Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moze moje rozwiązanie: trzy termostaty PI i trzy strefy (2xOP i 1xOG), kilka silownikow i centrala sterujaca.

Działa to tak:

jeśli w którejś ze stref robi się za zimno, to centrala odpala kocioł, potrzebne silowniki, i ewentualnie pompę OP (w przypadku zgłoszenia żądania ogrzania jednej że stref OP-, gdy żądanie jest że strefy OG, startuje kocioł i silownik strefy grzejnikowej, bez pompy OP).

Koszt:

3x300 za termostaty

1x300 centralka

5x80 silowniki

Wszystko z eurostera.

 

Dzięki za info. Czy mógłbyś poczęstowac liniami do konkretnych modeli urządzeń? Wyglada to na to samo co Uponor, tylko cena przyjemniejsza.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam serdecnie jest to mój pierwszy post na tm forum. i na dzień dobry mam wielki problem a mianowicie. w tym tyg muszzę kupic dwa piece i nie było by nic dziwniege i żadnego problemu gdyby nie to że gość w sklepie zauwazył ze mam za krótki komin około 4m a chciałem kupic piec atmosferyczny z otwartka komorą spalania i mowi mi ze min to 6 m a im wiecej tym lepiej. wiec mówi mi że nie pozostaje mi nic innego tylko piec turbo mowa tu ciągle o piecu gazowym 2 funkcyjnym mieszkanie około 80mkw nie ocieploone jeszcze :((może w tym roku sie uda)i moje pytanie jest takie czy fktycznie gosc ma racje i ze piec atmosferyczny u mnie nie zda egznminy bo nie bedzie cugu i piec bedzie gasł.prosze o pomoc bede wielce wdzieczny. pozdrawiam i dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwisant z immergasa powiedzial wprost ze nie poleca tych piecow bo sa one baaardzo budzetowe i z bardzo slabej jakosci czesci w dodatku z prowizorycznymi rozwiazaniami (jakis cienki wymiennik itd itp) i drogimi czesciami

 

Toż to wymarzona sytuacja dla serwisanta.... piec się psuje.... on zarabia.

Normalnie zatroskana o klienta Matka Teresa.

Wiarygodność zerowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nie wiem, a chciałbym wiedzieć.

Tylko nie rozumiem, dlaczego sprzedawca sam sobie strzela w kolano. Być może ma za niskie marże na danym producencie.

Będziesz tak miły i przedstawisz swoje stanowisko?

Byłem zdecydowany na ten kocioł ze względu na minimalną moc grzewczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam mały dylemat co do wyboru pieca,wybrać turbo czy kondensat.Instalacja starego typu na piętrze grzejniki alu a na parterze żeliwne.Jeżeli kupie kondensat to czy będzie oszczędny przy tym typie C.O.czy będzie spełniał swoją role? A może zwykły turbo będzie ekonomiczniejszy?Proszę o doradzenie jaki najlepszy piec kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scrabi - ja używam pieca 2f z otwartą komorą naście lat i nic się nie dzieje. Piec gaśnie, ale jak ostatnio się dowiedziałem, gdy serwisant go sprawdzał z powodu zakamienienia wymiennika. Nie wiem jaki masz komin, ale powinien w nim być wkład stalowy lub rura ceramiczna do pieców gazowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam mały dylemat co do wyboru pieca,wybrać turbo czy kondensat.Instalacja starego typu na piętrze grzejniki alu a na parterze żeliwne.Jeżeli kupie kondensat to czy będzie oszczędny przy tym typie C.O.czy będzie spełniał swoją role? A może zwykły turbo będzie ekonomiczniejszy?Proszę o doradzenie jaki najlepszy piec kupić.

 

Zdecydowanie kocioł kondensacyjny. Mimo, że grzejniki dobierane były przeważnie na wysoką temperaturą zasilania i powrotu to sytuacje takie występują rzadko (przy automatyce pogodowej, niskich temperaturach zewnętrznych). Jeśli dom został w międzyczasie ocieplony to wymagane temperatury zasilania grzejników spadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...