Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

na podobny temat odpowiadałem przed chwilą tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190052-Immergas-Victrix-X-2-v-2011-ustawienia-opinie-porady&p=5841420&viewfull=1#post5841420.

 

Co mają obliczenia ozc do zużycia wody - przecież one nie uwzględniają Twojego zużycia wody? Moim zdaniem gość ma rację w tym przypadku. Proponuję w specce kotła postudiować wydajności wody 12kw vs 24kw.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

na podobny temat odpowiadałem przed chwilą tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190052-Immergas-Victrix-X-2-v-2011-ustawienia-opinie-porady&p=5841420&viewfull=1#post5841420.

 

Co mają obliczenia ozc do zużycia wody - przecież one nie uwzględniają Twojego zużycia wody? Moim zdaniem gość ma rację w tym przypadku. Proponuję w specce kotła postudiować wydajności wody 12kw vs 24kw.

Pozdro

 

no i jaka jest wg Ciebie różnica w podgrzaniu 200L wody (10-50o) z mocą 12kW i 24kW? czas na pewno 2x krótszy ale jaki to czas...? 5h? 3h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

dom parterowy powierzchnia grzewcza 105 m2(w tym 65m2 podlogowka), ceramika+15cm szary styro) 2 lazienki, jedna z wanna (170x60) druga z kabina prysznicowa,

piec kondensacyjny:

a) Immergas VICTRIX 24 kW ECO PLUS 160L (3-24kw)

b) viessman Vitodens 100-W 6,5-19,0kW stałotemperaturowy,gaz GZ-50 z podgrzewaczem

Vitocell 100 o pojemności 100L

 

ktory wybrac ?

czy 100l czy 160l (rodzinka 2+1)

immergas przemawia do mnie moca minimalna ok 3kw a viessman serwisem o troche marka

Edytowane przez Cisol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom parterowy powierzchnia grzewcza 105 m2 ... 2 lazienki, jedna z wanna (170x60) druga z kabina prysznicowa,

a) Immergas VICTRIX 24 kW ECO PLUS 160L (3-24kw)

b) viessman Vitodens 100-W 6,5-19,0kW stałotemperaturowy,gaz GZ-50 z podgrzewaczem

Vitocell 100 o pojemności 100L

 

Ten wiesiek to chyba mówili słaby model (mimo ładnego logo). Stawia na Victrix24, ze względu na wannę chyba bezpieczniej 160L (jak będzie z naddatkiem obniżysz temp grzania cwu dla mniejszych strat. To opinia laika.

 

 

Pedronx, napiszesz jak się ma ten V 24 vs 12 w grzaniu zasobnika, np. 200L?

I tak z ciekawości - i jakie zalety ma ten ACV (szczególnie nad V 24) - jakiś praktyczny przykład. Wanna tu nie stanowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wiesiek to chyba mówili słaby model (mimo ładnego logo).
\

 

no ja z kolei slyszalem ze to bardzo prosta konstrukcja a wiadomo prostota to i koszty napraw mniejsze

moj instalator wlasnie mi go proponuje aczkolwiek ja bardziej sklaniam sie ku immergasowi mimo ze wydajnosc cwu mniejsza o 3% od standardu to przy tak malym domu to kupa lat bedzie chyba musiala minac zanim mi sie roznica cen zamortyzuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pedronx, napiszesz jak się ma ten V 24 vs 12 w grzaniu zasobnika, np. 200L?

I tak z ciekawości - i jakie zalety ma ten ACV (szczególnie nad V 24) - jakiś praktyczny przykład. Wanna tu nie stanowi?

 

Mnie interesuje wydajność trwała przy delta T 30st C , która jest 2x większa przy 24kw. Jeśli źle to interpretuje to proszę o sprostowanie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty piszesz o wydajności przy grzaniu wody przepływowo...

A ma być zastosowany zasobnik...

 

Ale jak opróżnisz zasobnik (co nie jest trudne, bo żeby napełnić normalną wannę potrzebujesz ponad 100l) to wtedy kocioł 12kw z zasobnikiem jest w stanie podawać 6,3 l/min zaś kocioł 24kw podaje jej 13.53 l/min. 6 litrów na minutę to delikatny prysznic...

http://pl.immergas.com/kotly_gazowe/kotly_kondensacyjne/1f/victrix_x_2_v2011/x_12_2_i.htm

 

Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie. To co napisałem potwierdziłem przed chwilą na Infolinii immergasa.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedronx, napiszesz jak się ma ten V 24 vs 12 w grzaniu zasobnika, np. 200L?

Nie jestem specem, więc mogę się mylić, ale jak dla mnie to 24kw nagrzeje ten zasobnik 2x szybciej niż 12kw - napisałem to Esiakowi post wyżej.

 

I tak z ciekawości - i jakie zalety ma ten ACV (szczególnie nad V 24) - jakiś praktyczny przykład. Wanna tu nie stanowi?

Niższa moc minimalna bo tylko 2.2.

Fajniejszy wymiennik.

 

Mam prośbę, jeśli plotę głupoty, to sprostuj zamiast zadawać podchwytliwe pytania.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak opróżnisz zasobnik (co nie jest trudne, bo żeby napełnić normalną wannę potrzebujesz ponad 100l) to wtedy kocioł 12kw z zasobnikiem jest w stanie podawać 6,3 l/min zaś kocioł 24kw podaje jej 13.53 l/min. 6 litrów na minutę to delikatny prysznic...

http://pl.immergas.com/kotly_gazowe/kotly_kondensacyjne/1f/victrix_x_2_v2011/x_12_2_i.htm

 

Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie. To co napisałem potwierdziłem przed chwilą na Infolinii immergasa.

pzdr

 

to są kotły jednofunkcyjne więc nigdy nie będą one grzały wody przepływowo, więc nie wiem dlaczego podają jakiekolwiek przepływy, które są zależne od pojemności zasobnika...

w ofercie mają zasobniki z wężownicą więc gdy go opróżnisz masz 100L zimnej wody, niestety wężownica podgrzewa wodę dość równomiernie i trzeba czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esiak, im większy zasobnik tym większa/mocniejsza w nim wężownica, a to z kolei przekłada się na możliwości podgrzania większej ilości wody.

 

Ad 1. To nie reguła

Ad 2. Nawet jeśli, to raczej nie

 

24kw nagrzeje ten zasobnik 2x szybciej niż 12kw

 

Niższa moc minimalna bo tylko 2.2.

Fajniejszy wymiennik.

 

Ad 1. To jest żadem argument bez przełożenia na praktykę (czasy, której nie możemy się doprosić). "2x" można powtarzać w nieskończoność.

Ad 2. Drobiazg

Ad 3. ;) Ciekawe czy przy tym lepszy w praktyce

 

To opinie amatora (moje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. To nie reguła

Ad 2. Nawet jeśli, to raczej nie

Ad 1. To jest żadem argument bez przełożenia na praktykę (czasy, której nie możemy się doprosić). "2x" można powtarzać w nieskończoność.

Ad 2. Drobiazg

Ad 3. ;) Ciekawe czy przy tym lepszy w praktyce

 

To opinie amatora (moje)

 

Grzeniu, wszystkie swoje tu mądrości wyciągam ze specek - są ogólnie dostępne więc dane możecie sprawdzić.

Jeżeli w specce jest napisane że 12kw przy pracy ciągłej (czyli po opróżnieniu zasobnika z ciepłej wody) da 6 l/min a 24kw da 13 l/min to dla mnie jest to 2x szybciej[/b].

 

Nie wiem co jest regułą, a co nie. Patrzyłem na specki zasobników 120 i 160l emaliowanych Imergasa. Tam grzałki są różne.

 

Jeśli jest inaczej to uzasadnij a nie tylko ciągłe insynuacje - to już jest męczące.

ps

Nie wiem do czego ta numeracja w Twojej odpowiedzi - trudno się połapać do czego się odnosisz.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj ze zrozumieniem...

gdy opróżnisz zasobnik ładowany przez wężownice zapomnij o wydajności początkowej 6 lub 13l/min, bo niby skąd te litry ciepłej wody miałyby się wziąć..?

co innego jest przy zasobniku warstwowym, który ładowany jest pompą o woda jest grzana w osobnym wymienniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...