Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie, jeśli chodzi o moc - chodzi o szeroki zakres modulacji kotła. Moc minimalna również jest ważna. Zobaczcie na parametry kotła Vitodens 200-W.

- Wysokosprawny wiszący kocioł kondensacyjny: 1,9-13/16 kW

- c.w.u. ogrzewana w osobnym zbiorniku: 100, 120 lub 150 l ustawionym pod kotłem, lub 160, 200, 300 l - obok kotła

- z palnikiem promiennikowym MatriX

- z systemem kontroli i optymalizacji spalania Lambda Pro Control

- z wymiennikiem Inox-Radial ze stali szlachetnej i 10-letnim okresem gwarancji

- regulator pogodowy Vitotronic 200 z dużym kolorowym wyświetlaczem dotykowym

- menadżer energii pozwala kontrolować zużycie gazu i energii elektrycznej, aktualną moc z jaką pracuje kocioł i rozkład temperatury w zasobniku c.w.u.

 

To tylko z jeden z produktów. Pod rozwagę polecam również kocioł VITODENS 222-F, to gazowy kompaktowy kocioł kondensacyjny z wbudowanym, emaliowanym zasobnikiem ładowanym warstwowo lub zasobnikiem ciepłej wody użytkowej z wężownicą rurową, znamionowa moc cieplna: od 1,8 do 35 kW (z ładowanym zasobnikiem c.w.u.) lub od 1,9 do 26 kW (z wężownicowym podgrzewaczem c.w.u.).

 

Moderowano

 

W razie jakichkolwiek pytań - służę pomocą!

 

Witam

mam pytania do konsultanta i do forumowiczów

dostałem wycenę na całą kotłownie na piecu gazowy j.w. 17 tys.

w tym

kocioł Vitodens 222-f 19KW z poj 100l

zestaw bazowy szacht 60/100

rura spalinowakolanko sps 60/100 2 szt

naczynie przeponowe do co 25l

grupa bezp. do 3 bar

naczynie przeponowe do cwu 12l

armatura i montaż

 

moje pytanie czy cena jest ok ?

czy warto zainwestować w taki piec gazowy czy brać tańszy bo różnicy między tańszym nie zauważę ?

jaka jest modulacja pieca i z czym to się je czy mniej lepiej czy więcej lepiej ?

 

Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 6619 W

Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 9161 kWh/rok

Edytowane przez robos2234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 6619 W

Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 9161 kWh/rok

 

6619 W to maksymalne zapotrzebowanie na moc przy temperaturze, czyli przy -20C na zewnątrz. Oczywiście takie temperatury występują sporadycznie zatem praktycznie przez cały czas będzie potrzebna dużo mniejsza moc. Wg mnie najważniejszym jest możliwość dopasowania się kotła do aktualnego zapotrzebowania. Patrząc zatem na samo CO najlepszy byłby kocioł o zakresie modulacji od 0 do 7,0kW. Oczywiście musimy uwzględnić moc potrzebną na podgrzew ciepłej wody co da nam kocioł idealny o zakresie pracy od 0 do np. 19kW. Nie istnieją urządzenia idealne ale staramy się jak najbardziej do nich zbliżyć, stąd moc minimalna kotłów Vitodens serii 2xx jest jedną z najniższych (o ile nie najniższą) na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od prawie 3 lat użytkuję Termeta Golda 25 . Wszyscy mówili nie , a jak go kupiłem i jest zupełnie bezproblemowy jak na razie . Znajomy ma taki od prawie 4 lat i też bez kłopotu. Mój kuzyn kupił Wolfa i ma pecha padł 2 razy w zimie i czekał po 3 dni za serwisantem. ale to może być zawsze przypadek bo Wolf to porządne piece.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o poradę / sugestie w doborze kotła gazowego dla domu parterowego o pow. użytkowej 125m2 (wliczony w to pomieszczenie gospodarcze) bez garażu, stropodach z izolacja styropian 30cm, izolacja podlogi styropian 10cm, izolacja scian zew. styropian 20cm.

 

Polowa domu z wysokoscia 2.5m natomiast druga polowa domu z wysokościa pokoi 3.7m (czy wysokosc ma znaczenie przy doborze mocy kotla?). Zapotrzebowanie wedlug projektu 4.5kWh/rok. Dom ma byc ogrzewany podlogowo za pomoca kotla kondensacyjnego. Wentylacja bedzie mechaniczna z odzyskiem ciepla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakaś ogólnopolska akcja bo u mnie w okolicznych gminach też "Ochrona Środowiska" dawała 2 koła i Gmina kolejne 2 dokładała. Całe 10 domów z 5 tysięcznej gminy na to się załapalo :)

 

Jako, że o gazie nie wiem nic to pytań będzie więcej ...

 

Witam,

 

Dofinansowanie do zakupu i montażu kotłów gazowych jest bardzo dobrą inicjatywą, która na pewno wpłynie na znaczną poprawę jakości powietrza. Spalanie gazu ziemnego emituje znacznie mniejsze ilości dwutlenku węgla oraz praktycznie całkowicie nie emituje pyłów. Należy wspomnieć, że wiele z wymienianych kotłów stałopalnych to kotły starego typu, w których można spalać wszystkiego typu paliwa stałe, przez co spalane są także śmieci. Jest to największe zagrożenie dla środowiska, ponieważ podczas spalania tworzyw sztucznych emitowane są trujące związki chemiczne do atmosfery.

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Junkers-Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużywamy bardzo mało ciepłej wody, jedynie wieczorne prysznice. Jest zmywarka, często nas nie ma, wieczorem bywamy na basenie i tam się kąpiemy

 

Czy jest senns montowania zbiornika na ktory nas wszyscy namawiają?

 

Chcemy 2-funkcyjny na zasadzie podgrzewacza przepływowego

 

Łazienka tuż nad kotłownią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydraulik również proponuję nastepujace rozwiazanie aby obnizyć kkoszty rury, gdyz komin ma z 10m

 

W kanał wentylacyjny wpuscić zwykłą, pojedynczą rurę spalinową a dookoła w czystym kanale będzie szło powietrze do kotła

 

Dobrze wyczyscić kanał spalinowy i w nim zrobić wentylacyjny

 

Ktos ma w tym temacie doświadczenie?

 

Jest propozycja Votodensa 100 2F za 5400+8% vat Sensownie?

 

Inna firma daje:

50 - 3800

100 - 6100

juz brutto

 

Zastanawiam się nad tą 50-ką bo w parametrach róznicy wielkiej nie widzę a w cenie i owszem. Ktoś ma głębszą wiedzę w tym temacie?

 

Za przyłącze 8m od skrzynki oraz wszelkie przeróbki za robociznę 2,5 tysia. Teraz na ekogroszek

 

Projekt inst. wew - 450

 

Mapka do celów projektowych od geodety - 340

 

Do zaakceptowania?

 

Dla mnie brzmi znosnie

Edytowane przez piotrulex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po oględzinach fachowców, jedną wycenę już mam, dzisiaj powinna być druga i do końca tygodnia trzecia. Teraz chciałbym zasięgnąć porady. Przypomnę stary dom 50 cm z pusktą powietrzną bez ocieplenia, parter, piwnica grzana, nade mną grzane, wysokość pomieszczeń 3,6. Jak zaczynałem ten temat to mało jeszcze wiedziałem, teraz wiem więcej i chciałem właśnie się poradzić. Podam tylko różnice między instalacjami, bo reszta taka sama.

Fachowiec 1

Piec Vaillant ecotec pure 226 z zasobnikiem, instalacja w miedzi

Fachowiec 2

Piec Buderus GB062 z zasobnikiem, instalacja w pexach z łączeniami (kolankami)

Fachowiec 3

Piec Vaillant ecotec pro z zasobnikiem, instalacja w pexach bez żadnych połączeń.

 

Reszta to samo, teraz pytanie co wybrać? Czy są znaczące różnice?

Edytowane przez gutozaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam,

potrzebuję pomocy przy wyborze pieca gazowego kondensacyjnego. Macie może jakieś sugestie? Załączam zrzuty z obliczeń OZC. [ATTACH=CONFIG]415678[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]415679[/ATTACH]

 

Witam,

Masz określony budżet? Ja polecam kotły z rodziny Vitodens! Co powiesz o kotle Vitodes 100-W, Vitodens 200-W lub 222-W?Jeśli byłbyś zainteresowany konkretnym modelem - służę pomocą i postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania oraz rozwiać wątpliwości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po oględzinach fachowców, jedną wycenę już mam, dzisiaj powinna być druga i do końca tygodnia trzecia. Teraz chciałbym zasięgnąć porady. Przypomnę stary dom 50 cm z pusktą powietrzną bez ocieplenia, parter, piwnica grzana, nade mną grzane, wysokość pomieszczeń 3,6. Jak zaczynałem ten temat to mało jeszcze wiedziałem, teraz wiem więcej i chciałem właśnie się poradzić. Podam tylko różnice między instalacjami, bo reszta taka sama.

Fachowiec 1

Piec Vaillant ecotec pure 226 z zasobnikiem, instalacja w miedzi

Fachowiec 2

Piec Buderus GB062 z zasobnikiem, instalacja w pexach z łączeniami (kolankami)

Fachowiec 3

Piec Vaillant ecotec pro z zasobnikiem, instalacja w pexach bez żadnych połączeń.

 

Reszta to samo, teraz pytanie co wybrać? Czy są znaczące różnice?

 

Witam,

Polecam zastanowić się nad zaproponowanym przez Pana kotłem Logamax plus GB062V2 marki Buderus, który cechuje się wysoką jakością wykonania, kompaktowymi wymiarami oraz szeroką modulacją mocy w stosunku 1:8. Posiada aluminiowo-krzemowy wymiennik ciepła, który gwarantuje wysoką sprawność.

Alternatywą dla tego kotła jest Logamax GB072V2, który pozwala wysterować pompę cyrkulacyjną, posiada większe naczynie przeponowe o pojemności 12l oraz pompę obiegową c.o. sterowaną sygnałem PWM bezpośrednio z panelu kotła.

W sprawie doboru oraz montażu kotła polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie http://www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.

Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Buderus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do was z piecowym dylematem .Czy jest jakaś szansa dowiedzieć się ile czasu będzie trwało podgrzewanie wody w zbiorniku 200l piecem o mocy 15kW? Jak patrze na zestawy producentów, to tak małe kotły są sprzedawane z zasobnikami 120l i zaczęłam się obawiać, ze może piec który chcę kupić jest wprawdzie ok na potrzeby naszego domu, ale żeby nagrzanie CWU nie trwało wieczność. Co o tym sądzicie? Jakieś rady?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...