Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

potwierdzam - łóżka drewniane z Ikea to porażka

Kupiliśmy takie nawet nie najtańsze i o ile materac jeszcze ujdzie - o tyle samo łóżko po dwóch miesiącach skrzypi tak że już wkurza. Rozumiem że my młodzi jesteśmy ale żeby nie wytrzymało dwóch miesięcy harców?

Co prawda liczyłem się z tym i kupiłem je tylko dlatego że nie było mnie akurat teraz stać na takie które mi się podobało naprawdę (ok. 3tys za samo łóżko). No ale i tak rozczarowanie jest spore.

Żona uwielbia ten sklep i żeby nie mój stanowczy protest umeblowałaby cały dom tam - mi się niestety ten styl nie podoba, drażni niska jakość - ostatnio w całym sklepie spodobała mi się jedna lampa stojąca. Na obronę dodam że mamy w korytarzu szafy Pax - i te wyglądają na razie na solidne. Ot i wyjątek od reguły

 

mój stelaż kosztował 1600 zł (obecnie 1200) - to ten: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50080315

 

moje mieszkanie jest małe, a przez składanie łózka (drugi materac lądował za oparciem, przy scianie) zyskiwalam miejsce w sypialni

 

chetnie pozbędę się łózka przy najblizszej okazji, bo bardzo skrzypi

 

materace kupilam tanie, kosztowaly kilka lat temu 150 zl kazdy (80cm) - dwa razy się rozklejały, panowie przyjechali sklejac, od tego czasu dzialaja bez zarzutu :) wygodnie się spi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 483
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miałam sofę i fotel dokładnie nie pamiętam nazwy chyba Ektorp lub podobna. Był to szajs, że do tej pory pamietam. Po 10-min siedzenia wszystkie poduszki zsuwały sie na podłogę. Wieczny bałagan. A w tym czasie jak kupowałam nie było to bardzo tanie. Okropne

ja mam ektorp już szósty rok. I tak: pokrowce białe wypadałoby wymienić (ale która kanapa da radę po tylu latach być śnieznobiała - i tu uwaga - uzywam niemieckich proszkow, wiec to nie wina prania)

 

poduszki - oparcia wymagaja wymiany bo sie poniszczyly

 

kanapa ogolnie jest super wygodna do siedzenia (przyjemnie miękka) i nawet teraz - robiac remont generalny chce ją zostawic

 

naprawię ją trochę i będzie git

 

mnie bardzo odpowiada to, ze moge kupic nowy pokrowiec i przez to calkowicie zmienic wyglad pokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie mebli lazienkowych. Dzisiaj spodobalo nam się kilka i mam pytanie, czy ktos uzytkuje i ma jakies uwagi (pozytywne i negatywne)

 

1. szafka godmorgon z umywalką

 

2. szafka i lawka Molger

 

3. szafka Flaren

 

4. szafka freden wraz z umywalka hollviken

 

Czy ktos z Was kupowal tam moze baterie lazienkowe i ma jakies opinie na ich temat? Lub dokupywal do umywalki z Ikei baterie razem z korkiem, czy nie bylo problemow z podlaczeniem?

 

ja mam jedną baterię, wklej zdjęcia, bo modelu nie pamiętam, to powiem Ci którą mam i jak jej się używa (zamontowana ok. 1,5 roku temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie mebli lazienkowych. Dzisiaj spodobalo nam się kilka i mam pytanie, czy ktos uzytkuje i ma jakies uwagi (pozytywne i negatywne)

 

1. szafka godmorgon z umywalką

 

2. szafka i lawka Molger

 

3. szafka Flaren

 

4. szafka freden wraz z umywalka hollviken

 

Czy ktos z Was kupowal tam moze baterie lazienkowe i ma jakies opinie na ich temat? Lub dokupywal do umywalki z Ikei baterie razem z korkiem, czy nie bylo problemow z podlaczeniem?

 

Od 4 m-cy użytkuję szafkę flaren i freden z umywalkami hollviken, obie bez zarzutu, z serii łazienkowych (ale nie pamiętam nazwy) siostra ma meble ciemnobrązowe z mlecznymi szybami od 3 lat, nic się z nimi nie dzieje.

 

Mam również baterię kuchenną, z wyciąganą wylewką Tarnan, wygodna i ładna, zamontowana do zlewozmywaka Teka. Działa z korkiem bez zarzutu.

 

Inne meble:

- chwalę sobie serię leksvik, mam komody od ok 7-8 lat użytkowane w pokoju dziennym, przeprowadziły się z nami, trzeba tylko uważać, żeby nie wdusić blatów, bo to jednak miękka sosna,

- kuchnia z gładkimi frontami brzozowymi nexus, testowana w starym domu przez 2 lata, do nowego kupiłam taką samą,

- szafa pax - lakierowane fronty - dziwnie się kurzą, od góry robią się smugi, ale za to wyglądają super (zwłaszcza po odkurzeniu :) ),

- córka ma łóżko metalowe białe 140 cm z wysokim "kutym" zagłówkiem, jest również ok, ale na razie krótko użytkowane.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podpowiecie jak jest z trwałością mebli z serii LEKSVIK, zamierzam kupić do pokoju dzieciny a podobno to miękkie drewno i się nie nadaje na takie traumatyczne przeżycia :)

 

Ja mam szafę trzy-drzwiową z tej serii i wysoka komodę. Jestem zadowolona.

Choc ja po nich nie skaczę ;)

Planuję zakupić jeszcze biurko, chociaż uważam, że jest mało praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

Ja mam garnki IKEA 365+ i mają rdzawe plamki. Mam je od 1,5 roku.

Dzisiaj, po przeczytaniu wielu postów na różnych forach, zdecydowałam się je

zareklamować. Garnki ze stali nierdzewnej nie powinny przecież rdzewieć.

Po bardzo niemiłej wymianie zdań dostałam nowy komplet garnków. Pani od

reklamacji mówiła, że to moja wina i to ja coś źle robię, że jest rdza. No i

oczywiście jestem pierwszą i jedyną, której się to zdarzyło. Straszyła, że

następnym razem gdy przyjdę z reklamacją to będą ja wnikliwie rozpatrywać.

 

Jest mi bardzo przykro, iż stało się to w sklepie, który do tej pory bardzo

lubiłam i po którym nie spodziewałabym się takiego traktowania klienta. A robię

tam zakupy bardzo często od jakiś 12 lat.

 

Myślę, że jakby więcej ludzi zgłaszało te problemy i reklamacje to by je w końcu

wycofali lub ulepszyli, czy coś takiego. W końcu to są podobno garnki ze stali

nierdzewnej. Robią tak co jakiś czas z różnymi produktami, na które ludzie

zgłaszają reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, iż pierwszy raz zawiodłam się na sklepie IKEA, do tej pory wszystko co kupowałam było bez zarzutu.

Mąż się nawet śmieje, że możemy być reklamą ikei, bo większość rzeczy tam kupujemy.

Ale dzisiaj porządnie mnie zdenerwowali:(( :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez dorzyce swoje typy:

Nume jeden to kuchnie, Mam już drugą i sobie bardzo chwale - najlepszy stosunek ceny do jakości, a do tego okucia bluma, które sa chyba niezniszczalne. W pierwszej kuchni wszystko chodzi od 8 lat bez żadnych regulacji.

numer 2 szafy pax- mam taką 3 metrową z drzwiami przesównym ze szkła i aluminium- wszystko chodzi bez zarzutu od 5 lat.

Leksvik- dobra cena za całkiem przyzwoity wygląd no i cos z kawałka drewna a nie paxdzierza.

POściel- kupuje tylko tą najtańszą po 19-30 zeta z wyprzedazy i nie narzekam. Ni żal mi bedzie tego wywalic jak mi sie w którym zrobi ddziura choc najstarsze poszwy i przescieradła z gumką mają już chyba z 8 lat.

Przescieradła kupuje tylko z gładkiej bawełny bo te z dżerseju czy frote szlag trafia momentalnie, neizaleznie czy sie to kupi w ikea czy gdzie indziej.

Sztućce kiedys były fajne i niezniszczalne ale ostatnio rabią je z coraz cienszej i miekszej blachy wiec nie polecam tych z półki budżetowej.

GAry z seri 365+ - bardzo fajna pozycja do indukcji w bardzo rozsadnej cenie.

wyciskarka do czosnku- kiedys były robione z jakiegoś miekkiego odlewu i rozwalały sie po paru miesiącach, teraz robia z wkładka ze stalowa wytłoczką i sa niezniszczalne,

do tego- drewniany stołek którego zdjęcia sa na pierwszej stronie watku, mebelki z plastiku mammut dla dzieci, plastikowe krzesełko do karmienia niemowlaków, zabezpieczenia patrul .

Hot-dogi, pulpeciki, i golonka;-)

Odradzam:

Tanie poduszki i pościel- zbijaja sie po praniu i są do wyrzucenia,

najtańsze materace spręzynowe, skrzypia i dosć długo smierdza chemią, a do tego ciezko z nich zdjąc pokrowiec, że o powtórnym jego założeniu nie wspomne.

 

Sporo w przypadku mebli z ikea zalezy od montażu- czasem wystarczy sos za mocno dokręcic albo niedokręcić i potem mebelek skrzypi albo sie rozłazi.

 

[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez dorzyce swoje typy:

Nume jeden to kuchnie, Mam już drugą i sobie bardzo chwale - najlepszy stosunek ceny do jakości, a do tego okucia bluma, które sa chyba niezniszczalne. W pierwszej kuchni wszystko chodzi od 8 lat bez żadnych regulacji.

numer 2 szafy pax- mam taką 3 metrową z drzwiami przesównym ze szkła i aluminium- wszystko chodzi bez zarzutu od 5 lat.

Leksvik- dobra cena za całkiem przyzwoity wygląd no i cos z kawałka drewna a nie paxdzierza.

POściel- kupuje tylko tą najtańszą po 19-30 zeta z wyprzedazy i nie narzekam. Ni żal mi bedzie tego wywalic jak mi sie w którym zrobi ddziura choc najstarsze poszwy i przescieradła z gumką mają już chyba z 8 lat.

Przescieradła kupuje tylko z gładkiej bawełny bo te z dżerseju czy frote szlag trafia momentalnie, neizaleznie czy sie to kupi w ikea czy gdzie indziej.

Sztućce kiedys były fajne i niezniszczalne ale ostatnio rabią je z coraz cienszej i miekszej blachy wiec nie polecam tych z półki budżetowej.

GAry z seri 365+ - bardzo fajna pozycja do indukcji w bardzo rozsadnej cenie.

wyciskarka do czosnku- kiedys były robione z jakiegoś miekkiego odlewu i rozwalały sie po paru miesiącach, teraz robia z wkładka ze stalowa wytłoczką i sa niezniszczalne,

do tego- drewniany stołek którego zdjęcia sa na pierwszej stronie watku, mebelki z plastiku mammut dla dzieci, plastikowe krzesełko do karmienia niemowlaków, zabezpieczenia patrul .

Hot-dogi, pulpeciki, i golonka;-)

Odradzam:

Tanie poduszki i pościel- zbijaja sie po praniu i są do wyrzucenia,

najtańsze materace spręzynowe, skrzypia i dosć długo smierdza chemią, a do tego ciezko z nich zdjąc pokrowiec, że o powtórnym jego założeniu nie wspomne.

 

Sporo w przypadku mebli z ikea zalezy od montażu- czasem wystarczy sos za mocno dokręcic albo niedokręcić i potem mebelek skrzypi albo sie rozłazi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam:

Tanie poduszki i pościel- zbijaja sie po praniu i są do wyrzucenia,

najtańsze materace spręzynowe, skrzypia i dosć długo smierdza chemią, a do tego ciezko z nich zdjąc pokrowiec, że o powtórnym jego założeniu nie wspomne.

Poduszek nie mam, ale mam kołdrę mysa stra - (podwójna 1+3) wielosezonowa, po praniu nic się nie zbiło.

Materac sprężynowy sultan hogbo (najtańszy) - nie skrzypi, nie śmierdzi, pokrowca nie zdejmowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś użytkuje krzesło NANDOR z ikei

http://i48.tinypic.com/52c74h.jpg

 

jak sie sprawdza w praktyce?

 

Ja mam te krzesła od 1.5 roku. Dość wygodne do siedzenia, ale trochę skrzypią w chwili opierania się o oparcie krzesła. Natomiast na plus, pomimo wcześniejszych obaw, zaliczam wyplatankę - zupełnie nie widać na niej brudu, pomimo użytkowania stałego, i nie odkształca się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miał doświadczenia z sofą Manstad?

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60126092

 

podłączam się pod pytanko, testowałam w sklepie i jest bardzo wygodna, lekko się rozkłada i składa, nie stać mnie na mebel do salonu za 3 tyś a ten jest ok. chodzi mi o obicie czy się nie zaciąga i nie mechaci za szybko (w domu kotek i piesek 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy też stolik pod tv i ławę za małe pieniądze, jak nam się stopa podniesie na drewniane meble to bez żalu tamte oddamy itp.

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10153158

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00095036

 

wszystko w kol. orzech

 

dodam, że my z mężem jesteśmy 2 lewe ręce do majsterkowania a składanie mebli z IKEA to czysta przyjemność więc miła odmiana i dlatego resztę mebli też będzie z IKEA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mają fajne pomysły, choć wykonanie nie zawsze dorównuje pomysłowi...

większość "Made in China"

 

W sklepach Ikea najlepsza jest kawa w restauracji :lol:

 

fakt to ich wada, spodziewałam się wszystkiego made in szweden, a ja mam manie czytania wszystkich nalepek i niestety większość made in china :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mają fajne pomysły, choć wykonanie nie zawsze dorównuje pomysłowi...

większość "Made in China"

 

W sklepach Ikea najlepsza jest kawa w restauracji :lol:

 

fakt to ich wada, spodziewałam się wszystkiego made in szweden, a ja mam manie czytania wszystkich nalepek i niestety większość made in china :-?

nikt nigdy nie był w chinach, a wszyscy mają pełno pamiątek? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...