Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

o tym czy kocioł ma się włączyć decyduje przede wszystkim automatyka,

jeżeli masz i firmową pogodówkę i regulator pokojowy, to kocioł będzie się rzadziej włączał niż przy regulatorze pokojowym typu Auraton czy też Euroster, bo one mają za zadanie pracować w funkcji włącz i wyłącz, ale są zdecydowanie tańsze niż automatyka firmowa,

z tym, że nawet w tym drugim przypadku kocioł nie będzie taktował,

będzie tylko pracował mniej ekonomicznie,

 

Ale nawet automatyka firmowa nie zrobi cudu i kociol, który ma moc minimalną 6kW musi się wylączać częćciej w budynku, który w danej temperaturze wymaga dostarczenia 2kW na godzinę od kotła, który potrafi pracować z mocą 2-3kW

 

Mój kocioł uruchamia sie kilkadziesiąt sekund, lub nawet dłużej. Niby już grzeje, spala gaz, ale non stop zmienia obroty wentylatora, rozpędza go, zwalnia, dopiero po kilkudziesięciu sekundach wchodzi w normalny tryb pracy. Wątpię, żeby miał pzez ten czas deklarowane 109%

Tak więc pytam - lepiej, żeby tak robił możliwie często, czy rzadko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nisze powstale w budownictwie zmuszaja tych czujacych temat audytingu do sprzedawania swojej znajomosci tematu w internecie ,ciebie nie powolali i wyrazasz w tym temacie zal? czy troske o moja skromna osobe ? co do taktowania ..........myslalem o palniku wielostopniowym takim jakiego nie widziales ........wiesz tam automat przestawia powietrze w drugim stopniu palnika olejowego to moge taktowaniem nazwac plus zmiane cisnienia w pompie oleju , a nie pace palnika modulacyjnego tak sie znasz jak tu uslugi sprzedajesz,czyli nijak powiem wiecej ,nie powoluj sie na profesorow bo ich cale uczelniane zycie nijak sie ma do praktyki plus wiedzy a te dwa tematy powinny isc w parze. JAK CHCESZ COS SPRZEDAC ROB TO MADRZE bo wiedzy w zakresie ci brak a nieumiejetnie uzywajac programu darmowego jakim jest OZC wprowadzasz ludzi w blad

 

O jakich darmowych programach mowisz ?, korzystam wyłacznie z profesjonalnych i licencjonowanych programów. Insynuacje i pomówienia, czy tylko na to cie stać Podaj przykłady komu zle doradziłem i kto z tego powodu doznał szkody, jezeli o rzekomych szkodach mówimy to istnieje obowiazkowe ubezpieczenie od odpowiedzialnosci cywilnej, ale przeciez o tym wiesz.

Co do profesorów i naukowców czyzbys był tylko praktykiem i samoukiem, a wyzszej uczelni tecznicznej na oczy nie widział.

Za wykład o palnikach dziekuję, nie jest to akurat centrum moich zainteresowan.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jeszcze nie pozostaje w centrum twoich zainteresowan ? skoro zabierasz glos w temacie kotłow a nie pozostaja one w temacie twoich zainteresowan to twierdze dalej ze .......nie posiadasz uprawnien do wykonywania zawodu badz jestes teoretykiem nie ogladajacym efektu swych prac

 

Dyplomu ani uprawnien okazywac ci nie muszę, co nie znaczy ze ich nie posiadam. Jeszcze raz ponawiam pytanie o błedy w moich obliczeniach które musiałes poprawiać i listę tych którym zaszkodziłem a takze listę darmowego oprogramowania które rzekomo uzywam. Duzo pomówien, zadnego uzasadnienia. Z mojej strony to koniec dyskusji z tobą, wątek zszedł na boczne tory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet automatyka firmowa nie zrobi cudu i kociol, który ma moc minimalną 6kW musi się wylączać częćciej w budynku, który w danej temperaturze wymaga dostarczenia 2kW na godzinę od kotła, który potrafi pracować z mocą 2-3kW

 

Mój kocioł uruchamia sie kilkadziesiąt sekund, lub nawet dłużej. Niby już grzeje, spala gaz, ale non stop zmienia obroty wentylatora, rozpędza go, zwalnia, dopiero po kilkudziesięciu sekundach wchodzi w normalny tryb pracy. Wątpię, żeby miał pzez ten czas deklarowane 109%

Tak więc pytam - lepiej, żeby tak robił możliwie często, czy rzadko ?

nie wiem czy wiesz o czym piszesz,

żaden kocioł nie pracuje cały czas z maksymalna sprawnością,

a na to z jaką sprawnością pracuje decyduje przy kotłach kondensacyjnych przede wszystkim temperatura powrotu z instalacji, ale także nie należy zapomnieć o automatyce,

w przypadku gdy kocioł uruchamia Ci się przez kilkanaście sekund to wcale nie znaczy o tym, że pracuje mniej sprawnie,

jak wspomniałem wyżej o jego sprawności decyduje temperatura powrotu, a ta przez ten czas nie zmieni się aż w taki sposób, żeby wpłynąć na jego sprawność,

kotły kondensacyjne nigdy nie uruchamiają się z pełną mocą w przeciwieństwie do pozostałych kotłów które startują z pełną mocą bo przy niej pracują najefektywniej,

kondensat staruje od mocy minimalnej lub od 50% mocy by po sczytaniu danych przyjąć odpowiedni stopień mocy palnika,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu na boczne tory ani nie pochwaliles sie rzekomymi uprawnieniami ani watkiem zainteresowan ,natomiast nie zaprzeczyles sprzedawania uslugi w internecie co jest sprzeczne z wymiana doswiadczen na tym forum dodam ze BEZPLATNYM wiec dalej reasumujac nie posiadasz uprawnien do wykonywania obliczen w darmowym programie i naciagasz tu ludzi na swoje uslugi co do fachowcow to tylko 1950 pisze prawde ..i widzial co pisze ty alsoft nie widziales a doradzic umiesz .......stwierdzajac ze to nie twoj konik te palniki te kotły a pewnie i instalacje Edytowane przez edi_grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1950 wyobraź sobie, że doskonale zdaję sobie sprawę, że kocioł nie pracuje CAŁY czas ze sprawnością maksymalną.

Ale jeśli już pracuje w ten sposób, to raczej podczas jednostajnej pracy, a nie w trakcie tych kilkudziesięciu sekund rozruchu.

 

I dalej pytam, już chyba po raz trzeci, czy ze względu na ekonomię i trwałość kotła bardziej korzystne jest 2 krotne załączanie grzania CO w ciągu doby, czy np 8-krotne (a są tu tacy, którzy piszą i o kilkunastokrotnym) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wplyw na to ma twoj budynek,przegrody budowlane itp. czyli jego izolacja tak zadziala sterownik pokojowy co do trwałosci podzespołow kotła .......tu nikt nie udzieli odpowiedzi jedne krocej inne dluzej czasem te pytania odbiegaja od tematu mozemy tylko dochodzic do tego czemu jeden zalaczy sie 20 razy na dobe a inny 10 wplyw moze miec krzywa grzewcza dla kazdego budynku ustalana oddzielnie oczywista nie na podstawie 4 dniowych obliczen Edytowane przez edi_grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sprawność kotła kondensacyjnego wpływa przede wszystkim temperatura powrotu,

w ciągu kilkunastu sekund kocioł dostaje temperaturę powrotu o stałej temperaturze,

co z tego wynika?

ano to, że jego sprawność jest w tym czasie constans,

 

tak trudno to zrozumieć?

 

a na to, że kocioł załączy Ci się dwa razy na dobę to raczej nie licz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego jaka jest sprawność podczas inicjacj można się tylko domuślaći, ale patrząc na to, jak wentylator naprzemiennie wchodzi i schodzi z obrotów, to nie wygląda mi to na zbyt ekonomiczną pracę. Chętnie poznałbym tu opinię producenta, ale na to raczej nie można liczyć.

 

Co do ilości załączeń, to w moim obecnym domu mam dwa załączenia na CO, jaki w tym problem ?

Czy mam po raz czwarty przytoczyć moje pytanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego ode mnie oczekujesz, że przedstawię Ci wyniki badań?

na to nie licz,

ale jak już wyżej napisałem gdyby były to różnice naprawdę istotne to wielcy w tej branży już dawno by produkowali kotły od 1 kW,

fizycznie jest to możliwe ale ceny by nas zabiły,

a co do sprawności przy rozruchu,i to nie będę Ci trzeci raz pisał o temperaturze powrotu, bo nie dociera to do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważasz, że sprawność zależy TYLKO od temperatury powrotu i od poerwszych sekund pracy jest maksymalna. OK, twoje teoria, bo też pewnie nie masz "wyników badań" :)

 

Co do kotłów od 1kW, to oczywiście, nie ma sensu płacić za nie kosmicznych pieniędzy, skoro są kotły modulujące od 2-3 kW ,tańsze przy okazji od ich mocniejszych braci, a pozwalające na bardziej optymalną pracę.

Tylko trzeba mieć dobrze zrobione OZC, aby mieć pewność te te 2-12 wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie po wielu wywodach i pierdzieleniu o "taktowaniu" pare osob uswiadomi sobie techniczne aspekty pracy kotla kondensacyjnego. Na moje wczesniejsze pytania do "taktowiczow" odnosnie roznicy w spalaniu gazu i mocy z jaka startuje taki kociol - nikt nie odpowiadal. Dlatego w pelni podpisuje sie pod slowami 1950. Od siebie moge jeszcze dodac, ze dobrej klasy kociol potrafi startowac z poziomu nawet 35% i nie zastanawia sie nad modulacja kilkadziesiat sekund - rozpedzajac i zwalniajac obroty wentylatora - jak ma to miejsce w tanich kotlach - tych niby super bo z niska moca minimalna.

Oczywiste jest, ze kociol nie powinien byc 2 razy przewymiarowany, ale to czy jego moc minimalna bedzie 5 czy 6 kw bedzie mialo marginalne znaczenie dla zuzycia gazu. Bardziej bedzie sie liczyla dobra automatyka i rozwiazania techniczne palnika/komory/wentylatora.

 

Takze przestanmy juz pitolic o taktowaniu i twierdzeniu, ze moc minimalna to najlepszy parametr do podejmowania decyzji o wyborze kotla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foto wydaje mi się, że nie rozróżniasz zużycia gazu od sprawności,

sprawność jest to, najkrócej mówiąc, ilość kW jaką uzyskasz z jednego m3 tego gazu

w tych samych warunkach,

a o warunkach decyduje temperatura powrotu,

 

i będzie zawsze taka sama, niezależnie od zużycia godzinowego,

 

to, że Twój kocioł będzie pracował przez kilkanaście sekund ze zwiększoną mocą,

to przecież niczego nie zmienia,

sprawność będzie ta sama,

natomiast ilość energii jaką uzyskasz w danej jednostce czasu, (w tych kilkunastu sekundach), będzie odrobinę większa,

 

zastanów się,

czy to coś zmienia?

 

przecież ta energia zastaje u Ciebie w budynku,

 

jeżeli tego nie zrozumiesz to możemy bić pianę do chyba nadchodzącej wiosny,

 

 

i to by było na tyle,

jak mawiał klasyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wiem doskonale co to jest sprawność, moc i cały ten twój przydługi wywwód jest dla mnie oczywisty.

Tylko jedno pytanie. Czy jestes w stanie ZAGWARANTOWAĆ, ze sprawność kotła już na starcie wynosi 109 %, i ze żadne inne cznniki, oprócz temp wody na powrocie na nia nie wpływają ?

Czy twierdzisz tak "na czuja", czy może możesz podeprzeć to jakimś badaniem ? Ach, badań nie ma, pisałeś już...

 

Poza tym, chciałbym wrócić do sedna sprawy, czyli do twierdzenia, jednego z kolegow, który twierdził, że przy doborze kotła nie ma sensu patrzeć ma dolną granicę modulacji, bo kocioł i tak nigdy na niej nie będzie pracował.

No i oprócz tego, że lepiej i taniej grzać na kilka razy dziennie przy 38st niż n np w dwóch cyklach przy30st.

 

 

W końcu pomimo tych wszystkich przydługich i oczywistych wywodów nie otrzymalem odpowiedzi, czy lepsze są dwa załączenia kotła (niektórzy twierdzą, że to niemożliwe), czy kilka, kilkanaście.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego dazylem ale zaraz mi tu napisza ze ...........nie mam racji w tym ze kociol dobrze dobrany NIGDY nie usatwi sie w mocy minimalnej ,bo mu automatyka na to nie pozwoli zmoduluje tak ,obnizy plomien tak ,ale nie bedzie to 2kW badz 3 kW sprawdzilem to sam analizatorem spalin ,dodam ze chyba de dietrich ma ta funkcje pokazujaca aktualna moc w ktorej chodzi w diematicu 3 z obrotami wentylatora przepraszam za brak interpunkcji w swoich postach ale przecinki chyba wstawi kazdy. fotohobby nie bardzo wiesz co piszesz cytujac mnie wroc sie chlopie do postow wyzej NA MOJE PYTANIE ODNOSNIE WASZYCH UPRAWNIEN milczycie ,jedyna osoba ktora moze zabrac glos w temacie jest 1950 ale nie ty ani alsofty sprzedajace cos na DARMOWYM FORUM i obaj o tym nie wspominacie. smieszne i zenujace zeby na darmowym forum szukac pieniedzy .............z tak koszmarnym brakiem wiedzy podstawowej..zaraz mi alsoft [myle twoj nick przez zlosliwosc] napisze ze liczy obciazenia cieplne budynku ..........cytujac jego ze palniki nie sa konikiem potem dopisze ze robil to dokladnie ale z zapasem ? to dokladnie czy z zapasem ? podaj mi gosciu swoj nr uprawnien budowlanych jesli mozesz i takowe masz ? widac twoj profesor od audytow energetycznych rozumiejacy potrzebe czujacy temat zapomnial chyba ze takowe posiadac trzeba ....................idac dalej jakim cudem liczysz te obciazenia cieplne nie majac podstawowej wiedzy o zrodlach ciepla? NACIAGASZ LUDZI na swoje uslugi w internecie ,,,,,,fotocostam juz pisales o buforze do kondensacyjnego kotla gazowego potem po chyba google wycofales sie z tego stwierdzenia ,CZLOWIEKU nie sprzedawaj swoich uslug w internecie bo pojecia nie masz o tym ........... Edytowane przez edi_grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edi-grzes to jak wg ciebie będzie pracował dobrze dobrany kocioł przy zapotrzebowaniu w okresie przejściowym np. 1 kW (dla domu z zapotrzebowaniem przy -20 np. 4kW, całkiem realna sytuacja). Do jakiej mocy zejdzie w dół, dlaczego nie do swojej minimalnej, i dlaczego to zaleta (tak rozumiem twierdzisz). Jak dobrze dobrać do takich warunków (zakładając że CWU nie istotne, nie potrzebujemy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. fotohobby nie bardzo wiesz co piszesz cytujac mnie wroc sie chlopie do postow wyzej NA MOJE PYTANIE ODNOSNIE WASZYCH UPRAWNIEN milczycie ,jedyna osoba ktora moze zabac glos w temacie jest 1950 ale nie ty ani alsofty sprzedajace cos na DARMOWYM FORUM i obaj o tym nie wspominacie. smieszne i zenujace zeby na darmowym forum szukac pieniedzy .............z tak koszmarnym brakiem wiedzy podstawowej

 

To teraz zadam Ci, niemądry kolego, pytanie za 100punktów:

Co ja sprzedaję na tym Forum ?

Jakich ta ja niby uprawnien potrzebuję z zwiazku z tym ?

 

Już Ci raz pisałem ,że z czytaniem ze zrozumieniem masz problem, nie mniejszy niz z wysławianiem się.

grzeniu666 - nie dostaniesz odpowiedzi na swoje pytanie, akurat z tym człowiekiem nawet nie ma co próbować.Dostaniesz tylko odpowiedż o zanalizowaniu spalin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...