Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 483
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam kilka sprzętów zakupionych w ikei i naprawdę nie mogę narzekać. Jest między nimi szafka na buty, meble łazienkowe ( na dodatek z tych najtańszych!), i drewniane meble do pokoju dziecięcego - właśnie są testowane przez moją dwuletnią kozę i sprawdzają się całkiem,, całkiem. :D :D

Jednak najbardziej podoba mi się oświetlenie i wszelkie dodatki, typu koszyki, lustra, poduchy itd.

Na poziomie cenowym Ikea trudno jest znaleźć porządną konkurencję dla jakości, w końcu nie najgorszej, a jeżeli chodzi o styl mebli w innych sklepach, to już w ogóle woła o pomstę do nieba!!! Te sofy w bliżej nieopisanym kolorze i deseniu, te meblościanki w stylu cioci Kloci - tragedia. Meble w Ikea idą chociaż z duchem czasu i podążają za trendami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dzieciaczka szczepie przez 3 miesiace i nigdzie nie moge 'bywac'.

Zaluje bardzo, bardzo.

 

Kiedys bylam w IKei w Poznaniu. W dziale elektrycznym ogladalam lampki dla dzieci i w pewnym momencie szok. Zesztywnialam. A to po prostu prad mnie kopnal. Powiedzialam obsludze, ze cos jest wadliwie podlaczone, a pani na to, ze ona mi nic nie poradzi, bo nie ma elektryka (normalny dzien powszedni).

Ciekawe ile osob mialo podobne przezycia. Akurat te lampki (serce, gwiazdki, chyba slonce) zawsze ciesza sie wzieciem. Podchodza dorosli i dzieci poogladac. Mieliscie moze podobne 'przygody'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Zalety: wygodna do siedzenia, niewygodna do spania. Gwarantuję, że teściowa nie wytrzyma spania na niej dłużej niż 3 noce. :D , leciutka, chyba zrobiona z ekstrudowanego polistyrenu, zmieściła się do samochodu.(...)

 

No i rewelka, z poważnej wady zrobiła się niebywała zaleta :lol:

 

Pzdr

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak zwykle w naszym kraju wszystko jest nie tak :) Ikea to w założeniu niedrogie meble dla wszystkich, a u nas - ceny stosunkowo wysokie, jak na kiepską trwałość tych mebli. Dlatego bym ich nie kupiła - bo nie są absolutnie warte swojej ceny. A styl tez nie bardzo mi się podoba, bo większość rzeczy jest tam "na jedno kopyto".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie styl IKEA przypadl do gustu 8)

 

maja swietne wzornictwo - dobry serwis - i niezle ceny

w porownaniu do reszty rynku i porownywalnego segmentu cenowego

 

najbardziej podobaja mi sie rzeczy z litego drewna - maja dobry przelicznik jakosc/cena - i na dodatek styl, ze tak go nazwe, "surowo-skandynawski" :)

 

nie jada "cepelia", nie przypominaja stylu "cioci Kloci", ani "karingtonow",

maja wlasny styl, wlasne rozwiazania - sa bez zadecia

 

nie sa tez drogie - oczywiscie relatywnie rzecz biorac - sa firmy ktore moga zaproponowac porownywalne wzornictwo, i byc moze lepsza jakos, ale nie oklamujmy sie, za co najmnie 3 do 5 razy drozej (HTH, BoConcept)

 

pzdr Marsjanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn ma pokoj z Ikei.Lozko no antresoli,140 cm szer.,metalowe,biurko pod komputer,dwa szmaciane fotele i stolik.Wszystko dziala od 6 lat,chociaz od czasu do czasu lozko trzeba dokrecic.Ale syn wyrosl,i okazuje sie ze to meble dla dzieci a nie dla 22-letniego "dziecka".Trzeba wymienic na cos solidniejszego,nie z Ikei...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

... tak, jestem blondynką ;)...

 

Kupiłam lustro w sosnowej cienkiej ramie (bezbarwnej).

Ledwo przytaszczyłam do mieszkania zabrałam się za bejcowanie na pasujący mi kolor.

Najpierw tył, poszło jak po maśle.

I przód - O jakie było moje zdziwienie gdy odkryłam że jest polakierowane (wyszlifowane???). ZERO chwytania koloru, bejca się "ścinała" na śliskiej powierzchni. No nic starłam, ... i efekt powalający brzydotą !!!

 

I zamiast 15 min pracy, musiałam papierem ściernym pozbyć się lakieru!!! Zajęło mi to 2h.

Już pomalowałam ponownie - wygląda super, ale dłoni nie doszoruję przez tydzień, mają piękny hebanowy kolor !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tak, jestem blondynką ;)...

 

Kupiłam lustro w sosnowej cienkiej ramie (bezbarwnej).

Ledwo przytaszczyłam do mieszkania zabrałam się za bejcowanie na pasujący mi kolor.

Najpierw tył, poszło jak po maśle.

I przód - O jakie było moje zdziwienie gdy odkryłam że jest polakierowane (wyszlifowane???). ZERO chwytania koloru, bejca się "ścinała" na śliskiej powierzchni. No nic starłam, ... i efekt powalający brzydotą !!!

 

I zamiast 15 min pracy, musiałam papierem ściernym pozbyć się lakieru!!! Zajęło mi to 2h.

Już pomalowałam ponownie - wygląda super, ale dłoni nie doszoruję przez tydzień, mają piękny hebanowy kolor !!!

 

witam

do dłoni proponuje aceton+pumeks,powinno puścić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama bejca to przecież barwiona woda i spłynie po lakierze. mogłaś zastosować lakierobejcę.

 

Oczywiscie :p :p Lakierobejca nie splynie tylko utworzy skorupe.

Z tego co mowili starzy stolarze, bejca sluzy do barwienia wlokien drewna a nie tworzenia powloki malarskiej. Bez roznicy wiec czy lakioerobejca czy bejca, powloke lakieru nalezalo zeszlifowac zeby kontrolowac stopien wybarwienia i przyczepnosc do podloza

Aha!

Sama bejce to niekoniecznie jak piszesz "barwiona woda" sa bejce spirytusowe, terpentynowe, szelakowe, benzynowe, nitrowe i inne i pewnie ktoras z nich nie splynelaby tylko zwiazala sie z lakierem na ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgadza ale widziałem drewno zabejcowane i nie pokryte niczym więcej. wgryza się w niego kurz i wygląda mało ciekawie. ja bym pociągnął jakimś matowym bezbarwnym.

Naturalnie, ze trzeba po bejcy poprawic. Drewno ma to do siebie , ze po zmoczeniu i wyschnieciu "wstaje" a wiec jego powloka robi sie chropowata. Po lakierze tez tak sie dzieje, dlatego trzeba jeszcze raz przeszlifowac i ponownie polakierowac / min raz od biedy :D nawet po lakierobejcy, ktora jest niczym innym jak laserunkowo barwiacym lakierem /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam serdecznie :D

ostatnio ogarnela mnie fala IKE'omanii

wiadomo:promocje,wyprzedarze,same okazje...

kilka większych zakupów już zrobiłam-jak na razie-bez zarzutu

okaże sie "w praniu"

ciekawa jestem jakie rzeczy macie z Ikei i czy jesteście z nich zadowoleni.

:roll:

PS.teściowie kupili kilka tygodni temu łóżko w promocji

ale ono tak skrzypi pod nimi ze az strach patrzec jak oni na to łóżko sie pakują:o

nie wiem czy długo wytrzyma :wink:

no i nie wiadomo-czy to wina tuszy czy jakości łóżka

 

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój niekwestionowany faworyt z Ikea:

http://www.ikea.com/PIAimages/20360_PE095772_S3.jpg

Stołek wielofunkcyjny :lol:

 

Służy do wszystkiego, zwłaszcza, jak trzeba sięgnąć wyżej. Nieoceniony przy wymianie żarówek, myciu okien i wieszaniu firanek (ja wysoka jestem i jak dla mnie w sam raz). Na co dzień stoi sobie w kuchni (na wypadek sięgania na wyższe półki) i robi za dodatkowe siedzonko. Łatwo przenieść, baaardzo stabilny i solidny.

 

Po przejściu kilku ekip remontowych i fachowców różnej maści wygląda może niekoniecznie, ale na stabilności nic nie stracił. Wyląduje w piwnicy na wszelki wypadek, a do mieszkanka sprawię sobie nówkę-sztukę za całe 39,99 :wink:

Naprawdę polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...