Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projektowanie ogrodów


Recommended Posts

Od niedawna jestem szczęśliwą posiadaczką projektu ogrodu wykonanego przez Elfir. Warto było czekać cierpliwie w kolejce na to cudo. Projekt jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. To jest po prostu kawał dobrej roboty, dziękuję bardzo.

Pozdrawiam

Edytowane przez Sabin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 346
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Umieszczam jeszcze bardziej aktualne zdjęcia tego co u mnie powstało według pomysłu Elfir: schody klinkierowe, wraz z tymi chodniczkami są jej autorstwa. Trochę niepotrzebnie przy tym brukarze pogmerali, ale tłumaczyli się koniecznością dopasowania do reszty.

Zaznaczam, że Elfir zaprojektowała to zejście wraz z chodnikami nie widząc całości i idealnie wpasowała się w nasz gust. Już się nie mogę doczekać wiosny :)

DSCN1876.jpg

DSCN1879.jpg

DSCN1882.jpg

DSCN1896.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja planuję na wiosnę zabrać się za mój budowlany ogród mam go 18 arów razem z domkiem i budynkiem gospodarczym, nie znam się na tym kompletnie, wiem że chciałabym kawałek wygospodarować na malutki sadzik i warzywniak, reszta jeszcze zupełnie nie zagospodarowana, póki co wszystko ogrodzone i tyle:) czy możesz mi jakoś pomóc? jestem z woj. opolskiego

będę czekała na wiadomość w jakiej cenie i rzede wszystkim w jakim terminie mogłabym zapisać się na projekt?

Pozdrawiam

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Osoby, które chcą się zapisać na wykonanie projektu, bardzo proszę o przedyskutowanie tematu ogrodu ze współmałżonkiem. A także o przygotowanie się finansowe.

Z powodu kłótni małżeńskiej oraz problemów finansowych zerwano ze mną współpracę już po otrzymaniu koncepcji ogrodu, przez co zostałam w styczniu bez przychodów pomimo włożonej pracy :(

Jakby nie można było odwołać wykonania projektu wcześniej? W dodatku tacy ludzie blokują innym chętnym terminy.

Najgorsze jest to, że jedną z tych osób był forumowicz.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że jedną z tych osób był forumowicz.

 

Kurcze, ludzie są niepoważni. Nie miałaś jakiejś formalnej umowy albo chociaż jednoznacznego potwierdzenia warunków w mailu? Wiem ze człowiekowi szkoda na to czasu, ale czasem "dla zasady" nie warto odpuszczać. Są niestety tacy którzy w ten sposób potrafia wybudowac prawie cały dom po kawałku (systematycznie wyrzucając ekipy bez płacenia im za wykonana pracę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie spisuję umowy, bo to nie jest nagminne - jednostkowe przypadki. Ale jakoś mam takiego pecha, że są to zawsze klienci z grudnia. Przez cały rok jest ok. Chyba w grudniu będę sobie robiła urlop :)

 

Nie wkurzałabym się (i nawet pewnie bym nie napisała powyższego posta), gdyby nie fakt, że mam skasowany samochód, a PZU zaniża mi wycenę i nie mam za co kupić nowego, a potrzebny jest pilnie a nie za dwa miesiące.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie.

Jeśli chodzi o forumowicza to nie jest to duża kwota, bo i fragment ogrodu był mały. Szkoda zachodu.

Ale drugiemu nie przepuszczę, bo i kwota dużo większa, a jaśnie pan nawet nie raczy odpisać na moje maile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

a często spotykasz betony wykonane z innego cementu niż portlandzki? :D

 

Jeśli chodzi o tarasy betonowe to pokrycie zależy od wysokości posadzki tarasu od okna tarasowego.

Albo wejdą tylko płytki, albo każdy inny materiał (drewno na legarach, kostka brukowa, naturalne płyty kamienia).

Czy często spotykam? Bardzo często, bo ludzie niepotrzebnie podczas budowy wylewają sobie betonowe tarasy. Albo maja tak wysoko posadowiony dom, że inaczej niż murując się nie da się tarasu wybudować.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa. Chodzi o beton dekoracyjny. Nie, nie spotkałam się u klientów, ale mam katalog Artevia - dystrybutor zachęcał mnie bym proponowała klientom. Ale powiedziałam mu, że większość moich klientów patrzy dokładnie na koszty a ten beton jest droższy niż kostka, raczej cenowo w rejonach drewna egzotycznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi mi o taki efekt. Czy na stronie znajdę jakieś realizacje, jak ten materiał zachowuje się w polskich warunkach klimatycznych? Nie pęka, brudzi się bardzo? Coś podobnego ( duże płyty ) są w Spocie na Wildzie ( tylko tam jest szary kolor,ja bym wolała odcienie białęgo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę w realizacjach Artevia, na zewnątrz robią beton o płukanej nawierzchni (takie ziarnisty) - wynika to z jego antypoślizgowości. Jak napada deszcz to taki gładki w miejscach publicznych mógłby być za śliski.

 

Przypomniałam sobie, że jedna z klientek chciała mieć taras gładki, ale chyba celowała w żywice (takie jak do garaży podziemnych). Niestety nie wiem, co z jej chęci wyszło, bo narzekała na koszty budowy ogrodu (chociaż była uprzedzona, że wybierane przez nią rozwiązania są drogie a działka bardzo duża) i zerwała kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Moni_ta, ja u siebie planuję coś podobnego. Chcę mieć z tego podjazd, dojscie do drzwi i taras. Nie zaśmiecam wątku, więc reszta na priv.

Elfir, jakie masz obecnie wolne terminy na projekty?

 

Spirea :) , przed chwilą byłaś w komentarzach Tatarak.

 

Elfir, zastanawialiśmy się u Tatarak jaki jest koszt projektu ogrodu. Taki orientacyjny, może jakieś widełki.

Wiem, że to się nie da określić dokładnie, ale powiedz cokolwiek, żeby było się o co zaczepić podejmując decyzję, czy zlecać projektantowi? Ważne też jak to się ma do firm kompleksowo robiących projekt + wykonanie.

To ostatnie pytanie stąd, że w moim zawodzie niestety ceny za grafikę u grafika to jedno, a to co proponuje za projekt drukarnia to całkiem coś innego - czysty damping :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...