Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DOM z "BAJI"


Bonde

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 188
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O tak, o tak..

 

Przy okazji much się pozbędziesz - nasz łowca czteromiesięczny wykańcza wszystko fruwające :lol:

 

Bonde jaki masz kolor okien??

 

 

Jako facet powiem brąz, ale moja lepsza połowa pewnie oceniłaby go dokładniej. Wkrótce postaram się wkleić zdjęcia w miarę oddające to co mamy. W każdym razie to ten brąz, który Urzędowski ma w oknach dębowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby koty ze świerczówki się leniły??? :o

 

Koty ze Świerczówki się pewnie nie leniły by, jakby je wpuścić do domu na polowanie. Na razie problemu z małymi czworonogami nie mamy, za to wielonogi latające porobiły se zimowiska w wełnie mineralnej. A my ledwo oddychaliśmy jak pracowaliśmy bez masek...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, o tak..

 

Przy okazji much się pozbędziesz - nasz łowca czteromiesięczny wykańcza wszystko fruwające :lol:

 

Bonde jaki masz kolor okien??

 

 

Jako facet powiem brąz, ale moja lepsza połowa pewnie oceniłaby go dokładniej. Wkrótce postaram się wkleić zdjęcia w miarę oddające to co mamy. W każdym razie to ten brąz, który Urzędowski ma w oknach dębowych

 

Jak baba powiem, że to wszystko wyjaśnia :lol:

D1 w dębie kolor dębowy...

To tak jak myślałam i bardzo dobrze :wink:

Dzięki i pozdowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

obejrzałam dokładnie twoj dom z zewnatrz-

chcesz wprowadzic tutaj zieleń...,l bedzie to kolejny kolor ktory wprowadzic na fasade i bedzie zdecydowanie inny niż odcienie ktore juz u siebie masz,...

zieleń wprowadzi ożywienie, ale nie wiem czy nie zrobi sie kolorowo bardzo....., stawiając na zieleń postawisz na odwagę, może wyjść super, może wyjść kolorowiasto troche, trudno jakoś mi tak zgadnąć z góry, jakbyś przyłożył opaski do pełnego okna, zrobił nam zdjęcie przy dobrej widoczności to byłoby może i łatwiej dobrać,

Ja osobiście trochę obawiałabym się tej zieleni, chociaż pewnie też by mnie kusiło- może wnieść ożywienie,..... nie potrafię tak jednoznacznie teraz sie opowiedzieć....,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, jak przyłożyłeś tą zieleń to nawet nieźle to wygląda,

byłby 1PLUS napewno- ożywi elewacje, wprowadzi trochę życia, -jednak mimo to będzie kolejnym kolorem, mała pociecha jest taka że zielony to kolor natury!!!

ale nie potrafię oddać zdecydowanie głosu czy jestem za Twoim zielonym czy nie,....ale w brązach to chyba będzie tak ciemno, mało żywo .....,

no niestety ja z tych mało zdecydowanych więc mała pociecha ze mnie przy podejmowaniu decyzji,......

a inni co na to??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, jak przyłożyłeś tą zieleń to nawet nieźle to wygląda,

byłby 1PLUS napewno- ożywi elewacje, wprowadzi trochę życia, -jednak mimo to będzie kolejnym kolorem, mała pociecha jest taka że zielony to kolor natury!!!

ale nie potrafię oddać zdecydowanie głosu czy jestem za Twoim zielonym czy nie,....ale w brązach to chyba będzie tak ciemno, mało żywo .....,

no niestety ja z tych mało zdecydowanych więc mała pociecha ze mnie przy podejmowaniu decyzji,......

a inni co na to??????

 

...ale twój głos pozwoli mi jeszcze raz spojrzeć na tę sprawę, bo wczoraj właściwie zrezygnowaliśmy z zieleni. Argument dotyczący ożywienia całości jest cenny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do zdania ANNNJI, że same brązy będą za ciemne, a zieleń coś ożywi, proponuję (jako beznadziejna, ale zagorzała fanka koloru białego) zrobić próbę z białymi opaskami. Cudnie rozjaśniłyby dom :lol:

A może taka jasna kawa z mlekiem Valti Color 5061... Hmmm??

Przepięknie wygląda pewnien odcień niebieskiego z drewnem... Może akurat nie ten:

 

http://images38.fotosik.pl/35/a123877d73911fcf.jpg

 

Co by tu jeszcze...

 

A jakie inne opcje wchodzą w grę u Ciebie i małżonki?? Jaśniutkie drewniane opaski??

 

Ale, moim zdaniem, zieleń do Twojego akurat domku, niezbyt pasowałaby. Jak sobie zerkam na fotki domku z brązowym dachem i brązowymi oknami - zieleń mi się wydaje nie teges...

Może dlatego, że moja przygoda z domami drewnianymi zaczęła sie od małej podwrocławskiej firmy, stawiającej chatki z bala 65 mm. Mieliśmy juz nawet projekt u nich zakupiony za 2 koła!

Po oględzinach domu ich wykonawstwa pod Wrocławiem, zrezygnowaliśmy. Właścicielka firmy sprzedała nasz projekt po kilku miesiącach innym klientom i zwróciła nam kasę.

Mam bardzo kiepską fotę, ale zawsze:

 

http://images35.fotosik.pl/34/259045fff82ef41fmed.jpg

 

Rozczarowała nas właśnie zieleń.

Ale nie piękna zieleń dachówki, ale blachodachówki. Zielony drewnochronowy. Efekt całościowy mniej niż przeciętny. Beznamiętny dom z drewna.

Może dlatego jestem uczulona na zieleń w domu z bali, że ten konkretny dom to pokraką jakąś był dla mnie...

Zgodze się, że jego właściciele nie dysponowali górą forsy, ale kompromisy nie mogą być zbyt drastyczne.

Ja wolałabym jeszcze przez 20 lat spać na starym materacu, ale nie oszczędzać na domu w ten sposób.

Nasze budowanie skończy sie jak nic kredytem na dziesięciolecia, żebyście nie myśleli, że śpię na forsie i właduję w dom ile sie da. Nie, nie - będzie skromnie.

 

 

Wracając z wycieczki po paskudnym zieleniaku, jakieś 200 metrów dalej natknęliśmy sie na domek budowany przez firmę, z którą my i Bonde budujemy.

No, i tak nam zostało do dziś :lol:

 

A wniosek z tego taki, że trzeba realizować swoje marzenia, wręcz wmawiać sobie, że się spełnią bez problemu. Wiem, ze to działa.

Nawet jak po drodze napotyka się mnóstwo przeciwności, nie dawać za wygraną i nie mazgaić się. Niektóre problemy same sie z czasem rozwiązują :lol:

 

No mam rację, czy nie?? Bonde??

 

P.S. Sorki, że sie tak rozpisałam u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepięknie jest u Was :o :o A te widoki z okien poddasza :o :o Extra!!!

Jeśli chodzi o tę zieleń to chyba nie bałdzo. Dlaczego nie zrobisz tego w brązie? za mocno monotematycznie? Zrób jednak sobie próbkę, zawsze lepiej porównać kilka pomysłów. :D Opaski, ich styl baaaardzo mi sie podoba (chodzi mi o te niepomalowane :wink: ), proste, idealne. Pomysł z okiennicami bardzo mi sie podoba, tylko przemyśl dobrze kolor. A może zieleń tylko w innych odcieniach...ciemniejszych, ale mam nieodparte wrażenie, że brąz może wydac się najwłaściwszy.

Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też najbardziej podobałyby się brązowe w kolorze okien - stanowiłyby z oknami elegancką całość...

Ale...

To Twój dom!!! I nawet jak forumowicze twierdzą, że zielony byłby be, a w Twojej głowie świeci sie lampeczka, że zielony cacy - pomaluj na zielono :lol:

Nikomu, prócz nas nie podoba się biały kolor bali dla naszej chatki, a i tak będzie biały (no może kremowy jasny) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć

 

Uprzejmie donoszę, że Pan Staszek z Panami Ekipą ma od naszego marudzenia dzisiaj i jutro wolne, bo następny transport patyków w piątek :lol:

 

Ja bym mieszkała nawet bez okien, gdyby lato było, a Ty się martwisz opaskami??!!

 

Trzymam mocno kciuki za Twoje instalacje (i za swoje również) :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałabym żebyś nie miał, ale masz rację - przestaję myśleć racjonalnie...

 

U mnie drewienko na ślizgi było przez tydzień owinięte folią i zaczęło sinieć psia twarz... Szlag mnie trafia jak pomyślę, że codziennie sobie obiecywałam je odfoliować i poukładać na jakiejś palecie i tego nie zrobiłam.

A u Ciebie się coś dzieje??

 

Bonde, jutro rano przyjeżdża do mnie następny transport drewna, będzie też ekipa. Nie jestem pewna, czy nie będą u mnie składać aż do skutku, żeby się wyrobić przed świętami :roll: Tak szczerze to bardzo bym tego chciała, bo boję się, że bale nie dadzą rady, choć zaimpregnowane.

Zapytam ich jutro co i jak i dam znać kiedy się możesz spodziewać wizyty :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Do mojej roboty potrzeba jednego, góra dwóch ludzi. Może pan S coś wykombinuje

 

Z drewnem nie ma żartów. Lepiej od razu poukładać jak należy bo później można sobie w brodę pluć tak jak ja z pozostałościami, które gniły na deszczu kilka miechów, a tera mi trochę potrzeba do niektóych wykończeń np. na stelaże do G-K :cry:

U nas elektryfikacja ale też na raty bo ekipa kilka srok za ogon ciągnie. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu wreszcie podłączą prąd do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(((( juz wiem, że wtrąciłam komentarz nie tam gdzie powinnam:(((

mam nadzieje,że wybaczysz początkującej ;)

Wpisuje więc swój post ponownie we właściwe miejsce :

 

Witam.

Widze, że domek rośnie dynamicznie. Od jakiegos czasu śledze postępy w tej budowie ) jest SUPER !

Mam pytanko, czy te nawiercone dziury w balach do przeprowadzenia instalacji elektrycznej robił wykonawca domu zgodnie z jakimś projektem?? czy elektryk w trakcie stawiania domu??

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...