Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KABINA PRYSZNICOWA Z SAUNĄ - kto ma, jakie wrażenia?


bezele

Recommended Posts

przypominam wątek - stoję przed wyborem sauna czy kabina parowa. Z| którego urządzenia korzysta się, w co warto zainwestować, doświadczenia osobiste mile widziane...

To czy się opłaca inwestować w takie urządzenia, czy nie, jest kwestią zupełnie indywidualną.

Kalkulacja , że za 10 zł można sobie pojechać na basen czy siłownię i tam skorzystać, jest żadna.

 

Decydując się na kabinę parową czy saunę musisz odpowiedzieć sobie na zupełnie inne pytania.

Po pierwsze , czy użytkownicy mogą z niej korzystać.

Nie każdy może używać sauny suchej. Łaźnię parową mogą stosować niemal wszyscy.

Sauna sucha, aby przynosiła zamierzony efekt, wymaga dodatkowego osprzętu i odpowiedniego przygotowania oraz uzbrojenia pomieszczenia.

Kabina parowa może być postawiona w dowolnej łazience - istotna jest tylko wentylacja.

Koszt użytkowania sauny ( całej jej eksploatacji), jest znacznie wyższy niż łaźni parowej.

Kabina parowa jest tańsza w zakupie . Opłaca się ją nawet uruchomić dla jednej osoby

Sauna potrzebuje więcej miejsca - miejsce do odpoczynku, do łagodnego schłodzenia, ławeczki,cebrzyki itp

Czas potrzebny do korzystania z sauny jest dłuższy niż łaźni parowej. Podobnie jest z czasem potrzebnym do przygotowania urządzeń, gotowości sauny i łaźni.

 

Zalety są podobne. Łaźnia domowa jest idealna dla osób zabieganych, mających mało czasu. Możesz wejść do niej nawet z małym dzieckiem.

Rewelacja w okresie grypowym. Sauna znakomicie się sprawdza jeśli możesz z niej korzystać w większym gronie a jeśli masz choćby mały basen domowy, siłownię , to już wspaniale.

Oczywiście, jak już pisano wcześniej, sauna może mieć piec dwu-funkcyjny do sauny suchej i mokrej, jednak koszty przy takim urządzeniu rosną zarówno przy zakupie jak i eksploatacji, gdyż nawet piec wielofunkcyjny nie nagrzewa się tak szybko jak kabina parowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 7 months później...
  • 2 months później...
Zamierzam zainstalować w swojej łazience saunę. Teraz mam pytania - czy optymalnym rozwiązaniem będzie sauna na podczerwień? Chodzi mi m.in. o to, by rachunki za energię nie zniszczyło mnie finansowo, ale z drugiej strony istotny jest komfort korzystania. Wyczytałem tutaj - http://www.irmsauna.pl/baza-wiedzy/zalety-sauny-infrared że sauny na podczerwień IRM można podłączyć do zwyczajnego gniazdka na 220V. To normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Planuję zakup wytwornicy pary i ustawienie jej w przyległej kotłowni. Para ma być wtłaczana rurką przez ścianę do wykafelkowanej kabiny 140x100cm wys 250 jedna ściana cała za przesuwnymi, szklanymi dzwiami. Dwa krzesełka składane takie jak dla niepełnosprawnych. Nie wiem jakiej mocy urządzenie się sprawdzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypominam wątek - stoję przed wyborem sauna czy kabina parowa. Z| którego urządzenia korzysta się, w co warto zainwestować, doświadczenia osobiste mile widziane...

 

 

Sauna fińska to cudowna sprawa, jeśli jednak pojawią się problemy z serduchem, to lipa (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s przy cerze naczynkowej i problemach z pękającymi naczynkami (pajączki, żylaki itd.) także lipa. Piszę o tym, bo odpoczywałam przez 2 tygodnie z grupą 20 osób w SPA z tymi wszystkim atrakcjami jak baseny, sauny, łączki słoneczne itd. i byłam jedyną osobą, która mogła codziennie korzystać ze sauny ( a też w sumie nie, ze względu na naczynka i zakaz kosmetyczki, który tym razem zlekceważyłam). Pozostali mieli albo problemy z sercem, nadciśnienie, cukrzycę albo inne schorzenia. Mogli wejść najwyżej na chwilkę. Średnia wieku ok. 40 lat. Warto to wziąć pod uwagę, by nie zrobić nadaremnie kosztownej inwestycji. Edytowane przez piu
ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam,

 

jestem na etapie zakupu prysznica do swojej łazienki i pomyślałem nad czymś nieco ciekawszym od zwykłej szyby ze słuchawką prysznicową np coś takiego http://allegro.pl/kabina-prysznicowa-90cm-x-90cm-hydromasaz-sauna-i2313937385.html Szczególnie interesuje mnie sauna, bardzo jej potrzebuję. Czy warto coś takiego kupić? Czy to jest jakaś tandeta, którą trzeba naprawiać raz w roku? Macie jakieś doświadczenia?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem na etapie zakupu prysznica do swojej łazienki i pomyślałem nad czymś nieco ciekawszym od zwykłej szyby ze słuchawką prysznicową np coś takiego http://allegro.pl/kabina-prysznicowa-90cm-x-90cm-hydromasaz-sauna-i2313937385.html Szczególnie interesuje mnie sauna, bardzo jej potrzebuję. Czy warto coś takiego kupić? Czy to jest jakaś tandeta, którą trzeba naprawiać raz w roku? Macie jakieś doświadczenia?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny prysznic mam obecnie tez sauna, radio, itp. , kupiłem go 6lat temu i jeszcze działa ale brodzik porysowany dysze wyglądają słabo, wymieniłem węże przyłączeniowe , wąż słuchawki , przyłącze do generatora pary i odpływ to wszystko w przeciągu 6 lat

 

Mieliśmy miesiąc temu podobny dylemat i wybraliśmy szybę + słuchawka z prostego względu brodzik u nas będzie obudowany mozaiką co uniemożliwia znacząco naprawy jak byśmy mieli zostawić wolno stojący to kupilibyśmy z bajerami (raz że tańszy to jeszcze wypasiony:P)

Edytowane przez skresz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...