Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Meble kuchenne - jesteśmy bardzo zadowoleni

Szafy Pax - jak wyżej

Wok za 15PLN - po trzecim użyciu poleciał do kosza

Regał na książki Billy - stoi i służy

Szafka pod telewizor - jak wyżej

Fotele i podnóżek Poang - bardzo wygodne i do tego tanie

Fotel Allak do komputera - niezwykle wygodny i jak dotychczas nic się nam nie odparzyło

Komoda Malm - w codziennym użytku, narzekać nie można

Materiałowy kosz na bieliznę Skubb - rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 483
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tak, ma. Wybranych produktów. W katalogu zawsze są opisane daty - kiedy jaki produkt można kupić taniej.

Poza tym, co kilka lat, kiedy wycofywana jest dana seria produktów obniżki są o 50%. Ja tak kupiłam łóżko do sypialni. Kosztowało 200 zł (sama rama, bo trzeba było dokupić dno i materac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Nie przesadzajcie z tymi Chinami.

Część mebli sosnowych jest produkowana w Polsce :)

Jestem bardzo zadowolona z serii Leksvik (komoda, biurko, szafka pod TV), użytkowane kilka lat - bez śladów.

Teraz planuję zakup kanapy Ektorp, choć widzę, że zdania na jej temat są podzielone... No i się waham, waham się ;)

 

Pozdrowienia,

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im bliżej ostatecznych decyzji co do umeblowania mieszkania, tym bardziej zwracam się w stronę IKEI.

 

na poczatku planowałam tylko łóżko - teraz juz cała sypialnia będzie ikeowa: łózko BRIMNES, szafy PAX, stoliki nocne (VINSTRA chyba, ostateczna decyzja jeszcze nie podjęta) i stolik BESTA BURS.

 

teraz pewnie jeszcze salon będzie z IKEI, bo potrzebuję prostych białych mebli a nigdzie poza ikeą nie mogę znaleźć nic mi odpowiadającego. będą więc regały EXPEDIT i szafka na telewizor z serii BESTA. nie mogę sie tylko przekonać do ich narożników, choć wizualnie mi się niektóre podobają.

 

komoda na przedpokój pewnie też będzie z IKEI.

 

ogólnie wychodzi mi na to, że meble będe miała albo robione na zamówienie - kuchnia, szafa w przedpokoju, stolik kawowy - albo z IKEA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciałabym lampy ( przynajmniej te stojące na szafkach nocnych ) , jak również dodatki, typu kwiatki ( ale sztuczne ) bo te żywe nigdy nie przetrwały, czy ktoś może wie czy dostępne są jeszcze gdzieś takie storczyki na jednej gałązce, ale z takimi białymi , grubymi płatkami, za każdym razem jak jestem w Ikei to są ale takie z płatkami prawie przezroczystymi i w dodatku wyglądają o sto razy gorzej niż poprzednie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam,

czy ktoś użytkuje pojemnik na buty KOMPLEMENT? Chodzi mi o taką półkę na buty składającą się z prawideł ustawionych w pionie do zawieszania butów, czy taki sposób przechowywania butów jest wygodniejszy niż zwykła półka na buty? Ogólnie jak byście ocenili inne elementy ułatwiające przechowywanie z systemu KOMPLEMENT lub innych, czy ułatwiają przechowywanie, czy są praktyczne np. pojemniki z przegrodami czy wieszak na apaszki? Do tej pory nie miałam garderoby a chciałabym mieć wygodną i praktyczną a jeśli te pojemniki na buty nie są praktyczne to taniej wyjdą zwykłe półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam zakup krzeseł GILBERT - uzytkuję takie od pół roku, a wyglądają jakby miały ... 5 lat conajmniej. Krzesła są białe, więc zdawałam sobie sprawę, że w kuchni utrzymanie ich w czystości będzie wymagało zachodu, ale to istny koszmar. Farba na oparciu częściowo zeszła po pierwszym myciu wodą z łagodnym srodkiem, zaraz po zakupie!!!!!! Potem było tylko gorzej - krzeseł po prostu nie mozna domyć - mam artystyczne zdobienia po farbce plakatowej (zmywałam natychmiast!), po tłustych palcach, itp. Ale prawdziwy koszmar to oryginalna nalepka firmowa* na jednym z krzeseł ( z pozostałych łatwo udało sie odkleić).** Próbowałam wszelakich w mairę łagodnych środków czyszczących, bo od silnych oczywiście zejdzie farba. Bez skutku. Teraz nalepka jest trochę obdarta i brudna - istna ozdoba!!! Natomiast z wielu innych produktów z Ikea jestem bardzo zadowolona...obierak do ziemniaków, cienki koc polarowy, ręczniki (bardzo tanie, więc nie żal wyrzucic tych wysłużonych), metalowe łóżko rosnące razem z dzieckiem (super),do tego wygodny materacyk, pościel dziecieca, ściereczki do wycierania naczyń, baldachim, dywanik dla dziecka, naścienne lampki - kwiatki, tablica - sztaluga...Natomiast zdecydowanie nie sprawdziła się siatka- półka w formie walca- z racji trudnego dostepu do 'półeczek' bedąca zbiorowiskiem raczej nie używanych już zabawek.I jeszcze jedno -* nie jestem zadowolona z garnków MEDALJ* - takich "kulistych" w formie.* Wizualnie - śliczne, nadające się do indukcji, ale zaokraglone do wewnątrz brzegi powodują, że* nie da się z nich nic przelać do innego naczynia bez rozlewania, ponadto uszy garnków baaardzo się nagrzewają.**********
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ektorp już szósty rok. I tak: pokrowce białe wypadałoby wymienić (ale która kanapa da radę po tylu latach być śnieznobiała - i tu uwaga - uzywam niemieckich proszkow, wiec to nie wina prania)

 

poduszki - oparcia wymagaja wymiany bo sie poniszczyly

 

kanapa ogolnie jest super wygodna do siedzenia (przyjemnie miękka) i nawet teraz - robiac remont generalny chce ją zostawic

 

naprawię ją trochę i będzie git

 

mnie bardzo odpowiada to, ze moge kupic nowy pokrowiec i przez to calkowicie zmienic wyglad pokoju

 

No tak, ja nie mam nic przeciw pokrowcom, tylko te rzepy, które nie trzymają tak jak trzeba poduszek i wszystko zjeżdża na podłogę. Na szczęście już nie mam tego koszmaru w domu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś użytkuje pojemnik na buty KOMPLEMENT? Chodzi mi o taką półkę na buty składającą się z prawideł ustawionych w pionie do zawieszania butów, czy taki sposób przechowywania butów jest wygodniejszy niż zwykła półka na buty?

Użytkuję, na pewno jest większy porządek niż na zwykłej półce na buty, łatwo ogarnąć wzrokiem i wybrać buty które się potrzebuje. Prawidła poustawiałam standardowo jeśli chodzi o odstępy, więc jest ciasno dla męskich "płetw" :D Ale nie chce mi się już przestawiać. No i plus jeszcze jeden - buty nie deformują się.

wieszak na apaszki?
Też mam i jeszcze leży w opakowaniu, ale... nie mam apaszek :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeoAureus bardzo dziękuję za odpowiedź a o co chodzi z tym ustawieniem odstępów - czy tam można coś regulować?

A jeśli chodzi o to co ja mogę polecić z IKEI to oczywiście taboret ze schodkiem BEKVAM.

Od ok 4 mies. synek ma stolik okrągły, krzesełka i półki MAMMUT - kolorowe, łatwe w czyszczeniu, lekkie ale stabilne, nawet my siadamy i bez problemów wytrzymują.

Ręcznik dziecięcy z kapturem BARNSLIG - mały wygląda w nim jak żabka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś użytkuje/użytkował ikeowskie dywany z sizalu?

 

My uzytkowalismy, ale juz nigdy wiecej nie bedziemy. Te dywany nie nadaja sie do czyszczenia, wiec szybko nabieraja 'uzywanego' charakteru. Owszem, ladnie wygladaja, ale jak ma sie psy to stanowczo odradzam. Te z trawy morskiej tez odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeoAureus bardzo dziękuję za odpowiedź a o co chodzi z tym ustawieniem odstępów - czy tam można coś regulować?

Tak, można regulować odstęp między prawidłami (każde prawidło trzeba przykręcić, żmudna robota :-) ) Ja ustawiałam prawidła w regularnych odstępach, a powinnam kilka zrobić z większymi coby się wspomniane szerokie, męskie buty mieściły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...