Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominek , a czarna szyba


miniu ryniu

Recommended Posts

Ile to w kominku z PW jest "piekło" ? 80 stopni ? :)

A ja mam bez płaszcza wodnego, i o d 5 lat (od nowości) nie czyściłem ani razu. Jest lekko czarne po rogach i mejscami przy krawędziach.

 

Fantom

 

A ja mam jedną parę butów już 7 lat (od nowości) i nie czyściłem ich jeszcze. Dlaczego? Bo w nich nie chodzę. Ile razy paliłeś przez te 5 lat w owym kominku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja sobie zażartowałem z buźką, a fachowiec od kominków takie bzdury pisze.

Po pierwsze drewno się nie pali !

Po drugie zapłon części lotnych wymaga prawie razy większej temperatury niż napisałeś.

Po trzecie w takim kominku z płaszczem, temperatura sięga może 500-600 st, a aby spalić niektóre części stałe (czyli między innymi te na szybie) potrzeba nawet 800-1000 stopni. I dlatego w kominkach z płaszczem szyba jest brudna.

Wiadomo. Można palić na maksa i tą temperaturę podnieść, ale chyba trzeba grzać basen olimpijski na dworze aby nie wysadzić/przelać instalacji. Więc się pali na niższych temperaturach .... i szyba brudna.

 

Fantom

 

No i udowodniłeś, że bardzo mało paliłeś w kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jedną parę butów już 7 lat (od nowości) i nie czyściłem ich jeszcze. Dlaczego? Bo w nich nie chodzę. Ile razy paliłeś przez te 5 lat w owym kominku?

 

Nie wiem ile razy, ale tak średnio 2-4 m3 rocznie. Palę rekreacyjnie a nie do grzania domu.

Mogę zrobić zdjęcie szyby jak wygląda po tych paru latach.

Potem zrobię zdjęcie jak się pali drewno i je kisze na niskich temperaturach (brudna), i 5 min później jak normalnie się pali (czyściutka).

 

Fantom

Edytowane przez szczukot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz i tym się różnimy. Ja kotłuję dzień w dzień od początku listopada. Przez komin puściłem około 2,5 tony brykietu i 2 mp drewna brzozowego.

 

Sorry, nie mam więcej argumentów na Twoje dowody. Jeżeli wg Ciebie to ile palisz rocznie ma jakiś związek z brudną szyba to wymiękłem.

A ja zawsze myślałem, że szyba może być już brudna po 5 minutach palenia w kominku, i to, że będziesz palił kolejne 4 tony drewna nie ma z tym związku. Chyba, że masz inteligentny kominek, i on o tym wie, i nie brudzi szyby b o sobie myśli " a nie, nie pobrudzę teraz szyby, bo mój pan spali w tym roku 4 tony drewna. Jakby miał spalić 1 tonę to wtedy bym pobrudził od razu".

 

Fantom

ps. Tak przy okazji 2,5 tony brykietu + 2 mp drewna to nie jest dużo więcej niż moje 4 m3 drewna. A porównałeś jakby to był co najmniej rząd wielkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie mam więcej argumentów na Twoje dowody. Jeżeli wg Ciebie to ile palisz rocznie ma jakiś związek z brudną szyba to wymiękłem.

A ja zawsze myślałem, że szyba może być już brudna po 5 minutach palenia w kominku, i to, że będziesz palił kolejne 4 tony drewna nie ma z tym związku. Chyba, że masz inteligentny kominek, i on o tym wie, i nie brudzi szyby b o sobie myśli " a nie, nie pobrudzę teraz szyby, bo mój pan spali w tym roku 4 tony drewna. Jakby miał spalić 1 tonę to wtedy bym pobrudził od razu".

 

Fantom

ps. Tak przy okazji 2,5 tony brykietu + 2 mp drewna to nie jest dużo więcej niż moje 4 m3 drewna. A porównałeś jakby to był co najmniej rząd wielkości

 

Rekreacyjnie puściłeś z dymem 2 - 4 m3 drewna? Jak byś chciał ogrzać dom jak ja, to ile byś skopcił 40? Duży coś masz ten rozrzut, 2 albo 4? To jak ja bym napisał, że spaliłem 2,5 - 5 ton brykietu. A szyba pewnie, że może się zasyfić w 5 minut, jeśli ktoś nie umie palić. To fakt.

Edytowane przez wg39070
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak zapobiec brudzeniu się szyby kominka pod koniec palenia.

Podczas palenia szyba ładnie się czyści, dopala się sadza i osad pozostały po wcześniejszym paleniu ale gdy już kominek kończy palenie danego wkładu drewna to szyba zachodzi sadzą.

Co wówczas należy zrobić aby tego unikać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak zapobiec brudzeniu się szyby kominka pod koniec palenia.

Podczas palenia szyba ładnie się czyści, dopala się sadza i osad pozostały po wcześniejszym paleniu ale gdy już kominek kończy palenie danego wkładu drewna to szyba zachodzi sadzą.

Co wówczas należy zrobić aby tego unikać ?

 

Ja po prostu na końcu otwieram wlot powietrza - i ładnie się ten żar dopala.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile razy, ale tak średnio 2-4 m3 rocznie. Palę rekreacyjnie a nie do grzania domu.

Mogę zrobić zdjęcie szyby jak wygląda po tych paru latach.

Potem zrobię zdjęcie jak się pali drewno i je kisze na niskich temperaturach (brudna), i 5 min później jak normalnie się pali (czyściutka).

 

Fantom

 

2-4m3 to już więcej niż rekracja

Ja spaliłem ok 1m3 i 50kg brykietu i całkiem sporo palenia było z tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zażartowałem z buźką, a fachowiec od kominków takie bzdury pisze.

Po pierwsze drewno się nie pali !

Po drugie zapłon części lotnych wymaga prawie razy większej temperatury niż napisałeś.

Po trzecie w takim kominku z płaszczem, temperatura sięga może 500-600 st, a aby spalić niektóre części stałe (czyli między innymi te na szybie) potrzeba nawet 800-1000 stopni. I dlatego w kominkach z płaszczem szyba jest brudna.

Wiadomo. Można palić na maksa i tą temperaturę podnieść, ale chyba trzeba grzać basen olimpijski na dworze aby nie wysadzić/przelać instalacji. Więc się pali na niższych temperaturach .... i szyba brudna.

 

Fantom

Dzięki za wykład...Nareszcie wiem o co chodzi...:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ta odpowiedź mnie usatysfakcjonowała :) Żadnych argumentów i wskazania nieprawidłowej informacji.

Potwierdza to, że napisałem prawdę, mimo że nie jestem fachowcem (czytaj sprzedawcą) od kominków.

A dzięki temu, że jestem użytkownikiem a nie reklamuję towar który chcę sprzedać, nie muszę kłamać - co najwyżej mogę się mylić.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz kompletnie pojęcia o kominkach z PW, piszesz co Ci ślina na język przyniesie i co Ci się wydaje. Całe szczęście, że to rozumiesz i przyznałeś, że możesz się mylić. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś o kominkach z PW a może uderzysz się w pierś i najpierw spróbujesz rozeznać temat a potem się wypowiadać.

 

I ta odpowiedź mnie usatysfakcjonowała :) Żadnych argumentów i wskazania nieprawidłowej informacji.

Potwierdza to, że napisałem prawdę, mimo że nie jestem fachowcem (czytaj sprzedawcą) od kominków.

A dzięki temu, że jestem użytkownikiem a nie reklamuję towar który chcę sprzedać, nie muszę kłamać - co najwyżej mogę się mylić.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja napisałem o kominkach z płaszczem wodnym ?

Pisałem o paleniu drewna w kominkach. A czy one są z płaszczem czy nie to zupełnie inny temat.

Kolejna osoba typu "źle mówisz" ale argumentów nie poda żadnych. Dzięki takim jak Wy, nikt na forum nie znajdzie żadnych konkretów i nic się nie nauczy.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz kompletnie pojęcia o kominkach z PW, piszesz co Ci ślina na język przyniesie i co Ci się wydaje. Całe szczęście, że to rozumiesz i przyznałeś, że możesz się mylić. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś o kominkach z PW a może uderzysz się w pierś i najpierw spróbujesz rozeznać temat a potem się wypowiadać.
W pierś? Sądzisz,że to wystarczy? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz na razie tylko do cwu i gotowania. Brykiet po 450/t, masz tańszy węgiel?

 

Nie ale większą sprawność wyduszę z kotła niż z kominka spalone 2t z groszami Za 700 i jakieś marketówy testowane to 1500za co i cwu od października a roboty dużo mniej niż z palenia w kominku. Powiem że mi codziennie nie chciałoby się palić w kozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...