Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Z czego robicie wylewkę?

Powiedziałem deweloperowi, żeby zostawił mi miejsce i nie zalewał, bo chcę zrobić taki prysznic.

Zostawił i teraz zastanawiam się czym to zalać. Czy normalną posadzką cementową czy anhydrytową?

Trochę martwi mnie czas schnięcia cementowej bo to prawie miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę o poradę co najlepiej się sprawdzi w brodziku na podłodze? Początkowo chciałam mozaikę szklaną ale stanowczo w salonie łazienkowym mi odradzono. Podobno im mniej fug tym lepiej Czy gres jest dobrym pomysłem? A jeśli tak to jaki? Półpoler czy mat? Pytanie do użytkowników brodzików z otoczakami? Warto? Czy jesteście zadowoleni z takiego rozwiązania? Mętlik mam całkowity Dziękuję z góry za odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie z brodzkiem, bez brodzika cała łazienka od razu zachlapana. Przynajmniej mnie to nie odpowiada. Ale dla wygody można zrobić brodzik tak, żeby był w poziomie podłogi. Zawsze wygodniejszy do wchodzenia i wygląda bardziej nowocześnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Blagam, pomozcie! Kupilismy kabine sanplast free line 80x100 swiecie przekonani, ze mozna ja montowac na plytkach bez kabiny. Tymczasem dzis zadzwonil do nas nasz fachowiec i mowi, ze sie nie da, bo drzwi beda szurac, bo nie ma zawiasow mimosrodowych. Ma racje czy da sie jednak zamontowac bez brodzika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam.

Mam takie pytanie jak zrobić swój prysznic, nie chcę montować zwykłego brodzika pod kabinę. Ja bym chciał go wykonać z płytek. Mam łazienkę w stanie surowym jeszcze żadna instalacja wod-kan nie jest położona, wylewki też jeszcze nie ma. Jak to zrobić taki brodzik żeby później sobie stropu nie zalać??? Zaizolować papą ten kawałek gdzie będzie brodzik i na to wylewka i płytki czy jak to zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanie jak zrobić swój prysznic, nie chcę montować zwykłego brodzika pod kabinę. Ja bym chciał go wykonać z płytek. Mam łazienkę w stanie surowym jeszcze żadna instalacja wod-kan nie jest położona, wylewki też jeszcze nie ma. Jak to zrobić taki brodzik żeby później sobie stropu nie zalać??? Zaizolować papą ten kawałek gdzie będzie brodzik i na to wylewka i płytki czy jak to zrobić??

 

Kup odwodnienie liniowe. Zwróć uwagę na wysokość syfonu. Hydraulicy powinni Ci to bez żadnego problemu zamontować, Panowie od posadzek zrobią Ci spadek, a Ty kupujesz :

http://armaturasanitarna.com/p1207,naroznik-wewnetrzny-nrw-kesmet-uszczelnienie-wewnetrznych-rogow-hydroizolacja.html (coś w tym stylu, to na narożniki)

+ folię w płynie i masz już prawie zrobione. Podobną "uszczelkę" dostaniesz do odpływu . . . to też wklej na folię.

Ja malowałem 2 razy tą folią. Po wyschnięciu, kafle, fugi, sylikon i sąsiad od 3 lat nie ma pretensji . . .

 

Pozdrawiam !

 

p.s. będziesz MEGA zadowolony a tym bardziej żona bo sprzątanie tego to czysta przyjemność w porównaniu do brodzika . . .

Edytowane przez zeusrulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewke w miejscu w którym ma być prysznic wykonujesz standardowo ze sztuka budowlana czyli, folia,styropian,folia, wylewka tylko ze spadkiem do odpływu liniowego lub kratki jaki siobie zyczysz odpływ, no i jakiś wymiar musisz ustalić tego prysznica np. 150x100, jak zrobisz sobie dopływy i wylewke dopiero potem izolacja na wylewke, polecam z mapei grunt i na grunt mapegum, banda w rogach smarujesz to 2-3 razy sciany w miejscu prysznica tez, albo jeszcze lepsza jest izolacja z webera dwuskładnikowa, jak wykonasz dobrze izolacje na to plytki, polecam na kleju epoxydowym gwarantuje dodatkowa szczelność i spoina tez epoksydowa, po ulozeniu plytek, bateria lub panel natryskowy, scianka szklana, i cieszysz się pięknym prysznicem wloskim za piekna kase :lol2: Edytowane przez toma1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem. Ale pytanie można zadać we właściwym wątku, a nie zakładac kolejny temat. W ten sposób wiedza i doświadczenie zamiast się komasować, rozpraszają się i tym trudniej znaleść odpowiedź.

 

Poza tym google jest niezrównany w wyszukiwaniu konkretnych postów z forum muratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...