Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dotychczas nie bylem przekonany do plaskiego progu brodzika i planowalem odplyw pod sciana i niewielki prog nad wejdziem. Ale przekonuje sie do odplywu przy wejsciu za sprawa spadkow od obu stron...

 

U nas spadek tylko w jedną stronę, w prysznicu - w stronę drzwi. Nic się nie przelewa, już korzystamy. W drzwiach na dole jest uszczelka, która ma za zadanie nie przepuścić wody, ale nie ma takiej potrzeby, bo odpływ nadąża wodę odprowadzać.

Baaaaaaaardzo jestem zadowolona z tego rozwiązania :D:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina81 (piekne imie BTW, tak dalam coreczce :D) i ktokolwiek inny kto ma odplyw liniowy i szklana sciane (nie murowana) - jak robicie spadek to jak wykanczacie "prog" ktory powstaje na linii styku plaszczyzny ze spadkiem w kabinie i plaszczyzny poziomej poza kabina?

 

No właśnie w ten próg wkłada się odpływ liniowy, a to czy ścianka jest murowana czy ze szkła nie ma znaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze inaczej.

Chce miec cos takiego:

http://www.jaskolka2iwona.mojabudowa.pl/pliki/jaskolka2iwona/image/listwa.jpg

 

Odplyw pod sciana, kabina w rogu, czyli dwie sciany szklane (w jednej drzwi). Spadek w jedna strone, kabina szer. ok. 100x100, czyli przy 1% spadku (co najmniej) wychodzi 1cm roznicy poziomow. No i jak te roznice poziomow zamaskowac?

 

Jesli brodzik mialby trzy sciany murowane i tylko wejscie szklane, to nie ma zadnych roznic poziomow, bo sobie spada w strone sciany. Jesli murowane sa tylko dwie, to z boku widac spadek. I co robicie w takich sytuacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę informacje o ilości wypływającej wody z tej deszczownicy? http://deante.pl/natryski_deszczownie_i_systemy_podtynkowe_deszczownie_i_baterie_natynkowe_cascada_quanto.xhtml

 

W Castoramie widziałam odpływ Ace, pan zachwalał, że dużo sprzedają i 20l/min -to za świat....

a ja wolałaby uniknąć wody rozlewającej sie po łazience

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam i nie narzekam. Mam podłogywkę pod kaflami i jest ciepła podłoga, a jeżeli nie to jak się poleje wodą albo się nieco ogrzewa albo ja się przyzwyczajam do temperatury. Kabinę mam półokrągłą narażną ze spadkiem na ścianę. Mokro jest jedynie jak otworzę drzwi to kapie z nich woda na podłogę, ale wtedy zamykam je do wewnątrz kabiny i sprawa załatwiona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze co byście polecali:

- kessel classic z możliwością zamontowania płytki ceramicznej w odpływie kwadratowym 10 x 10cm (nie stać mnie na kratkę długą) o wysokości ok 15cm całość

- viega advantix ale nie znalazłem modelu przystosowanego do zamontowania płytki 10 x 10cm tylko takie z chromowanymi kratkami - viega ma jednak niższą wysokość

Pytam dlatego, iż nie mogę wbudować odpływu w podłogę i muszę podnosić.

Znalazłem też ten Ced'or - cena przyjemna jak na podłużny - tylko czy to jakiś znany producent czy domowy wyrób? (na allegro tylko z Bobolic)?

Może macie sugestię innego producenta - najlepiej żeby można to było zobaczyć gdzieś w okolicach Poznania :-)

Edytowane przez mateuszs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do zakupu odwodnienia liniowego Tece Draline plate z tym, że mam dylemat jaką wybrać długość kratki. Dodam, że planuję również zakup kabiny szklanej marki Ronal, drzwi +ścianka boczna o wym. 80x80. Proszę podpowiedzcie, czy do takiej kabiny wybrać długość 700mm, czy 800mm. Odpływ ma być w drzwiach, spadek w jedną stronę.

Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Edytowane przez izyrider66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Ced'Or. Na żywo wygląda mniej więcej tak samo jak Aco, czyli OK. Nie ma się do czego przyczepić. Korytko i kratka stalowe, syfon plastikowy. Jeszcze nie używam, więc wiele nie mogę powiedzieć, ale różnica cenowa między Ced'Orem a Kesselem czy Viegą to kosmos.

Generalnie to nie jest jakieś skomplikowane urządzenie, więc nie wiem dlaczego musi kosztować 1000 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Ced'Or. Na żywo wygląda mniej więcej tak samo jak Aco, czyli OK. Nie ma się do czego przyczepić. Korytko i kratka stalowe, syfon plastikowy. Jeszcze nie używam, więc wiele nie mogę powiedzieć, ale różnica cenowa między Ced'Orem a Kesselem czy Viegą to kosmos.

Generalnie to nie jest jakieś skomplikowane urządzenie, więc nie wiem dlaczego musi kosztować 1000 zł...

 

Dla mnie wydanie ponad 1 tys. za kratkę to też wydaje się bardzo dużo, ale niestety decydują w tym wypadku dwa kryteria: przepustowość powyżej 35l/s (w planach montaż deszczownicy) oraz możliwość zabudowy rusztu płytkami. Niestety żadna z tańszych propozycji rynkowych tych walorów nie posiada, no chyba że coś przeoczyłem, chętnie bym jednak zmienił na coś tańszego. Proszę jednak o podpowiedź jaką długość wybrać do kabiny 80x80???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi Ci o 35 l / minutę... a nie na sekundę...

 

Ced'Or ma możliwość zabudowy płytkami (ja mam taki model), a jego przepustowość to (wg producenta) jakieś 21 l / min. Podobno jednak są różne sposoby (normy) obliczania tego i nie można wprost porównywać ze sobą pod tym względem produktów różnych producentów, chyba, że akurat obaj stosują tą samą normę przy badaniu przepustowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy można myśleć już o deszczowni, jednak o wydatku max 32 l/min.

 

Wow. Przy takiej wydajności deszczownicy 30 pryszniców po 5 min daje prawie 5 m3 wody!

 

32 l * 5 min = 160 l

160 l * 30 dni = 4800 l (4,8 m3)

 

Deszczownicy więc też nie zamontuję. Kolejna rzecz do wykreślenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

witam, interesuje mnie odplyw liniowy, ale nie wiem czy moze byc w takiej kabinie polokrąglej?

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-06/db5bbad7.jpg

poza tym, wysokosc wylewki na poddaszu mam 10cm-czy zmieszcze tam taki odplyw? czytalam, ze min wys to 15cm:(

bede wdzieczna za odpowiedz, bo musze cos zdecydowac do konca tyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...