Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, mam prośbę o pomoc w wyborze kotła w następujące sytuacji.

w domu moich rodziców niestety kocioł po 14 latach użytkowania wyzionął ducha...

niestety jestem zmuszony do wymiany go i tutaj się pojawia dylemat...

Stary piec to jednofunkcyjny Junkers z otwartą komorą spalania z zasobnikiem 120 litrów

dom to 140 metrowy wolnostojący normalny domek, bez podłogówki, ogrzewany tylko grzejnikami w większości pokoi purmo dwupłytowe o powierzchni 80x60. ocieplany 10 cm styropianem i wełna dachu 15 cm. (tak się kiedyś budowało)

no i teraz ten problem... ze wszystkimi instalatorami jakimi rozmawiam słyszę jedno... kocioł kondensacyjny... nic do takiego rozwiązania nie mam (nawet w swoim domu mam taki kocioł ale dom jest budowany 4 lata temu lepiej docieplony i jakieś 60% powierzchni jest w podłogówce) co byście polecili, pchać się w kondensata? czy jednak zostać przy takich jak było ?? a może krok wyżej z zamkniętą komorą spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym się podpiąć pod temat.

 

Buduję dom w technologii szkieletu drewnianego o powierzchni parteru 87m2, cały parter ogrzewany podłogówką.

Poddasze w późniejszym czasie zostanie zaadoptowane do użytku i będą tam 2 małe pokoje po ok 10m2 powierzchni podłogi.

Pierwotnie myślałem o piecu kondensacyjnym 2 funkcyjnym. Jednak taki piec ma pewną wadę odnoścnie CWU gdzie trzeba

przelać kilka litrów wody zanim zacznie z kranu lecieć ciepła, co przy braku kanalizacji i posiadaniu szamba jest sporym minusem.

Ostatnio jednak natrafiłem na ciekawe rozwiązanie firmy Junkers.

Chodzi dokładnie o ten piec

http://www.junkers.com/pl/pl/produkte_1/urzdzeniakondensacyjne/cerapur_acu_smart/cerapur_acu_smart_1.aspx

http://www.e-heat.pl/kociol-junkers-cerapur-acu-p-425.html

Jest to kocioł 2funkcyjny ale dodatkowo posiada wbudowany niewielki zasobnik, który pozwala na szybsze uzyskanie ciepłej wody.

 

Znalazłem jeszcze opciję firmy Saunier Duval

http://www.saunierduval.pl/produkty/kotly-gazowe/kotly-kondensacyjne/isofast-cds/

 

Co o tych piecach sądzicie?

Z góry dziękuję za wszelkie sensowne wskazówki.

Edytowane przez escone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbę o pomoc w wyborze kotła w następujące sytuacji.

w domu moich rodziców niestety kocioł po 14 latach użytkowania wyzionął ducha...

niestety jestem zmuszony do wymiany go i tutaj się pojawia dylemat...

Stary piec to jednofunkcyjny Junkers z otwartą komorą spalania z zasobnikiem 120 litrów

dom to 140 metrowy wolnostojący normalny domek, bez podłogówki, ogrzewany tylko grzejnikami w większości pokoi purmo dwupłytowe o powierzchni 80x60. ocieplany 10 cm styropianem i wełna dachu 15 cm. (tak się kiedyś budowało)

no i teraz ten problem... ze wszystkimi instalatorami jakimi rozmawiam słyszę jedno... kocioł kondensacyjny... nic do takiego rozwiązania nie mam (nawet w swoim domu mam taki kocioł ale dom jest budowany 4 lata temu lepiej docieplony i jakieś 60% powierzchni jest w podłogówce) co byście polecili, pchać się w kondensata? czy jednak zostać przy takich jak było ?? a może krok wyżej z zamkniętą komorą spalania?

 

pchanie sie w kondensata to niepotrzebne wywalanie pieniedzy - z zamknieta komora spalania bedzie lepszy z racji nizszej ceny.. sprawnosc bedzie ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o pomoc w wyborze kotła gazowego kondensacyjnego do c.o. i c.w.u. - dom jednorodzinny z użytkowym poddaszem.

 

Dane obiektu:

1.Powierzchnia użytkowa 140.80 m2 + powierzchnia garażu 32.10 m2 (ogrzewanie podłogowe na złamanie temperatury),

2.Powierzchnia zabudowy 139.70 m2,

3.Kubatura netto 500.40 m3,

 

4.Ściany max - ocieplenie 12 cm wełna,

5.Poddasze 25 cm wełny, podłogi 10 cm styropianu,

6.Okna 2 szybowe,

 

7.Ogrzewanie podłogowe (kuchnia, hall, 1 mała łazienka, 1 duża łazienka) ok. 97 m2,

8. Reszta ogrzewanie ścienne ok. 57 m2,

 

9. Liczba domowników: na razie 2 z szybkim powiększeniem do 4,

 

Chciałby zakupić piec kondensacyjny z zasobnikiem ok. 200 l, sterowaniem + kolektory słoneczne.

 

Bardzo proszę o wskazanie jakimi piecami mam się zainteresować i jaką powinny mieć moc.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o pomoc w wyborze kotła gazowego kondensacyjnego do c.o. i c.w.u. - dom jednorodzinny z użytkowym poddaszem.

 

Dane obiektu:

1.Powierzchnia użytkowa 140.80 m2 + powierzchnia garażu 32.10 m2 (ogrzewanie podłogowe na złamanie temperatury),

2.Powierzchnia zabudowy 139.70 m2,

3.Kubatura netto 500.40 m3,

 

4.Ściany max - ocieplenie 12 cm wełna,

5.Poddasze 25 cm wełny, podłogi 10 cm styropianu,

6.Okna 2 szybowe,

 

7.Ogrzewanie podłogowe (kuchnia, hall, 1 mała łazienka, 1 duża łazienka) ok. 97 m2,

8. Reszta ogrzewanie ścienne ok. 57 m2,

 

9. Liczba domowników: na razie 2 z szybkim powiększeniem do 4,

 

Chciałby zakupić piec kondensacyjny z zasobnikiem ok. 200 l, sterowaniem + kolektory słoneczne.

 

Bardzo proszę o wskazanie jakimi piecami mam się zainteresować i jaką powinny mieć moc.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Planujesz bardzo słabe ocieplenie, czy warto tak oszczędzać na ociepleniu, aby pózniej dużo płacić za ogrzewanie ?

W tym przypadku moc kotła wyższa niż 12 kW, ile konkretnie ?, to tylko po obliczeniach ozc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam ogromną prośbą w kwestii doradztwa przy wyborze pieca dwufunkcyjnego , jestem zielony w tym temacie także proszę o pomoc - poniżej informację na temat domu :

 

- Powierzchnia użytkowa domu 88,4 m + garaż , całkowita 140m ( http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-winogronach-4/m48b26830d2407 )

- Dom pustak porotherm 25cm + został ocieplony styropianem 15 cm

- ogrzewanie podłogowe kuchnia i łazienki

 

będę wdzięczny za pomoc, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dodam tylko ,że nie jestem pracownikiem buderus'a bo po to takim tekście mogę być posądzony. Lecz każdy kto czyta Moje posty stwierdzi ,że nie sprzedaje tu żadnych urządzeń . Staram się zawsze rzetelnie i uczciwie opisywać pewne sytuacje :-). wynikające z mojej praktyki jako instalatora/serwisanta.

 

A czym się różnią wszystkim ;) to jest inna klasa

 

Kocioł Immergas'a czy Junkersa można porównać z kotłem buderus'a gb072 lecz ten i tak jest nowocześniejszy od immergas'a nie z gb162 to top półka

 

Aha I powiem najważniejsze chyba na co wszyscy którzy lubią buderus'a czekali ,że już za niecały miesiąc będzie ogólnopolski serwis buderus'a z CallCenter i to buderus poprzez sieć swoich Serwisów będzie gwarantem i świadczącym usługi serwisowe oraz pierwsze uruchomienie. Z racji przynależności do grupy Bosch więc struktura serwisowa będzie identyczna jak w Junkers'ie.

 

Wiec tak naprawdę jedyny argument przeciw został wyeliminowany. Bo co do jakości to raczej nikt nie miał zastrzeżeń.

 

Oczywiście są to informacje ogólnie dostępne .

 

-posiadającej najwyższą klasę efektywności energetycznej A.(pompa c.o/c.w.u elektroniczna)

-Firma Buderus posiada prawie 280 lat doświadczenia w technice grzewczej

-W 2008 roku kocioł Logamax plus GB162 wygrał prestiżową nagrodę IF Produkt Design Award 2008.

-Sprawność do 110% ekstremalnie duża powierzchnia wymiennika ciepła oraz modulowany palnik ceramiczny ( immergas ma przestarzałe z racji konstrukcji wymienniki nierdzewne)

-ETAplus – inteligentny oszczędny tryb pracy palnika

-Żarowa elektroda zapłonowa z ceramiczną oprawą

-FLOWplus – dodatkowa oszczędność energii elektrycznej

-konstrukcji wymiennika ciepła, który został wykonany w innowacyjnej technologii – ALU plus.

-Aluminiowe rury żebrowe wymiennika ciepła pokryte są warstwą uszlachetniającą z gazowych monomerów

-Wyjątkowa wydajność potwierdzona w 2006 r przez holenderski Instytut Odlewnictwa

-systemu sterowania Logamatic EMS (Energy Management System).

 

Pozdrawiam.

 

Najlepsze to te 280 lat doświadczenia. W 1732 roku skonstruowali piec do wypiekania macy :) Toż to ma największy wpływ na konstrukcje ich dzisiejszych kotłów :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam ogromną prośbą w kwestii doradztwa przy wyborze pieca dwufunkcyjnego , jestem zielony w tym temacie także proszę o pomoc - poniżej informację na temat domu :

 

- Powierzchnia użytkowa domu 88,4 m + garaż , całkowita 140m ( http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-winogronach-4/m48b26830d2407 )

- Dom pustak porotherm 25cm + został ocieplony styropianem 15 cm

- ogrzewanie podłogowe kuchnia i łazienki

 

będę wdzięczny za pomoc, dziękuję.

 

Witam, ponownie podbijam z pytaniem - muszę w przyszłym tyg. dokonać zakupu, będę wdzięczny za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy, mam prośbę do osób znających się w temacie pieca kondensacyjnego.

 

Dom po podłodze łącznie ok 140 m2 (dom z poddaszem). Wysokości ok 2.60 cm

Podłogówka 100% + 2 kaloryfery drabinkowe (po 1 do łazienki)

Ściany zewnętrzne: 40 cm (beton komórkowy) + 5 cm (wełny), ściany wewnątrz z rigipsu (płyty klejone po całości)

Okna: 3 szybowe + rolety zewnętrzne

Podłoga parter: 2x6 cm styropianu

Na poddaszu: skosy + strop - żelbeton ok 15 cm + 2x10cm styropianu, dodatkowo wylana wylewka na styropianie ok 8 cm.

 

Proszę o polecenie pieca gazowego c.w.o. c.o , rodzina: 2 osoby dorosłe + 1 bobas od 20.10 :) kuchenka indukcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkluzja: GB162 przy tych kotłach to Top Klasa i można go porównać raczej do: Weishaupt WTC, Hoval Comfort, Paradigma.

a Immergas to trochę niżej niż Junkers Cerasmart i Buderus GB072 ,chociażby dlatego ,że te obydwa mają nowszej generacji wymienniki i automatykę.

.

 

Wybacz ale trochę porównujesz jak akwizytor, chcący zrobić wrażenie sformułowaniami, których odbiorca nie rozumie. Wprawdzie nie jestem na etapie wyboru, bo już to zrobiłem, ale hasło "nowszej generacji wymiennik i automatyka" nic nie mówi. Na pewno dla ewentualnych nabywców o wiele ważniejsze byłoby porównanie: długości okresu gwarancji, ceny i dostępności części przy serwisie pogwarancyjnym, czasu reakcji serwisu, dostępnych opcji ustawiania parametrów, osprzętu który jest w standardzie, cen tego co trzeba dokupić, głośności pracy, częstotliwości występowania usterek etc. Jeżeli to wszystko było we wcześniejszych postach to wybacz, bo nie czytałem wstecz, ale sam jak byłem na decyzji o wyborze i szukałem informacji o różnych urządzeniach to właśnie takich danych mi brakowało, a nie porównywania materiału z jakiego zrobiono palnik, czy wymienni.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki był zamysł mojej wypowiedzi ,bo w folderach reklamowych zawsze jest ładnie pięknie u każdego.

 

 

Nieprawda, jak nie ma pompy elektronicznej to w folderku Smarta czy Victrixa o takiej nie piszą.

 

Moim celem nie była chęć zachowywania się jak "akwizytor" przytoczyłem tu przynajmniej 6 typów kotłów ,aby pokazać klasę/hierarchie co między innymi świadczy choćby o jakości i awaryjności tych kotłów.

 

 

 

Stwierdzenie że "jest lepszy bo jest top klasa" to masło maślane, zamiast eta flow alu plusów i innych menagementów napisałbyś co one dają realnie, jakie oszczędności uzasadniające 2x wyższą cenę - to jest użyteczne choć może mniej efektowne dla lajkonika. Jaką ma gwarancję (nie tradcyję), Immergas też nie istnieje od wczoraj i daje 5 lat?

 

...Ty oraz grzeniu666 macie już kotły więc "bicie Piany" nikomu nie służy.

 

 

 

Słucham??? A jaki mam kocioł, chętnie się dowiem bo nie pamiętam abym kupował?

 

Ja nie chcę być posądzony o stronniczość. Faktycznie jeśli teraz ktoś zapyta się o kocioł najlepiej wklejać suche dane techniczne wszystkich kotłów i nie zamieszczać własnych spostrzeżeń.

 

 

Skrót istotnych informacji dlaczego nie, ale ty skopiowałeś folder producenta, połowa to marketingowe blablabla. A ja chętnie dowiedziałbym się co np. w mojej prostej instalacji (100% podłogówka i zasobnik cwu) da taki topowy kociołek, który ceną zbliża się do małej powietrznej PCi.

 

PS. skrót cytatu to chyba nie "wyrywanie z kontekstu" (o ile nie zmienia sensu wypowiedzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego immergasa victrixa kupowałem 2 lata temu przez mojego instalatora, zeby był nizszy VAT i jeszcze jego upusty. Wyszedł mnie ok 2800 pln, więc uważam, ze biorąc pod uwagę 5 letnią gwarancje i w miare sensowną jakośc i parametry spalania to stosunek cena/jakość był rewelacyjny. I nie wiem co by musiał "robić" inny kocioł i jakie niskie spalanie mieć, żebym wydał na niego 7-10k pln. Nawet jesli spalałby mi 3-5% mniej gazu to zeby wyrównać tą różnice w cenie zakupu to musiałby mieć w sobie funkcje pralki, zmywarki, lodówki, zamrażalki, mikrofalówki, piekarnika, bo spokojnie bym za ta różnicę w cenie kupił sobie te rzeczy dodatkowo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dodam tylko ,że nie jestem pracownikiem buderus'a bo po to takim tekście mogę być posądzony. Lecz każdy kto czyta Moje posty stwierdzi ,że nie sprzedaje tu żadnych urządzeń . Staram się zawsze rzetelnie i uczciwie opisywać pewne sytuacje :-). wynikające z mojej praktyki jako instalatora/serwisanta.

 

A czym się różnią wszystkim ;) to jest inna klasa

 

Kocioł Immergas'a czy Junkersa można porównać z kotłem buderus'a gb072 lecz ten i tak jest nowocześniejszy od immergas'a nie z gb162 to top półka

 

Aha I powiem najważniejsze chyba na co wszyscy którzy lubią buderus'a czekali ,że już za niecały miesiąc będzie ogólnopolski serwis buderus'a z CallCenter i to buderus poprzez sieć swoich Serwisów będzie gwarantem i świadczącym usługi serwisowe oraz pierwsze uruchomienie. Z racji przynależności do grupy Bosch więc struktura serwisowa będzie identyczna jak w Junkers'ie.

 

Wiec tak naprawdę jedyny argument przeciw został wyeliminowany. Bo co do jakości to raczej nikt nie miał zastrzeżeń.

 

Oczywiście są to informacje ogólnie dostępne .

 

-posiadającej najwyższą klasę efektywności energetycznej A.(pompa c.o/c.w.u elektroniczna)

-Firma Buderus posiada prawie 280 lat doświadczenia w technice grzewczej

-W 2008 roku kocioł Logamax plus GB162 wygrał prestiżową nagrodę IF Produkt Design Award 2008.

-Sprawność do 110% ekstremalnie duża powierzchnia wymiennika ciepła oraz modulowany palnik ceramiczny ( immergas ma przestarzałe z racji konstrukcji wymienniki nierdzewne)

-ETAplus – inteligentny oszczędny tryb pracy palnika

-Żarowa elektroda zapłonowa z ceramiczną oprawą

-FLOWplus – dodatkowa oszczędność energii elektrycznej

-konstrukcji wymiennika ciepła, który został wykonany w innowacyjnej technologii – ALU plus.

-Aluminiowe rury żebrowe wymiennika ciepła pokryte są warstwą uszlachetniającą z gazowych monomerów

-Wyjątkowa wydajność potwierdzona w 2006 r przez holenderski Instytut Odlewnictwa

-systemu sterowania Logamatic EMS (Energy Management System).

 

Pozdrawiam.

 

 

Pracownikiem buderusa może nie jesteś, ale instalatorem pewnie już tak.

 

Tak czytam i dla mnie to w 90% marketingowy bełkot. Jedyne co znalazłem to faktycznie pompa w GB162 jest bardziej energooszczędna, cała reszta to zwykłe bicie piany, szczególnie te 280 lat doświadczenia w technice grzewczej:lol2:

 

- nagroda IF Design Award to coś podobnego do red dot - znaczy tyle że ładnie wygląda, nie ma nic wspólnego z parametrami

- sprawność 110% - wszystkie kondensaty maja podobną - nic z tego nie wynika na + dla Buderusa\

- możesz mi konkretnie wytłumaczyć dlaczego wymiennik ze szlachetnej stali jest gorszy od aluminiowego?

- inteligenty tryb pracy palnika - bardziej inteligenty niż moja lodówka? Na czym polega ta inteligencja a przede wszystkim oszczędność?

- elektroda z ceramiczną oprawą to raczej standardowe rozwiązanie a nie extra wypas

- Flow plus - kolejne superhiperultra niewiadomo co ale fajnie brzmi - jakiś konkret o tej oszczędności by się przydał

- aluminiowe rury wymiennika... itd - no jak są aluminiowe to musieli je czymś pokryć bo piec by nie pociągnął 2 miesięcy.

- wyjątkowa wydajność... - to znaczy konkretnie jaka?

- system sterowania.. - system jak system, tez nie widzę nic wyjatkowego, normalne rozwiązanie.

 

Najlepsza jest cena tego pieca, bez 60% rabatu nawet bym się nie przyglądał temu urządzeniu, no i póki co 2 letnia gwarancja nie bardzo przystaje to takiej hiper jakości moim zdaniem, a przy tej cenie to wręcz porażka.

 

Nie twierdzę że nie warto kupować droższych rozwiązań ( mój piec najtańszy nie był ale też nie kosztował 10 tys. ), ale powinne one dawać wymierne korzyści których tutaj po prostu nie widzę - 30W różnicy na pompie nie zwróci się nawet przez 280 lat kolejnych doświadczeń w technice grzewczej.

Edytowane przez ibizpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...