Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki,

ja z braku odpowiedzi na pytanie podjełam decyzję sama i...

Wykombinowalam, że sprobujemy z szafka kuchenną, bo ta łazienkowa było za wysoka i bardzo przytłoczyłaby lazienkę i umywalkę...

Kupiłam, na probę, zwykłą szafkę nad okap. Pomyślałam, ze w razie czego nie będzie żal jej wyrzucić, bo koszt żaden (145 złotych)...

Skręciliśmy ją odwrotnie, niż podali w instrukcji (to znaczy tak, zeby śruby były wewnątrz szafki), mąż wyfrezował otwór nasyfon, do tego ładny uchwyt i wiglada super. Zastanawiam się jeszcze, czy u stolarza nie zamówić blatu, żeby szafka nie zaciekała...

 

Szafka taka

 

http://img183.imageshack.us/img183/8470/szafkabiaadq4.jpg

 

Do górnej łazienki też takie kupoię, tylko biorę jeszcze pod uwagę czerwony front...

 

http://img120.imageshack.us/img120/6066/szafkaczerwonabi8.jpg

 

No i jak piszesz o tym puchnięciu, to coraz bardziej przekonuję się do blatu...

Chociaż i tak zdaję sobie sprawę, że za taką cenę szafki pewie nie wytrzymają tak długo, jakbym sobie tego zyczyła. No, ale jak się nie ma, co się lubi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 483
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podoba mi się Ikea jako sklep.

Mają bardzo piękne w formie meble i inne gadżety - zresztą nie ma co się dziwić, bo dla Ikei pracują najwięksi projektanci wnętrz i wyposażenia.

Jedno, co mnie rozczarowuje - nie zawsze - to jakoś wykonania - na szczęście dotyczy to tylko grupy przedmiotów - sofy - są fatalnie wykonane, biurka - nie wszystkie, zazwyczaj są to rzeczy z dolnej półki cenowej - no, ale w kształcie niesamowite!

Jak będę urządzać dom to z 50 % rzeczy będzie pochodziło z ikei, po pierwsze (wyżej) po drugie uwielbiam sama skręcać rzeczy :) Po trzecie jak chodzę po innych sklepach meblowych to ręce mi opadają, wszystko wielkie masywne obite tkaninami których nietoleruje zarówno materiałowo jak i kolorystycznie.

Co do cen Ikea to nie zgodze się że są to meble tanie - te co mi się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam szafki z ikea w lazience w poprzednim mieszkaniu, fronty imitacja brzozy z taka plyta plastikowa w srodku.

Ja bylam zadowolona, nic sie nie dzialo, i tez mialam te prostokatna umywalke nakladana na szafke.

Bylam do tego stopnia zadowolona ze myslalam zeby w nowym domu tez te szafki kupic. Ale stanelo na blacie z kafelkow.

A umywalka z ikea, mimo ze w porownaniu z inna ceramika jest moze troche zolta, to design moim zdaniem ma rewelacyjny. Gdybym miala jeszcze jedna lazienke to wlasnie z ta umywalka.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może u nas jest mała lazienka i blisko wanny oraz chlapiemy więcej niż inni, a może IKEA pogorszyła w międzyczasie jakość. Przyznam też, że nie wycieram szafki po używaniu umywalki. Moja szafka ma dwa lata, spuchły od góry te białe boki i listwy srebrne otaczające szkło na drzwiczkach frontowych.

A umywalka rzeczywiście jest super, wygodna i ładna. Kolor ceramiki według mnie nie musi być "oślepiająco" biały - lekko kremowy jest OK, zwłaszcza do cieplych kolorów płytek. Koło też ma taką lekko kremową ceramikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mnóstwo rzeczy z IKEI nie uwielabiam wcale tego skelpu, ale stosunek jakości do cen jest na ogół nie do przebicia, Jeśli kogoś stać na lepszy sklep gratuluję, dla pozostlych dziele sie doświadczeniami :)

Co dobre, zaczynajac od najlepszego:

- KUCHNIA! Kupiona 15 lat temu! Szare fronty, teraz juz nie w asortymencie. Nadal trzyma sie swietnie. Co prawda uzytkowana najpierw przez singla, ale potem przez wiele lat mieszkanko wynajete, znajomym, ale zawsze.

 

- Droższe pościele / np dla dzieci BARNSLIG RAND

 

- Lampy: Samtid ok, dla dzieci> smila bloma ma się dobrze, KRYP tez, ale taką w ksztalcie księżyca synkowi udało sie po 2 latach popsuć, lampka biurowa antifoni

 

- meble biurowe: komody z szufladami GALANT

 

Takie sobie, jakość dokladnie odpowiada cenie:

regaly Billy, polki na buty, halogeny sansa, regał expedit

 

- Najwiekszy niewypał!!!!

> sofa Mysinge - ostrzegam. Na skutek bardzo keipskiej jakości mocowania nóg, strasznie porysowany parkiet.

Poza tym teoretycznie

`Łatwo utrzymać w czystosci; pokrycie można zdjąć i uprać w pralce` hahaha,

w praktyce zdejmowanie i zakładanie obić to mordęga.

Nastepnym razem przed zakupem sofy osobiscie sprawdze jak to jest ze zdejmowanie obic.

Stoliczek też kiepski ale to akurat było widoczne na pierwszy rzut oka.

 

Powodzenia w wyborach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej zbliżaliśmy się do końca remontu (i gotówki), tym bardziej lubiłam Ikeę :-) Ale tak serio to goraco polecam:

 

1) krzesła Nordmyra http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10087644

 

Mam w jadalni piękny olejowany jesionowy stół, taki jak na zdjęciach na tej stronie http://mogaleria.com/ i krzesła Nordmyra rewelacyjnie się wpasowały.

 

2) Regał Expedit w okleinie brzozowej: wygląda super, jest pojemny (trzy takie regały 5x5 rozwiązały nam problem dwóch tysięcy książek) i przede wszystkim tani. Kiedy usłyszałam od stolarza wycenę regału - 16.000 :o , wiedziałam, że raczej nie skorzystam i tak oto odkryliśmy na nowo Ikeę (trzy regały kosztowały 1500 zł)

 

3) tkaniny np seria Lena albo Patricia i pościel

 

Nie polecam mebli tapicerowanych. Sofa, Tomelilla bodajże, dosłownie rozleciała się po 5 latach.

 

No i ostatnio odkryty kit: lampa Kulla http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00121002. Cóż, że estetyczna, skoro praktycznie nie daje żadnego światła. No, może jak się przysunie fotel pod samą lampę to BYĆ MOŻE jedna osoba z trudem przeczyta duży druk. W tym kontekście rozbawił mnie opis produktu "Dzięki dyfuzorowi emitowane światło nie oślepia". Istny majstersztyk marketingu - faktycznie nie oślepia, kłamstwo trudno zarzucić. Teraz próbuję tę nieszczęsną lampę oddać ale niestety wypakowałam poszczególne częsci z worków foliowych i robią fochy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

jeszcze przymierzamy sie do zakupu takich zabiespieczeń dla dzieci na okna,szuflady i drzwi

może ktoś ma takie-napiszcie prosze jak sie sprawują-czy są wytrzymale i funkcjonalne?

 

http://ikea.k2.pl/staticProd/bezpieczenstwo.html

 

 

ja mam zabezpieczenie na kuchenke.. po ok 2 miesiacach sie rozpadlo srubki powypadaly... moj mąz zanitowal .. ale i tak jakosc kiepska

a ja tą metalową barierke mam na kuchence juz 5 lat, jedna śrubka zginęła ale reszta jest w świetnym stanie, minusem jest to ze brud wchodzi w miejscy styku z blatem, poza tym czysci sie wszystko b. dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ostatnio nabylam wyciskarke do czosnku za smieszna kwote 15 zl i jest lepsza od takiej za 80 zeta :)

 

Do czasu.

U mnie ta wyciskarka po roku wycisnęła się razem z czosnkiem i została jedna wielka dziura.

u mnie daje rade tylko te gumowe nakładki na uchwytach popękały i sie zgubiły

 

a co do hitów...to polecam dzbanek na sok, szklany jakos po 7,90 ostatnio był, ładnie wygląda jest poręczny i lekki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas sprawdziły się:

antilop - krzesełko z blatem do karmienia małych dzieci - rewelacja

taboret antypoślizgowy do łazienki dla dziecka

sofa beddinge

expedit

fotele poang

 

nie polecam:

fotel rozkładany lycksele - tak jak pisano wcześniej, męczące zakładanie pokrowca, zwłaszcza kiedy fotel dosunięty do ściany

 

planujemy do budowanego teraz domu zakup mebli kuchennych, ale nie jesteśmy jeszcze zdecydowani na rodzaj frontów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

po dłuzszym uzytkowaniu poscieli z IKEA (kupiłam przescieradlo i poszewkę na kołdre i poduszkę - chyba najdrozsza jaka była - odpowiednio 70 zł przescieradlo i 160 zł komplet poszewek koldra i 1 poducha) z satynowanej (czesanej?) bawełny

- OFICJALNIE I PUBLICZNIE stwierdzam ze jest to MEGA BADZIEW :evil:

Po paru praniach (w nieskiej temp i bez wielkiego wirowania w dobrym proszku) - klaczy sie, na przescieradle porobiły sie takie "kulki", poszewki sie "zmechaciły" i stracily kolor .

Calosc po tych 3- 4 miesiacach wyglada jak wyleniała szmata do podłogi :evil:

to tyle w temacie :evil:

 

(polecicie jakas dobra posciel - bez wzorkow lub z bardzo minimalistycznymi!!! :( wlasnie w takim "ikeowskim" stylu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...