Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A jak u ciebie z pow. domu oraz ociepleniem ścian, skosów i podłóg?

Dom jak na te czasy średnio ocieplony bo 12 cm styropiaun na ścianie z pustaka, dach skosy dopiero w tym sezonie ocieplone wełną min 15 cm ale dosyć wysoka lambda, do tego strop tez ocieplony ale10 cm, podłoga-nie pamiętam. Okna dwuszybowe - nie posiadam dużych przeszkleń, rekuperatora brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich, jako nowy użytkownik i stary obserwator forum. W zasadzie przeczytałem prawie wszystko tu i nie tylko tu o piecach, mocach, zużyciu, itp. Stwierdzam, że wiedzę mam przez to sporą, ale nic z niej nie wynika. Mam już instalację w domu i zamierzam zbudować kotłownię. Mój główny problem, to wybór mocy pieca i elementy wyposażenia kotłowni. Np. zasadność stosowania sprzęgła, ilość obiegów, itp. Sami wiecie, jaki z tym bajzel, a każda wypowiedź fachowców wydaje się zasadna (no, może z niektórymi wyjątkami). Zdrowy rozsądek podpowiada, że czym moc bliższa zapotrzebowaniu na ciepło, tym lepiej, ale z drugiej strony, może rozsądek nie wie o wszystkich danych, jakie należy wziąć pod uwagę.

Na chwilę obecną chciałbym wykonać OZC. Niby trochę o swoim domu wiem i poradziłbym sobie bez tego, ale wyznaję zasadę, że lepiej być świadomym, niż nie. Tyle filozofii. Potrzebuję kontaktu z ASOLTEM, bo chciałbym, żeby mi takie coś wykonał. Może, jako użytkownik forum mogę się z nim bezpośrednio skontaktować, ale nie wiem, jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Już działam. Dziękuję także za to, że wiele skorzystałem na twoich opisach i uwagach dotyczących różnych zagadnień z tej i pokrewnej dziedziny (byłem i na rekuperatorach - bo takowy mam, i na zmiękczaczach). Tak więc nieświadomie wiele i mi doradziłeś (czytaj POMOGŁEŚ) i wiele się nauczyłem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) potrzebuję Waszej pomocy:rolleyes:

 

Jesteśmy na etapie instalacji gazowej i mamy do wyboru 2 piece firmy Die Dietrich :

 

1) http://www.dedietrich.pl/Produkty/Katalog-produktow/Technika-domowa/Gazowe-wiszace-kotly-kondensacyjne/MCR3-BS

 

2) http://dedietrich.pl/Produkty/Katalog-produktow/Technika-domowa/Gazowe-stojace-kotly-kondensacyjne/MODULENS-AGC-V-160-SL

 

ponoć oba są bardzo dobre, różnią się ceną, ale jeśli chodzi o funkcjonalność?? sama nie wiem czy ktoś któryś ma i może pomóc? będę baaaaaaaardzo wdzięczna :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusia!

Nie jestem specjalistą od pieców (czy tam kotłów). I nie chcę, żeby tu na mnie krzyczeli fachowcy, ale:

jeśli to nie kwestia pieniędzy a przykładasz wagę do estetyki, to wybierz ten drugi. Ja mam podobny problem, (choć nie mam jeszcze wybranej marki) ale lubię porządek i rozpatruję przeważnie lodówki (tylko te zbiorniki małe, bo np. okazuje się, że 100l, to nie jest 100l).

lodówki podobno są tak skonfigurowane, że jeśli chodzi o c.w.u., to mimo tej samej wielkości zasobnika w stosunku do osobnego, są bardziej wydajne, czyli komfortowe (to informacja z folderów reklamowych)

W bliźniaku, w którym prowadziłem prace, miałem przypadek, gdzie w dwóch identycznych domach ten sam hydraulik wykonywał instalacje. w jednym zamontował Viessmanna 200 z osobnym zasobnikiem firmowym, a w drugim lodówkę Vitodens 222f 130l. Kotłownia zdecydowanie przyjemniejsza i schludna. a właściciele obydwu twierdzą, że ten kompaktowy pracuje lepiej (ale to może być subiektywne).

pozwoliłem sobie spojrzeć na twój domek i stwierdzam, że pomieszczeń gospodarczych, to prawie nie masz, a garaż mały, więc miejsce, to cenna rzecz.

co do funkcjonalności: od strony technicznej, zużycia paliwa i awaryjności, to sama widzisz, że są tomy napisane. Dla mnie funkcjonalność jako użytkownika, to jak najlepiej zautomatyzowany zestaw z czytelnym sterownikiem i intuicyjną obsługą po polsku. Do tej funkcjonalności dorzuciłbym przyzwoitego serwisanta. I oczywiście rzetelnie wykonaną pracę hydraulika.

przejrzałem instrukcję techniczną tych urządzeń poprzez Twój link i oceniłem je, jako bardzo czytelne i rzeczowe (a nie wszystkie takie są). Gdyby serwisant zaginął w zimne dni, to z wieloma rzeczami na jej podstawie sam bym sobie poradził.

Życzę dobrego wyboru i bezawaryjnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Hej,

Mam problem z wyborem pieca gazowego... jest ich po prostu za dużo, a opinii o nich za mało :)

Czego szukam:

- kondensat, 2 funkcyjny, z wbudowanym zasobnikiem, wiszący, z możliwoscia sterowania podłogówka i kaloryferami

- dom 125mkw+garaż, parter 50mkw(w tym ok 35-40mkw podłogówki czyli 5-6 obiegów) piętro i małe poddasze z kaloryferami,

- środkowa szeregówka, ocieplenie ścian 15cm lambda 040, poddasze 25+5cm, okna 7 komorowe, szyby 2 komorowe

 

Co znalazłem (ceny z hurtowni, porównując z ceneo są o ok 1tyś wyższe):

-Vaillant 24/29kW VCW 296 z zasobnikiem 20l, mieszacz, sterowaniem pogodowym i wyjściem do komina za 8 300netto

-DeDitrich INNOVENS MCA 25/28 BIC z zasobnikiem 40l, sterownik i regulator 2 obiegów 7 600netto

-Immergas Vitric Zeus Superior 26kW z zasobnikiem 54l i sterowaniem 7 600netto

-Beretta Boiler Green 25 z zasobnikiem 54l i programatorem 6 500netto

 

Brotje WBK i Viessmana 222 odrzucam ze względu na cenę.

 

I teraz dylemat, rozpiętość cenowa nie jest aż tak straszna, a wszędzie polecają Berette(podobno za pierwsze uruchomienie Beretty się nie płaci a za resztę już tak czyli pewnie oni ponoszą ten koszt).

 

Jesteście w stanie któryś polecić albo zdyskredytować?

 

Dodatkowo, kupować w hurtowni czy sklepie internetowym?

 

Dzięki za jakiekolwiek wskazówki!

 

Wracając do tematu to na polu bitwy zostały:

1. Beretta Boiler Green 25 z zasobnikiem 54l

2. Vaillant VC ecoTEC pro 226/3-3 + zasobnik na poddaszu 100l -

3. Viessmana 222 z wbudwanym zasobnikiem

4. Brotje WBK 20 z wbudowanym zasobnikiem

 

i moje pytania:

- róznica między 1 i 2 to 1,5tysiąca, 2 i 3 to 1,5tysiąca itd, o Berettcie znalazłem mieszane opinie, o reszcie nie za dużo

- czy vailant z zadobnikiem kóry bedzie na poddaszu to dobry wybór? instalacja będzie rozwleczona po całym domu bo na parterze podłogówka z rozdzielaczem piętro piec a poddasze zasobnik(parter to wc i kuchnia, pietro łazienka, poddasze ocieplone użytkowe)

- czy mając pogodowkę dokupić sterownik pokojowy z pomiarem temperatury wewnętrznej?

- paląc od czasu do czasu w kominku na co zwrócić uwagę przy wyborze pieca i sterowania, żeby po rozpaleniu kominka piec dalej nie grzał tylko na pomiar zewnętrznej temperatury(nie przeszkadza mi ręczne wyłączenie ogrzewania ale jeśli się da automatycznie to jeszcze lepiej.)

 

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Proszę o porade. Audytor ozc jest jednak za trudny.

 

Jaki piec kondensacyjny, jednofunkcyjny ( ile KW) mi radzicie dobrać do domku parterowego z poddaszem użytkowym, kubatura - 710 m3; powierzchnia użytkowa- 154 m2; garaż nieogrzewany w bryle budynku- 40 m2(ocieplenie 5 cm styro pomiedzy garażem a domem;pustak Porotherm 25; ocieplenie- styropian 20 cm na sianach zewnętrznych, 20 cm w podłodze,5 cm na suficie garażu ( u góry jest pokój),dach - wełna mineralna 25 cm ( dobry współczynnik U), 3 osoby w tym 1 dziecko. Będzie ogrzewanie podłogowe na całości domu plus dwa grzejniki wpiete pod osobny obieg podłogówki ( w łazienkach);gaz z sieci;okna dwuszybowe;rolety zewnętrzne;10 okien poddaszowych; dwie łazienki - mogą być używane w tym samym czasie;salon i czesć dzienna usytuowane na południe (przeszklenia).

Instalator proponuje mi:

- Vaillant VC 146/5-5 ; zasobnik 150 l ( Vaillant podaje: Zakres mocy c.o. (przy 50/30ºC) 3,3-14,9 kW. Moc maksymalna dla zasobnika c.w.u. 16 kW )

 

Czy zasobnik na 150 l nie jest za duży ( moze kupić mniejszy np. 120 l)?

Czy kocioł nie bedzie za duży lub za słaby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem zapytać jaki kociołek polecicie?

Viessmann VITOPEND 100-W 2FZ 31 kW+ Viessmann termostat pokojowy E200

vs

Junkers CERACLASS zW 30-2 DV AE + sterownik Junkers TRZ 12-2

 

Ewentualnie coś w tej cenie powiedzmy do 3500zl, Konwencjonalny piec (ze wzgledu na istniejaca instalacje dostosowaną pod wyzsza temperature oraz brak podłogówki) dwufunkcyjny, zamknieta komora spalania.

Niektórzy polecaja Termeta. Co sądzicie? Jak z serwisem w okolicach Warszawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...