Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

beton komórkowy 24 + 15 styropian, strop drewniany ocieplony wełną 20 cm.

Skoro jeszcze nie zaczęliście, to bardzo dobrze, bo możecie usunąć podstawowe błędy. Poprawcie ocieplenie: 15cm na ścianach to nie jest za dużo, proponuję 20cm, ale 20cm na stropie to bardzo, bardzo mało. 30cm to na dziś minimum, a lepiej dać więcej. Wełna nie jest droga, w casto, można 1m2 15cm dostać za niecałe 7zł, więc na czym tu oszczędzać... Kocioł będziecie wybierać za 2 lata, zobaczycie wtedy jakie na rynku będą produkty i za ile. Najlepiej będzie kupić najmniejszy typu 2-12kW. Czy kondensat, czy turbo, to dla instalacji nie ma znaczenia. Nie zastanawiajcie się czasem nad atmosferykiem, bo to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie!

 

Jestem na etapie instalacji grzewczej w domu i zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc. Ja się na tym kompletnie nie znam, a mam wrażenie, że sprzedawca nie jest obiektywny. Mam proste pytanie - który kocioł będzie lepszy? Powierzchnia domu to 800m2.

 

1. Viessmann Vitodens 200/45KW

2. De Dietrich MCA 65

3. Vaillant - nie znam modelu, ale o podobnych parametrach do wyżej wymienionych.

 

Dziękuję z góry za pomoc! :)

Pozdrawiam,

Grażyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze całego wątku oraz pomocy kilku osób, tutaj wielkie podziękowania za olbrzymią wiedzę Rapczyna, zastanawiam się nad wyborem jednego z trzech kotłów:

 

-Junkers 14-C -najtańsza sprawdzona pozycja, dużo serwisantów.

-Buderus GB072 - ulepszona wersja junkersa, podobna cena jak junkersa, obawiam się jednak serwisu, podobno bardzo mało punktów serwisowych i bywają problemy, prawda to? Czy warto więc ryzykować?

-De dietrich MCA 15 -najlepszy z całej trójki, cena niestety jest dwa razy większa, pytanie czy warto płacić 2x więcej za ten kocioł względem poprzedników?

 

Buderus i Junkers idealnie pasują gabarytowo we wnękę na kocioł, Dietrich będzie delikatnie wystawał. Podobno Junkers i Buderus mają pompę która nie będzie dopuszczona do obrotu od stycznia 2013r. Jak to ma wyglądać w praktyce, czy rzeczywiście będzie z tym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Junkers i Buderus mają pompę która nie będzie dopuszczona do obrotu od stycznia 2013r. Jak to ma wyglądać w praktyce, czy rzeczywiście będzie z tym problem?

Przyjdzie ktoś do Ciebie i dostaniesz mandat ? Kup to, co ci najlepiej pasuje a nie przejmuj się jakimiś papierami - o to zadbają producenci, bo to ich biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... i proszę o pomoc w doborze kotła gazowego (kocioł z zasobnikiem 100-150L w pomieszczeniu gospodarczym).

 

Zgodnie z projektem (mocno skopanym :sick:) potrzebny jest kocioł gazowy o mocy 28kW. I teraz prośba czy ktoś mógłby zweryfikować czy rzeczywiście potrzebuję kocioł o takiej mocy, ponieważ wg moich wyliczeń (być może błędnych) jest to zbyt duża moc na nasze potrzeby :rolleyes:

Dom o powierzchni 200m2, w tym garaż 36m2 i pom. gospodarcze 11m2. Ogrzewanie podłogowe na 115m2, pozostałe pomieszczenia i garaż - kaloryfery ścienne. Domek parterowy, ściany ceramika 25cm + 18/20cm styropianu grafitowego (wełna 15cm pod drewnem), stropodach płaski ocieplony stryropianem (min. 20 cm przy rurach odpływowych wewn. max 100cm), okna 3szybowe, 2 łazienki+WC (1 wanna), 2 osoby dorosłe + dziecko.

Bardzo dziękuję za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie. Pytanie do fachowcow zajmujących się instalacją, serwisem itp. co sądzicie o tych dwóch kotłach:

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C

Kocioł Immergas Victrix X 2 v.2011

Cenowo wyjdą podobnie

Punktów serwisowych na terenie mojego woj. podobnie

Immergas ma niższą modulację

Wsparcie na forum maja obydwa

Podpowiedzcie co i jak (na początku obstawiałem na Junkersa ale po rozmowie z hydraulikiem, który zachwalał immergasa mam namieszane w glowie). Oczywiście wybór należy do mnie ale od kogo mam uzyskać info jak nie od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie szukania pieca gazowego kondensacyjnego 24kW z oddzielnym zasobnikiem, po wizytach w salonach stanęło na 3 wyselekcjonowanych cenowo piecach:

 

IMMERGAS Victrix 24 z zasobnikiem 120 l [wersja z zasobnikiem ze stali nierdzewniej albo 3 tys. tańszy emaliowany]

 

VAILLANT VC Ecotec Plus 246/3-5 +VIH R120

 

De Dietrich MCR II 24t +BS 100L

 

i dużo droższy

De Dietrich MCA25 +BS 100L?

 

Może posiada ktoś coś takiego i podzieli się doświadczeniami? Który wybór będzie najlepszy? Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaillanta mam i drugi raz bym go w życiu nie kupił. Nie psuje się, ale wykonany jest z tandetnych materiałów, obudowa się grzeje i nie mogą sobie z tym poradzić, okładziny w komorze spalania w 2 sezonie popękały, a radiatory na wymienniku kruszą się przy każdym czyszczeniu. Do tego pracuje głośno w stosunku do odpowiednika np. Junkersa. Wielu ludzi zachwala ten typ, ale ja wiem swoje, bo trochę znam się na urządzeniach i widzę jak to wygląda. Sąsiad ma Junkersa i nie z nim najmniejszych problemów, W Pracy mamy 3 junkersy kondensaty i też pracują wzorowo. Znajomy instalator poleca zawsze De Dietrich. zasobnik mam Polski GALMET 120 l. 16 kW i nie mam z nim żadnych problemów. Był o połowę tańszy w tym czasie od zasobników Vaillant.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest zasadne montowanie sprzęgła hydraulicznego do kotła Vaillant ecoTEC VC plus 186/3-5, VIH R 150, cM470?? Myślałem o Kolektorze Vaillanta WHV 35 który ma zintegrowane sprzęgło. Dom 130m2 11 grzejników w tym 2 łazienkowe i podłogówka na 40m2. Miał być piec na eko-groszek ale będzie kondensat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaillanta mam i drugi raz bym go w życiu nie kupił. Nie psuje się, ale wykonany jest z tandetnych materiałów, obudowa się grzeje i nie mogą sobie z tym poradzić, okładziny w komorze spalania w 2 sezonie popękały, a radiatory na wymienniku kruszą się przy każdym czyszczeniu. Do tego pracuje głośno w stosunku do odpowiednika np. Junkersa. Wielu ludzi zachwala ten typ, ale ja wiem swoje, bo trochę znam się na urządzeniach i widzę jak to wygląda. Sąsiad ma Junkersa i nie z nim najmniejszych problemów, W Pracy mamy 3 junkersy kondensaty i też pracują wzorowo. Znajomy instalator poleca zawsze De Dietrich. zasobnik mam Polski GALMET 120 l. 16 kW i nie mam z nim żadnych problemów. Był o połowę tańszy w tym czasie od zasobników Vaillant.

 

Dzięki za odzew. Ciekawe z tym De Dietrichem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...