Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja miałam stolik i krzesła MAMUT - teraz leżą na strychu u siostry i czekają, aż jej dzieci zaczną korzystać.

 

BTW

DZIŚ RANO o 8, 20 ZOSTAŁAM CIOCIĄ !!!!!

 

sprawowały się bardzo dobrze. Służyły córce 4 lata - żadnych pęknięć, złamań... Przyjmowały, kredki, farby, ciastolinę w każdej ilości. Doczyścić to mogłam cifem w mleczku.

Przez rok miała na stoliku postawiony monitor od komputera, duży taki ciężki 17 cali. Stolik nadal stabilny.

 

Te meble polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 483
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

MAMMUTy się sprawdziły. Nasze dzieci bardzo je lubią, i użytkują je bardzo intensywnie. Naprawdę fajna sprawa, mebelki łatwo wyczyścić, nawet zabrudzone farbami, flamastrami dają się doprowadzić do porządku. Bardzo wytrzymałe, chociaż zauważyłem, że (najprawdopodobniej jest to spowodowane czyszczeniem "na mokro") górna warstwa stoliczka dziwnie szeleści przy wycieraniu, jakby odkleiła się. Nie wiem, jak pozostałe elementy zestawu, ale stół i krzesełka mogę spokojnie polecić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam bardzo dobre doswiadczenia poscielowe :lol: z ikea - jednak zawsze kupuje te drozsze komplety.

 

Złasiłam się kiedys na taki droższy komplet, z prześcieradłem wyszło 300 zł (jak na IKEA to juz wyższa półka) - nie pamiętam jaki to typ, satyna, ciemny fiolet lub purpura, z takimi haftowanymi kwiatuszkami na brzegach. No śliczna!

Jedno ale - mam kota mainecoona, długa jedwabista sierść. Po pierwszej nocy na poscieli było więcej sierści niz na kocie. No jakby ja przyciągała...

Jak sobie pomyślę, że przed praniem muszę usunąć z poscieli całą ta sierść, to mi sie odechciewa i leży tak drugi miesiąc w koszu na pranie...

 

Co ciekawe, mam prześcieradło z materiału na oko identycznego, kupione w Conforamie (i dość tanie nawet) - nie ma takiego problemu, nic się nie czepia.

 

To tak ku przestrodze piszę, bo IKEA bardzo lubię i sporo tam kupuję.

 

Np. takie ręczniki tanie sie pijawiły (LANGAN), zaryzykowałam kupno:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60113508

Super są! Świetnie wchłaniają wodę, są średniej grubości (nie takie mięsiste, ale do wycierania w sam raz). Do nich dobrałam jednokolorowe w pasującym kolorze, tez z tych tańszych. Aha, wyprałam je najpierw w pralce na max temperaturze - tak na wszeli wypadek. Pamiętam jak wyrzucałam kiedyś ręczniki, bo nawet po wygotowaniu nie chciały wchłaniać wody (a wcale tanie nie były).

 

Pozdrawiam

zielony_listek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całe mieszkanie w ikei , :o .

Lubię ten sklep dobrze sie w nim czuję.

Co do jakości bywa z tym różnie , wiele rzeczy musiałam oddac, wymienic bo np. były porysowane . Z reklamacją nie ma problemu, nie trzeba sie tłumaczyc dlaczego dokonuje zwrotu itp. i za to lubię ten sklep .

Co mogę polecic:

szafkę z umywalką freden 80cm do łazienki ,szafka bardzo pakowna , umywalka duża , wygodna .

Całą serię leksvik - to ta drewniana , uwielbiam ją, a szczególnie okrągły stół i do tego krzesła ingolf

Szafki kuchenne (ja mam akurat stata) , najbardziej do gustu przypadły mi wszelkie szuflady rationell , cargo itp.(ogromna wygoda w uzytkowaniu).

I te wszystkie dodatki kuchenne ułatwiające pracę w kuchni.

Kanapę ectorp za to , ze moge uprac obszycie lub po prostu dokupic poza tym jest wygodna.

Mam od nich okap i tez sobie bardzo chwalę gwarancja az 5 lat .

Polecam również łóżko metalowe noresund .

Rodzice mają drewniane i też sobie chwalą .

Ale najbardziej jestem zadowolona z materacy i mat z ikei , wsumie śpię na 3 różnych materacach i matach i są rewelacyjne , najbardziej chwalę sobie ten sprężynowy 28cm .

Rewelacyjne są tez żeberka (podnoszone na głowę ).

Powłoczki na pościel bawełniane , ale tylko te droższe.

Prześcieradła bawełniane z gumką , obejmują materac jak i matę.

I polecam wszelkie dodatki , które uwielbiam i juz :)

Wszystkie meble składalismy sami nawet kuchenne ,nie zdażyło nam się na tyle mebli aby brakowało śrubek , ksiązeczek , elementów. Wszystko jest bardzo czytelne i naprawdę bardzo proste do złożenia.

Ale niezbędna jest wkrętarka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam:

- lampe z papierowym kloszem

- lampke nocną

-żaluzje drewniane

-zasłony

-pościel

Wszystko narazie bardzo ładnie wygłada , ale zaznaczam ze kupiłam to miesiąc temu. NArazie jestem zadowolona i bardzo podoba mi się ich oryginalne wzornictwo.Zwłaszcza jeśli chodzi o lampe i pościel, raczej nigdzie takiej nie można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa miesiące temu kupiliśmy sobie szlafroki-a właściwie płaszcze kąpielowe z IKEA FAMILY. Czarny i biały, z cudownie miękkiej, ciepłej frotki. Są super. Dostępne właśnie na stoisku IKEA FAMILY. Korzystaliście już z tego stoiska? Niewiele rzeczy tam mają, ale to co jest, jest tańsze niż na sklepie. Oczywiście trzeba wyrobić kartę. Z tą kartą kupiliśmy również lustra (10 zł taniej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lokum które teraz okupujemy fundneliśmy sobie kuchnie z IKEI (7-8 lat temu) - i się trzyma - szkoda tylko le ma białe środki

 

no i mój prawdziwy faworyt: sztućce

 

No wlasnie przez te białe środki i mnóstwo dziurek na półki nie wybrałam tej kuchni. Białe środki wyglądają ohydnie. Nie wyszłaby dużo taniej od tej co na zamówienie sobie zrobiłam. Za moją zapłaciłam 8 tyś (jakies 6mb).

 

Jeśli chodzi o sztućce to są rewelacja. Szczególnie DRAGON (o ile dobrze nazwe pamietam) a kosztuja tylko okolo 80zl za komplet 24szt.

 

Kuchenne drobnostki i przybory też mają bardzo dobre i tanie.

 

A czy coś jest dobrej jakości to łatwo stwierdzić na pierwszy rzut oka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztućce - nie polecam. Metalowe mi zardzewiały po barszczu czerwonym :o a te z plastikowy rączkami się rozpadają po roku używania.

Kołdry - super. Piorę, eksploatuję, niczego im nie brakuje.

Poduszki - tu gorzej. Po praniu wkład się zbija i tracą swoją "wygodę".

Powłoki (pościel) - dla dzieci świetna, dla dorosłych się trochę odbarwiła po 6 latach.

Skorupy kuchenne (kieliszki, miseczki, kubeczki) - polecam. Niedrogie, nie zmienia się wzór - jak się wytłuką można dokupić.

Meble - mamy łóżko piętrowe metalowe - generalnie ok, ale co i raz śrubki wypadają i trzeba dokręcać; łóżko dziecięce sosna patynowana rosnące razem z dzieckiem (rozsuwane) - na łóżku się tylko śpi a jest zniszczone :roll:

Meble z czarnej stali w katalogu i necie wyglądają fajnie - w realu tandeta.

Stojąca tablica dla dzieci - świetna.

Narzuty na łóżko - takie sobie.

Kosz na bieliznę - polecam; niby niepozorny a fura ubrań do prasowania się tam mieści.

Mebli nie kupuję bo mi styl nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jakimś wyjatkiem będę, bo u mnie Lack się sprawdzil:) Na poczatku u synka, a później u nas póki nie kupilismy sobie stolika kawowego (notabene jak na razie to Lack był lepszy jakościowo od BFM)

 

A co do niezmienności oferty - to ja mam ukochane kubki i miseczki, i zawsze płaczę:) jak mi się stłuką, bo wycofali je z oferty:(

 

Co do sztućców to mam takie najtańsze i ich nie lubię, noże są do niczego i bardzo łatwo się gną. Ostatnio chciałam kupić coś lepszego, ale albo widelec ma bardzo długie zęby, albo jakaś łyżka nieforemna:)

 

Podstawka dla dzieci świetna:)

 

Mamut też super, mimo, że plastik sprawdza się świetnie, znoszą wszelką dziecięcą twórczość:)

 

Tablica Malm dla dzieci też super, szkoda tylko, że te ich pisaki do tej tablicy to można tylko zmyć na mokro.

 

Noże ikea365+, ja nawet lubię, ale mąż ich nie cierpi.

 

Komoda malm- funkcjonalna (za tę cenę nie oczekiwałam super jakości), bardzo ją lubię.

 

Kołdrę mam, ale krótko, na razie ją lubię:)

 

I pościel dziecięca - REWELACJA - mam tę w paseczki. Piorę w 60 stopniach i dalej jak nowa. Mam porównanie, bo kupowąłam dużo droższe na allegro (te na licencji disneya) i tamte wyglądają jakby miały 20 lat, a tę z Ikei używam najczęściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztućce z Ikei mam już 14 lat- kupilam jeszcze w Niemczech... :D

 

ale ostrzegam! - kupiłam ostatnio taką miseczkę z rączką to podgrzewania na parze - np. roztapiania czekolady - ma bardzo ostre brzegi - juz dwa razy myjąc powaznie się skaleczyłam - naprawdę głęboko. Jest to niebezpieczne - zamierzam zgłosic to w Ikei- dziwi mnie to jednak - bo podobno zwracają uwage na takie rzeczy... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikeę (tak sie pisze? :)) bardzo lubie za wyglad i pomysly na łaczenie i proste rozwiazania, zdecydowanie mniej za jakosc :-? [ przynajmniej tych rzeczy jakie kupilam]

niestety min. polowa kupionych produktow okazalo sie niewartych swojej ceny w relacji cena/jakość.- z tym ze raczej kupowałąm tzw "duperele"

 

Na pewno nie polecam szaf! nie wiem jak te w modulach ale 2 x nacielam sie na taka wolnostojaca.

Nie polecam tkanin i poszewek - zakupilam sliczne podluzne ozdobne poduszki o te:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90102711

i po tyg lezenia i niedotykania! przez nikogo maja popekane nitki i robia sie dziury (1 kosztowala 50 zł :evil: - niestety wywalilam rachunek ale i tak chyba sie przejade i walne w nich tymi poduszkami)

 

(Poscielc na koldre i poduszki (opisywana w innym watku) na razie jest ok ale juz w przescieradle po niecalych 3 tyg uzytkowania porobily sie zbite "kuleczki"

(przescieradlo kosztowalo prawie 90 zł :/) wiec boje sie ze tu tez sie nacielam

Obawiam sie ze rolety tez sa badziewne (ale nie wiem tego jako uzytkownik)

 

aha - polecam wyciskacz do czosnku (15 zł) - fajny :) hie hie

szklanki, zastawa, akcesoria kuchenne ok

(ale tez nie wszystkie - za duzo pisania )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielonooka piłaś coś dzisiaj? Juz to było.

 

 

 

 

NIE POLECAM szaf :)

mowie o tych wolnostojacych (nie wiem jak sparwuja sie w calych zestawach)

niestety 2 x emocje przewazyly nad rozumkiem i zakupilam bardzo ładny wizualnie ale... niestety szajs :-?

 

moge polecic za to te sofy :) - bardzo jestem zadowolona

http://images1.fotosik.pl/52/3r3b22r6sy2sfwn8m.jpg

 

oraz wszelkiego typu "duperele" kuchenne - ostatnio nabylam wyciskarke do czosnku za smieszna kwote 15 zl i jest lepsza od takiej za 80 zeta :)

[/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielonooka piłaś coś dzisiaj? Juz to było.

 

 

 

 

NIE POLECAM szaf :)

mowie o tych wolnostojacych (nie wiem jak sparwuja sie w calych zestawach)

niestety 2 x emocje przewazyly nad rozumkiem i zakupilam bardzo ładny wizualnie ale... niestety szajs :-?

 

moge polecic za to te sofy :) - bardzo jestem zadowolona

http://images1.fotosik.pl/52/3r3b22r6sy2sfwn8m.jpg

 

oraz wszelkiego typu "duperele" kuchenne - ostatnio nabylam wyciskarke do czosnku za smieszna kwote 15 zl i jest lepsza od takiej za 80 zeta :)

[/b]

 

piłam herbatke :wink:

sorry bo pare dni temu napisalam taki post i mnie wywalilo z netu w trakcie wysylania

jakos zakodowalo mi sie ze nie poszło do publicznej wiadomosci

potem nie chcialo mi sie od nowa pisac (a jak widac i sprawdzac czy faktycznie sie nie wyslalo)

sorki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj oj,a mi taka lampka sie podoba :oops:

ona teraz w promocji jeszcze na dodatek :wink:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40075244

może ktoś ma taka-opiszcie jak sie ją uzytkuje

 

tylko martwi mnie co tam za halogenek taki siedzi-czy drogie są takie do ewentualnej wymiany?czy szybka sie wypalają?

 

no i najwazniejsze-czy podoba sie wam ta lampeczka?

może ja jakiś gust spaczony mam,ale chciałabim taką postawic przy łóżku

takie delikatne oświetlenie :roll:

 

znalazłam takie żaróweczki do tej lampki

http://multisort.pl/product/1834.html

jakieś takie mikrusieńkie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ostatnio nabylam wyciskarke do czosnku za smieszna kwote 15 zl i jest lepsza od takiej za 80 zeta :)

 

Do czasu.

U mnie ta wyciskarka po roku wycisnęła się razem z czosnkiem i została jedna wielka dziura.

 

mozliwe ale to samo zrobilo mi sie z wyciskarka za 80 zl i to chyba po pół roku :)

wiec wole jak cos rozwalac wyciskarki za 15 zl a nie za 80 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...