtańsze wiadomo, że są raczej na rozwiązania tymczasowe. Trudno oczekiwać jakości i trwałości na lata od stolika z papieru za 20zł ;)

 

A to ja się odniosę do Twojej wypowiedzi :) kupiliśmy kanapę Karlstad (teraz już wycofana) i to jest nasza totalna porażka, na krótką metę może i jest wygodna, ale poduchy-siedziska się rozjeżdżają, do tego stopnia że musiałam wszyć zamki błyskawiczne, poduchy-oparcia bardzo szybko się wygniotły, skrzynia wysuwana chodzi bardzo ciężko i rysuje podłogę. Za 3 tys. można było mieć coś dużo lepszego i zraziłam się do tego stopnia, że już nigdy nie kupię kanapy z Ikea.

Jeśli chodzi zaś o Bestę, to tragiczne mają szuflady, wysuwają się do połowy długości, nigdy więcej. Przychylam się do pozytywnych opinii o Billy, Hemnes, bardzo chwalę sobie kuchnię i serię Bjursta.

Z produktów których nie polecam to też materac sprężynowy z tych droższych, fizjoterapeuta w Ikei nam doradził jako idealny materac dla nas ale niestety ja codziennie wstaję obolała, poza tym w materacu gdzieś po roku wygniótł mi się dół pod tyłkiem, no aż taka ciężka to nie jestem :sick: Materace powinno się co jakiś czas przewracać na drugą stronę, ale w tym nie ma takiej opcji.

No i na koniec, jest jedna rzecz w Ikei, bez której sobie nie wyobrażam codziennego funkcjonowania, a mianowicie rolki do czyszczenia odzieży :) tanie i najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 11 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...