Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kurka, kupiłem 6 krzeseł Borje w Ikei i po złożeniu ich okazuje się, że 4 z nich się kiwają... Nie wiem czy to jakaś felerna seria czy ja coś składam nie tak? Niby nie bardzo jest tam jak się pomylić, bo składanie tego jest proste jak drut, ale cholera wie...

Miał ktoś z Was taki problem?

Popróbuje jeszcze porozkręcać i jeszcze raz skręcić te krzesła. Ale jak sie nie uda to będę musiał reklamować... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 483
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 weeks później...
Zdecydowanie odradzam zakup krzeseł GILBERT - uzytkuję takie od pół roku' date=' a wyglądają jakby miały ... 5 lat conajmniej. Krzesła są białe, więc zdawałam sobie sprawę, że w kuchni utrzymanie ich w czystości będzie wymagało zachodu, ale to istny koszmar. Farba na oparciu częściowo zeszła po pierwszym myciu wodą z łagodnym srodkiem, zaraz po zakupie!!!!!! Potem było tylko gorzej - krzeseł po prostu nie mozna domyć - mam artystyczne zdobienia po farbce plakatowej (zmywałam natychmiast!), po tłustych palcach, itp. Ale prawdziwy koszmar to oryginalna nalepka firmowa* na jednym z krzeseł ( z pozostałych łatwo udało sie odkleić).** Próbowałam wszelakich w mairę łagodnych środków czyszczących, bo od silnych oczywiście zejdzie farba. Bez skutku. Teraz nalepka jest trochę obdarta i brudna - istna ozdoba!!!

 

Czy te krzesła są aż tak złe??

http://images38.fotosik.pl/504/38027e49b06a6baa.jpg

bo mi się strasznie podobaja i zamierzam kupic je w ciemnym brązie

Czy ktoś jest z nich zadowolony ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Zakupiłem, złożyłem meble z IKEI z serii Leksvik. I powiem szczerze jesteśmy bardzo zadowoleni. Meble są poążadnie zrobione i nie mam obaw, że będą nam służyły jeden sezon:) . Do pokoju dziecięcego być może nieco smutne, ale po co są tapety i fototapety? Kupiliśmy łóżko, komodę, szafę, pojemniki na pościel, materace do "rosnącego z dzieckiem " łózka i pościel - również dobrej jakości. Ta seria przeczy marce IKEI. Leksvik to meble drewniane. Opowiem o swoich wrażeniach za miesiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam zakup krzeseł GILBERT - uzytkuję takie od pół roku' date=' a wyglądają jakby miały ... 5 lat conajmniej. Krzesła są białe, więc zdawałam sobie sprawę, że w kuchni utrzymanie ich w czystości będzie wymagało zachodu, ale to istny koszmar. Farba na oparciu częściowo zeszła po pierwszym myciu wodą z łagodnym srodkiem, zaraz po zakupie!!!!!! Potem było tylko gorzej - krzeseł po prostu nie mozna domyć - mam artystyczne zdobienia po farbce plakatowej (zmywałam natychmiast!), po tłustych palcach, itp. Ale prawdziwy koszmar to oryginalna nalepka firmowa* na jednym z krzeseł ( z pozostałych łatwo udało sie odkleić).** Próbowałam wszelakich w mairę łagodnych środków czyszczących, bo od silnych oczywiście zejdzie farba. Bez skutku. Teraz nalepka jest trochę obdarta i brudna - istna ozdoba!!!

 

Czy te krzesła są aż tak złe??

http://images38.fotosik.pl/504/38027e49b06a6baa.jpg

bo mi się strasznie podobaja i zamierzam kupic je w ciemnym brązie

Czy ktoś jest z nich zadowolony ??

 

Kiedyś pytałam o te krzesła na forum. Dostałam odpowiedź, że są fajne, w sumie ok. ale mało stabilne, rozjeżdżają się poprostu. Ja zrezygnowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gilberta z Ikei nie miałam ale w wynajmowanym mieszkaniu miałam podobne z BRW. Nogi rozjechały się i metal złamał się pod kolegą wagi zdecydowanie lekkiej, spokojnie siedzącym, nie kiwającym się itp. Myślę, że duże znaczenie miał tu fakt, że krzesło stało na panelach a nie dywanie. Nie wiem też jaka jest konstrukcja nóg tych krzesał z ikei - te z BRW miały dwa elementy w kształcie litery U skrzyżowane - aż się prosiło o katastrofę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłam właśnie serię malm dąb bielony: łóżko 160cmx200, dno sułtan laxeby 2szt., komodę 4szuflady (tą niską), półkę - szczyt łóżka i 2 szafki

wczoraj skręcaliśmy, było trochę zabawy z poskładaniem lamelków dna i z tą półką/szczyt łóżka, ale ogólnie dobre wrażenie, meble wyglądają solidnie, jak się będą sprawować to dopiero zobaczę :)

Obraz 150..jpgObraz 149..jpg

 

chcieliśmy wziąć jeszcze krzesła harry i stół bjursta ale akurat go brakło, czy może ktoś je użytkuje?

Edytowane przez KamaG
dopisek i zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

chcieliśmy wziąć jeszcze krzesła harry i stół bjursta ale akurat go brakło, czy może ktoś je użytkuje?

 

my mamy już drugi rok stół bjursta (ten prostokątny za 599) i generalnie nie narzekamy. Solidny stół, jak za te pieniądze. Jedyne co mnie w nim denerwuje to nogi, które po maksymalnym rozłożeniu stołu niektórzy mają dokładnie między swoimi nogami ;) Jeśli chce się mieć dobrze wyglądający stół za dość małe pieniądze - i nie martwić, że się zniszczy przy małych dzieciach (nie trzeba tak uważać jak przy drewnianym) - to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 months później...

kochani, pomocy!

w ikei były kiedyś (mam nadzieje ze jeszcze są) takie stoliki z asymetrycznym blatem (kształtem przypomina ulsberga, coś jak jajko sadzone) tyle ze na jednej nodze (nie umieszczonej centralnie tylko w jednym z "rogow").

czy ktoś z was wie jak to sie nazywa? szukam na www i nie mogę znaleźć a interesuje mnie wysokość tego ustrojstwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienię trochę temat.. i pochwalę się że udało mi sie ostatnio kupić w ikei lampe stojąco za 30 zł!!!! czarna z białym plastikowym kloszem. prezentuje się bardzo dobrze.. wynajmuje nadal mieszkanie więc nie chciałam kupować drogiej, a potrzebowałam koniecznie lampy stojącej. Ikea is the best!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na plus

sofa 2 osobowa ektorp ma już lat...8 (ale ten czas leci) rozkładana - już jej niestety nie produkują. Super wygodna do spania dla gości, obicie beżowe wiele razy prane, w ogóle się nie odbarwiło, poduchy po 8 latach wysiedziane ale nadal wygodne

kuchnia stat lat 8 - w ogóle o nią nie dbam, nie wycieram frontów 1 na tydzień ani nic z tych rzeczy a prezentuje się super, czarne uchwyty rewelacyjne, nic na nich nie widać. Szafki nadal w kolorze kremowym jak pierwszego dnia, nic się nie odbarwiło. Blat drewniany olejowany - na pewno drugi raz tego nie kupię, ale do nowego domu mimo że jest tak ogromna oferta cały czas się zastanawiam, czy nie kupić znowu stata - baaardzo ją lubię...

garnki super, z patelni schodzi teflon ale i tak niezłe.

na minus - bawełniana pościel

sofa beddinge - niestety śpimy na niej już 9 lat... teraz w końcu będzie sypialnia z prawdziwego zdarzenia. Pierwsze obicie ciemnogranatowe po kilku latach poszło na śmietnik - wyblakło, drugie ciemnoczerwone z jakiegoś grubszego materiału jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...