Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Słoneczka - Ciaszkowe zmagania na budowie


ciaszka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 342
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To coś podobnie jak ja :lol: :lol: w poprzednie świeta ( Bozego Narodzenia) tak się opychałam że aż parę kg przybyło aż wstyd się przyznać :D :D ale udało się jakoś wrócić do normy :roll:

Jak tu nie jeść jak dzieci się opychaja hahah słodyczami

Te świeta daliśmy sobie z mężem luzik i na spokojnie z dystansem do jedzenia i powiem czujemy się o niebo lepiej - chciałabym mieć wstręt do słodyczy tylko coś mi nie wychodzi :(

Czyli fajny okres ciaszka macie :p przebojowy - w prezenty i hulanki no i jeszcze czegoś też nie może zabraknąć jak to na budowie :D inżynier Karwowski pytanie tylko czy ciaszka przyjmiesz rolę Karwowskiej hi hi hi hi hi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bertolo , miło mi cię gościć u siebie.

Szkoda ,że nie wybraliście Słoneczka :cry:

Żart oczywiście :p Tymek jest super i bardzo podobny. Służę pomocą jak tylko będzie potrzeba.

Budujecie niedaleko a zatem może kiedyś , po drodze do Auchana........:p

Wszelkie zmiany jeśli możesz przedyskutuj z adaptatorem, nawet jak ci ich nie naniesie to zawsze się na ich temat wypowie.

Zapraszam na oględziny - u mnie niedługo więźba będzie gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciaszko,

 

aż serce rośnie jak się ogląda postępy na Waszej budowie.

Ładnie zakończone krokwie :D

 

Co do rolet, to ja jestem za. Ze względów bezpieczeństwa to podobno mało istotne, ale jako izolator ciepełka w domu podobno działa na plus i z drugiej strony ochrona przed nadmiernym słońcem.

Oczywiście wiele zależy od kosztów i reailów każdego inwestora :roll:

I wiesz odpada problem zasłonek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu twoje ostatnie zdjęcia mi nie pokazują się jak ja kocham mój internet :evil:

 

może podeślij mi linki to tych zdjęć?

 

mówiłaś o tych drzwiach, mówiłaś...

 

a dopytaj się o tą wentylację garażu w horyzoncie zadzwoń do autora projektu.

 

pytanko miałaś jakoś mieć urlop i mnie odwiedzić i co?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Amtla i Do_rota , mimo fuszer domek cieszy niezmiernie.

Dobrze ,że mam na niego baczenie z okna bo cały dzień mogłabym spędzić na budowie :lol:

Podobają mi się rolety we wszystkich oknach ale to koszt ponad 6000 tyś.

Czyli odpada :-?

Teraz spędzam wieczory rzucając pytania w przestrzeń : montować w sypialniach, kuchni i pokoju dziennym czy z nich zrezygnować? Oczywiście chodzi o finanse :roll:

Korzyści są dla mnie jasne: intymniej, cieplej w wietrzne dni i nie widać błyskawic ( co najważniejsze).

Jest jeszcze jeden problem :jak będzie wyglądał dom w połowie z roletami?

Im dalej tym trudniej podejmuje mi się decyzje :roll:

Też tak macie?

Wszystkie wycinanki w więźbie to pomysł cieśli a ja nie oponuję :p

Mam jakiś sentyment do " cepelii". Zawsze z podróży przywożę regionalia.

Potem jedno z drugim się gryzie, nie pasuje ale wspomnienia pozostają :p

Sylvia bardzo chętnie, podeślę ci linki tylko zapytam syna gdzie są

:wink:

Jeżeli chodzi o wentylację , w projekcie nad garażem jest stryszek ( część niemieszkalna, co jest szczególnie ważne dla kominiarza). W projekcie poprowadzona jest wentylacja rurą od sufitu garażu do dachu i ok. 1m ponad dach. Tak mogłoby zostać gdyby nie adaptacja stryszku na TV i pralnię. Jeżeli nad garażem mieszkalna część - zalecenie komina.

U nas kominiarz jest lobbystą na swoim terenie i niestety z odbiorami są kłopoty.

W naszym mieszkaniu osobiście któregoś dnia powiększył mi otwory wentylacyjne młotkiem ( mimo ,że wisiałam mu u nogawek by sobie odpuścił ).

Raz na kwartał chodzi z miernikiem i sprawdza czy dobrze wieje . Dzięki temu mam jeszcze nie wycharatane drzwi w łazience.

Dwukrotnie konsultowałam z nim projekt i ciągle coś dodaje.

Jeżeli chodzi o urlop to właśnie mija i szkoda ,że nie jest gumowy :roll:

Pół wsi wiedziało :wink: ,że pojadę zobaczyć prawdziwy, stojący dom , który buduję. Jaki wstyd :oops:

Mam nadzieję Sylvia ,że jak w końcu dotrę to mnie nie wyciepniesz ( czyt. wyrzucisz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o urlop to właśnie mija i szkoda ,że nie jest gumowy :roll:

Pół wsi wiedziało :wink: ,że pojadę zobaczyć prawdziwy, stojący dom , który buduję. Jaki wstyd :oops:

Mam nadzieję Sylvia ,że jak w końcu dotrę to mnie nie wyciepniesz ( czyt. wyrzucisz).

 

nie wyciepnę Cię... ale przyjedziesz co? choćby w któryś weekend?

 

chodź na gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciaszko,

jak widzę u Ciebie takie górki to myślę, że te wycinanki są super dopasowane :D

A z roletami to faktycznie trudna decyzja :-? Czy rozważacie takie opcje: rolety tylko na parterze? albo tylko od południa i zachodu? I oczywiście pozostaje pytanie -jak to będzie wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie Sylvia uspokoiłaś :p

Muszę się zdyscyplinować, obiecuję poprawę.

Amtla wzięłam pod uwagę twoją sugestię . To bardzo dobry pomysł .Zrobimy rolety na ścianie zachodniej, północnej i wschodniej. W sumie : na piętrze oraz w sypialni i pokoju dziennym na parterze. W ten sposób jedna cała elewacja będzie bez rolet. Zaoszczędzimy na pięciu oknach - a skoro rolety i tak nie stanowią zabezpieczenia przed włamywaczem to będą służyć jedynie w strefach sypialnych i gościnnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...